Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @naja, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Naerys grip aşısının da mevsimi geçtiği için yapmayabilirler ben nisanda gittiğimde grip aşısı yapıldı ama sanırım mayısta gidenler olmadılar yanlış hatırlamıyorsam. Umarım hiçbir aşı olmadan çıkarsınız, sonuçta çocuklukta biz bunların tamamını olduk. Bana o kadar aşı üst üste yapılınca 2 gün sonra başımda boynumda koltuk altlarımdaki tüm lenf bezlerim şişti, vücut o kadar şeye aynı anda savaş açayım derken zorlandı yani birkaç gün yatarak dinlenmek zorunda kaldım. Birkaç güne geçti bu arada kimseyi korkutmuş olmayayım 🙂 ama elinden gelen herkes bağışıklık kanıtlarını götürsün bence.

İnşallah öyle olur ama sağı solu belli olmuyor bu Amerikalıların ve onlarla çalışanların. 🙂
    Geçmiş olsun.. haklısınız, ben tetanos aşısını olduğumda kaç gün kolum ağrımıştı. Hepsini birden olunca yaşanan sıkıntıları düşünemiyorum bile. Hayırlısı bakalım nasıl olacak.. Son bir şey daha sorsam; ortalama kaç günde vize randevu mektubunu aldınız ve DQ'dan kaç ay sonraya randevunuz verildi? Biz iki kere NVC'den saçma sapan şeylerden red yiyince biraz uzadı.. Son bekleyişler gerçekten zor.. 😞

• Listenin yeni hali bu şekilde. Kendi yaptigim bir veri sonucu verilen son randevular dahilinde dq sonrası 120 gün içinde (+,- 15 gün yanılma payı) randevumuza katılıyoruz. Gün geçtikçe randevu bekleme süreci daha da çok azalıyor ve bu sonraki aylarda dq olacak arkadaşlar için iyi bir haber. Tahminimce Haziran ayının 2. haftasına kadar bir çok Nisan ayı dq olan arkadaşlar IL alacak gibi görünüyor ve yine verilere göre Temmuzun son haftası en erken olmak üzere Ağustos ayının 3. haftasına kadar bir randevu günü skalası oluşacağını düşünüyorum Nisan dqları için. Esasında backlog durumu neredeyse yok sadece Ankara konsolosluğu IR-CR vize koluna verdiği randevu sayısı Mart ayına kadar çok azdı ama Mart ayında çok ciddi bir yükselişe geçti verdikleri randevu sayısı. Umarım bu tavırlarına önümüzdeki aylarda da devam ederler ve sevdiklerimize en yakın zamanda kavuşuruz.

Son zamanlarda dq olan veyahut randevu tarihi alan arkadaşlar bildirmeleri durumunda listeye ekleyeceğim. Herkese iyi haberlar alacağı iyi haftalar diliyorum.

For foreigners in group I am making this list according to people who is getting dq and interview date in here. You can reach me out by replying this post or direct message me from website so that I can add your timeline to the list as well so non citizen people might have an idea according to that. I am wishing the best about your process. I can feel you guys it takes almost a year/year and a half for you because they have privilage for Turkish citizens.

MARCH 2023 - IV Issuances by Post and Visa Class

IR-1 & CR-1 ISSUANCES MONTHLY - MAR 2023

Ankara CR1 = 14
    Ankara IR1 = 81

5/26/23
    DQ Date [Interview Date]
    July/Temmuz 2022 (Note: Most July DQs received interview dates)
    @Saad July 2 (Third-party national)
    August/Ağustos 2022 (Note: Some Aug DQs received interview dates)

@lucky2022 Late August (Turkish citizen, lived in third-party country)
    @Handan August 30 (Turkish citizen, lived in third-party country)
    @Naile-İlyas August 30 [April 12] (Turkish citizen, lived in third-party country)
    September/September 2022

@AE123 September 29 [Early March]
    @letlor September 30 [March 17]
    October/Ekim 2022

@tekinusa October 6 [March 15]
    @yusufkeser October 14 [March 16]
    @ekdodo October 17 [March 20]
    @mazeno October 20 [March 21]
    @t34 - October 30 [Late March]
    November/Kasım2022

@trbilgin November 9 [April 12]
    @simaysimon November 18th [April 19] (IR5)
    @hanifeersan November 23 [May 2]
    @SNGMSF November 23 [May X?]
    @ecom November 28 (F2A)
    @koro November 30 [May 8]
    December/Aralık 2022

@Thenomad December 2 [May 9]
    @itsmebb December 3 (F2A)
    @CuckooFlower-Daisy December 7 [May 10]
    @Sinem-Arslan December 12 [May 11] (IR2)
    @Hakkı-Baltacı December 13 [May 11]
    @sdfdm December 15 [May 11]
    @engincan88 December 17 [May 16]
    @naja December 19 [May 16]
    January/Ocak 2023

@meliskadim January 5 [May 22]
    @serkankorhan January 6 (IR2)
    @gizemaö January 6 (F2A)
    @iuz93 January 10 [May 31]
    @enayt January 10 [Jun 5]
    @ufuk_sa January 11 [May 23] (F2A)
    @matt88 January 23
    @mina1201 January 23 [Jun7]
    February/Şubat 2023

@Emly February 2 [Jun 13]
    @serkankorhan February 3
    @gok334 February 9
    @Sofia-A February 15
    @baharg February 23 [Jul 12]
    @ipek1907 February 27 [Jul 13]
    March/Mart 2023
    @fitvegan March 14 [Jul 19]
    @hilaldeniz March 23 [Jul 31]

April/Nisan 2023
    @uogzh April 13
    @Amir-Bahman April 18 (Non-Citizen)
    @u2rem April 21 (EB-2 NIW)
    @Barış-Metin April 27
    @istanbullover April 28

May/Mayıs 2023
    @niv May 17
    @naerys May 17
    @berkan-duru May 18
    @samet-ünlü May 26

• @Berkan-Duru Tesekkur ederim, seyahat Houston’a olacak. Ayrica sari kagit alanlar da okusun surecin ne kadar surdugunu merak edenler icin:
    Gorusmeye goturdugum belgeler sunlardi:
    -Pasaport orjinali
    -Evlilik cuzdani orjinali
    -Nufus kayit belgesi (arsiv kayitli) e-devletten
    -Sabika kaydi, e-devletten

• Esimin 2022 vergi yili icin form 1040 belgesi
      -Esimin Texas avukat barosundaki kaydi (proof of domicile kanitlamakcicin)
    • Esimle dugunumuzde ailemizle cekildigimiz fotolar, arkadaslarimizla cekildigikiz fotolar, seyahatlerimizin fotolari. Ucak bileti, mesajlasmaya gerek kalmadi, adam zaten arkadas ortaminda, aileyle, tatilde felan fotolari gorunce hemen kabul etti
      Benden Tax Transcript de yuklememi istedi ve sari kagit verdi, pasaportu geri vermedi. Tax transcriptin cikmasi birkac hafta surecegi icin onun yerine esimin annesini co-sponsor olarak yukledik ve onun ehliyetinin fotografini, W2 belgesini, affidavit of supportu ve tax transcriptini yukledik. Belgeleri yukledikten 6 saat sonra vizem onaylandi ve kargolandi. Kargo elime ertesi gunu ulasti, Haziran’in 5’inde ucagim var. Ozellikle belgeyi yukledikten birkac saat sonra vizemin onaylanmasi cok rahatlaticiydi. Bu eziyetten ben kurtuldum, darisi forumda kalanlarin basina

• @Naerys evet biraz kol ağrısı da oldu ama ben grip aşısına yormuştum onu 😏
    Biz DQ mailinden tam 3 ay sonra randevu mailini aldık, randevu da 1,5 ay sonraya verilmişti yani DQ tarihinden 4,5 ay sonraya randevu almış olduk. Sizin hemen altınızdaki iletideki listeye bir göz atın derim çünkü konsolosluğun yeni yerine geçmesiyle süreler kısalmaya başlamış gibi duruyor 😉 ağustos ayında vizenize kavuşursunuz inşallah

• @sdfdm ben de aynı gün seyahat edeceğim 🙂 iyi yolculuklar ve bol şans! ❤

• @uogzh thanks for you effort. Tashakor

• @sdfdm tebrikler, iyi yolculuklar!

• @Amir-Bahman Of course and wishing you the best

• Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak. Benim randevum Haziranın 13’ünde. Vize onayından sonra herhangi bir süre içerisinde Amerika’da olma şartı var mıdır acaba? 8. Ayda abimin düğünü var ve bu kadar süre beklemişken düğünede katılıp ondan sonra gitmek istiyorum ama eğer böyle bir şart varsa tabii ki kalamayacağım. Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim. Teşekkürler.

• @Emly Yanlis hatirlamiyorsam 6 ay bir sure diliminde giris yapmaniz gerekiyor

• @Emly bildiğim kadarıyla doktor raporunun geçerliliği 6 ay olduğu için vizeniz de bu rapor tarihinden kayarak 6 ay olarak veriliyor

• @Emly interviewinizi geçtikten sonra 17 mayısta Muayeneniz olduğu için ağustosta 3 ay olacak 6 ayda 17 kasım son giriş gününüz bir sorun olmayacağını düşünüyorum . saygılar

• @yasmin982 Sağlık muayenesinden sonra 6 ay yani çok iyi çok teşekkür ederim bilgilendirme için. 🙏🏻🙏🏻

• @uogzh Teşekkür ederim, bilgilendirme için. 🙏🏻

• Hello guys, has anyone taken any update on his or her situation? I mean interview IL

• @naja, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Naerys evet biraz kol ağrısı da oldu ama ben grip aşısına yormuştum onu 😏
    Biz DQ mailinden tam 3 ay sonra randevu mailini aldık, randevu da 1,5 ay sonraya verilmişti yani DQ tarihinden 4,5 ay sonraya randevu almış olduk. Sizin hemen altınızdaki iletideki listeye bir göz atın derim çünkü konsolosluğun yeni yerine geçmesiyle süreler kısalmaya başlamış gibi duruyor 😉 ağustos ayında vizenize kavuşursunuz inşallah

Anladım.. yine de geçmiş olsun. 🙂
    Evet gördüm listeyi, teşekkürler. İnşallah kısa zamanda herkes alır vizesini de kavuşur sevdiklerine.. 😊

• @Amir-Bahman so far no but I am sure during june march and april dq will get some interview date

• Bu ileti silindi!

• Hello everyone
    I am sorry I couldn’t log in recently but I have good news.
    After the earthquake I submitted expedite request to NVC because I was living in Gaziantep and left my house there to move to Istanbul.
    They accepted my request and sent me interview appointment on March 08.
    I went to the medical examination 2 days before my interview appointment and everything went well. They sent the results directly to the embassy for our type of visa (IR1) I didn’t get any envelope.
    On March 08 I went to the embassy 45 minutes before the appointment (btw they don’t allow any smart phones, backpacks or laptops so I went with just my wallet and documents. I got a number inside and when it was my turn, they asked for the documents to check first, then the officer asked me for the usual interview questions. It took like 10 - 15 minutes and told me everything is fine but I needed one more joint sponsor to upload to the system. They kept my passport until I uploaded another joint sponsor the next day (because I told her I already had one)
    They sent me email that they accepted my second joint sponsor and will print my visa in few days.
    So I got my passport with the visa on it and booked a flight.
    USA entry was on March 20 they asked me some questions in the airport when we arrived.
    Thank you everyone for your help I appreciate it and please let me know if you have any questions I would like to help.

• @uogzh
    can you add mine
    DQ September 24, 2022
    I'm still waiting for IL

Benzer Başlıklar

• 8
  • 2
  • 114
  • 41
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |