Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Teb İnternet bankacılığım bloke oldu.
    +90lı hattıma gelen mesajı okuyabilsem tekrar açtıracağım.

Ama Abd de olduğum için okuyamıyorum.

Ne yapmam lazım ?

Benim durumumu yaşayan var mı ?

• ⭐⭐⭐

@Megatron Hattın Yurt dışı aramalara açık mıdır ?

• @Programmer Degil nasil actiracagiz

• ⭐⭐⭐

@Megatron Hattın Turkcell mi ? Hangi GSM ?

• @Programmer Teknocacell

Turk telekom alt yapisini kullaniyor

• ⭐⭐⭐

@Megatron GSM şebekesinin bir Android/IOS uygulaması vardır sanırım. Bir Wi-Fi bağlantı ile bağlanıp Ayarlar kısmında Yurt Dışı Aramaları açabileceğin bir yer olmalı. Bu şekilde açabilirsin.

• İnternet bankacılığından idare edilebilir teknoloji ilerledi artık

• Merhaba,
    Türkiye'de kullandığımız internet bankacılığını, Amerika'da nasıl kullanırız/kullanabiliriz. Kullanabilmek için neler yapmamız lazım.
    Teşekkürler.

• @Erhan-2 Turkiyedeki bankalarin aplikasyonlari Abd de calisiyor. Benim Qnb, esimin Isbankasi hesaplari var ve app uzerinden kullaniyoruz. Havale, eft, hesaplar arasi transferlerde su ana kadar bir sorun yasamadik. Her ikimiz de Turk hatlarimizi muhafaza ediyoruz ve applari Turk telefonlarindan kullaniyoruz.

• @cnpist yanlış anlıyorsam düzeltin lütfen; yani şifre ve onay mesajları Amerika'da Türkiye hatları ile location update yaptığımızda geliyor. Peki çok mu geç geliyor yoksa zamanındamı, telefon faturası ücretlendirmesi nasıl oluyor. Birde Amerika'da alıcağımız hatları Türkiye'de ki bankaların internet bankacılığına tanımlayıp kullanabiliyormuyuz?
    Teşekkürler.

• @Erhan-2, içinde söyledi: ABD'deyken Türkiye'deki banka hesaplarını kullanmak

@cnpist yanlış anlıyorsam düzeltin lütfen; yani şifre ve onay mesajları Amerika'da Türkiye hatları ile location update yaptığımızda geliyor. Peki çok mu geç geliyor yoksa zamanındamı, telefon faturası ücretlendirmesi nasıl oluyor. Birde Amerika'da alıcağımız hatları Türkiye'de ki bankaların internet bankacılığına tanımlayıp kullanabiliyormuyuz?
    Teşekkürler.

aplikasyonlarda bana hic onay mesaji gerek olamdi cunku applaeri turk telefonlarinda wi fi baglantisi uzerinden yaptik ve onay mesajina gerek olmadi. TR de kullandigimz hatlar oldugu icin sistem bize ekstra guvenlik sorgulamasi yapmadi. Ben hala faturali hat kullaniyorum, esim konturlu hat. ben Tr deki kredi kartima otomatik odeme talimati verdim, esim de hatti aktif tutmak icin + ayda bir 100TL oduyor.ABD de aldiginiz hatlari tanimlamak kismi sikintili.

• @cnpist, içinde söyledi: ABD'deyken Türkiye'deki banka hesaplarını kullanmak

@Erhan-2, içinde söyledi: ABD'deyken Türkiye'deki banka hesaplarını kullanmak

@cnpist yanlış anlıyorsam düzeltin lütfen; yani şifre ve onay mesajları Amerika'da Türkiye hatları ile location update yaptığımızda geliyor. Peki çok mu geç geliyor yoksa zamanındamı, telefon faturası ücretlendirmesi nasıl oluyor. Birde Amerika'da alıcağımız hatları Türkiye'de ki bankaların internet bankacılığına tanımlayıp kullanabiliyormuyuz?
    Teşekkürler.

aplikasyonlarda bana hic onay mesaji gerek olamdi cunku applaeri turk telefonlarinda wi fi baglantisi uzerinden yaptik ve onay mesajina gerek olmadi. TR de kullandigimz hatlar oldugu icin sistem bize ekstra guvenlik sorgulamasi yapmadi. Ben hala faturali hat kullaniyorum, esim konturlu hat. ben Tr deki kredi kartima otomatik odeme talimati verdim, esim de hatti aktif tutmak icin + ayda bir 100TL oduyor.ABD de aldiginiz hatlari tanimlamak kismi sikintili.

soyleki, ben ABD hattimi Tr de kullanmiyorum, qnb den hatti baglamak icin ugrastigimda , ABD telefonuma mesaj atmak istediler ve bunu TRdeki banka subesinde iken yapmak istediler. ABD telefonu yurtdisina kapali oldugu icin olmadi. Egerki ABD hattiniz , ABD disinda kullanima acik ise ve Turkiyede subede iseniz , QNB aplikasyonunu ABD telefonuna indirip, yurtdisi hattinizi da tanimlayabilirsiniz. Hem TR hem ABD hatti QNB de tanimlanamiyor, birini secmeniz gerek. QNB ozelinde yaziyorum cunku o banka ile calisiyorum, baska bankalar farkli ise bilemem

• @cnpist teşekkürler. Son bir soru daha, Amerikada ki hesabınızdan , Türkiye'de ki dolar hesabınıza dolar yolluyabiliyormusunuz/ne kadar komisyon alınıyor bilginiz varmı teşekkürler.

• @Erhan-2 hic Amerikadan Turkiyeye para gondermedim o nedenle bilmiyorum.

• .....turkiyede bizim bir banka hesabimiz var,kucuk kizim gittigi zaman acmisti,bir iki kira bankaya yatiriliyor,australyadan baska hesaplara tranfer yapabiliyor,cok olursa dovize cevirip getirtebiliyor.
    ..bazi durumlarda australya telefonu kabul edilmiyor, amerika icinde ayni olabilir.bir muddet evvel uyap uzerinden tapu arastirmasi yapmak istemistik,kimlik bilgilerini verdik e-devet sifresini verdik,telefonumuza code gonderecekler ama yurt disi kabul etmiyor,turkiyedeki bir yegeninn telefon numarasini verdik mesaj oraya gitti saniyeler icinde turkiyeyi arayip code numarasini aldik ve oylece aradigimiz seye nuylasik

• @Erhan-2 Transfer ucreti bankaniza gore degisebilir. Chase bank dan online yaparsaniz $40 diye biliyorum.

• Ben Kuveyt Türk'ü kullanıyorum. Kuveyt Türk, SMS'leri Amerika'daki numarama gönderiyor, ancak bir sorun olduğunda (örneğin, şifre kilitlenmesi gibi durumlarda) Türkiye'deki çağrı merkezini aramanız gerekiyor. Bir yakınımı aratmak istediğimde bile "kayıtlı numaradan arayın" gibi bir şey söylüyorlar. enparada veya Teb'de yurtdışı numaramı hiç giremedim, Garanti Bankası'nda ise telefon numaramı değiştiremedim, ancak adresimi değiştirebildim. Kredi kartı ekstremi posta yoluyla gönderdiler ve tahminimce adres değişikliği yaparsam kart yenileme gibi işlemlerde de posta yoluyla gönderim yapabilirler. Sizin deneyimlerinize göre, Amerika'da yaşarken Türkiye'de kullanılabilecek en iyi banka hangisidir?

• ⭐⭐

@cnpist Güzel bilgi, çok teşekkürler

• Selam arkadaslar,
    Turkiye den ABD ye para transferinde kisitlamalar var mi? Guncel durum nedir?

• @hasbelkader Var maalesef. Parayı gönderemedik bir türlü, merkez bankasından geri dönüyor. Parayı ne yapıcağımıza dair imzalı belge istiyorlarmış. Kendi paranı harcamak için nasıl belge sunacaksak bilemiyorum.

Benzer Başlıklar

• 15
  • 4
  • 29
  • 68
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

157

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |