Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Yeşer-Kaya Oncelikle hayirli olsun. Randevu tatihiniz ve muayene tatihiniz arasinda en az 1 is gunu olmasini ve muayeneye de, mulakata da randevunuz saat kacta olursa olsun acilis saatindan 15 dakika - yarim saat kadar erken gitmenizi tavsiye ederim. Bir de olabildigince rahat kiyafetlerle. (Muayenede tahliller icin, mulakatta guvenlikten gecerken rahat edebilmek icin.)
    Doktor muayenesinde ozellikle ogleden sonra cok yogunluk oluyor ve her tahlil icin bir miktar sira bekliyorsunuz. Benim gordugum kadariyla randevu saatine cok sadik bir isleyis yoktu. Ne kadar erken giderseniz isiniz o kadar cabuk biter. Raporlari aybi gun vermiyorlar en erken ertesi gun alabiliyorsunuz.

Mulakat randevusunda da daha iceriye alinmadan bir kac defa sira bekleyeceksiniz bu yuzden erken gitmekte fayda var. Yaninizda telefon, poset canta hic bir sey bulundurmayin. Mutlaka biliyorsunuzdur ama heyecandan unutmayin sadece dosyaniz, pasaportunuz ve siz girebiluyorsunuz iceriye.

• Herkese merhaba,

Yakin tarihte vatandaslik kazandim fakat henuz pasaporta basvurmadim. (haftaya randevum var) K1 vizesi icin pasaportumun elimde olmasi gerekiyor mu? Yoksa elimdeki vatandaslik sertifikasinin kopyasi yeterli olur mu? Bir de bu konuda henuz yeni oldugumdan her sey cok karisik geliyor haliyle.
    K1 ile mi CR1 ile mi ilerlemek daha mantikli acaba? (Duruma gore oraya gidip evlenebilirim)
    Sureci bir avukatla yurutmek mi mantikli yoksa kendi basimiza halledebilecegimiz bir sey mi? Tecrubesi olanlar yardimci olursa cok sevinirim. Keyifli gunler!

• Herkese merhabalar askerlik durum belgesini tercüme etmek lazım mı aceba randevu için teşekkürler

• @Yeşer-Kaya hocam bir önceki sayfada linki paylaştılar hangi evrakları toplamanız gerektiği ile ilgili orada hangisinin tercümesi gerekip gerekmediği yazıyor. Ve bu evrakları siz sordunuz randevu için. Okumadınız mı ?

• @Ttoprak çok sağol teşekkürler askerlik durum belgesi tercüme edilmesi mi gerekiyor mu aceba

• @Yeşer-Kaya dostum paylaşılan linki açıp okusan orada yazıyor zaten neden ısrarla burada sorduğunuzu anlamadım , bir zahmet arkadaşın paylaştığı linki açın ve tek tek okuyun neyin tercüme edilip edilmeyeceği yazıyor orada cevabı olan bir soruyu kimse cevaplamayacaktır.

• Merhaba ; Nişanlım başvuru süreci devam ederken pasaportunu yeniledi. Bunu herhangi bir yere bildirmemiz gerekiyor mu?

• @DOGANLEYLA hayır , adres değişikliği dışında başka herhangi bir bildirim olmuyor.

• @ob16222 adres değişikliği başvuru yapan kisi içinmi yoksa her iki taraf icinde yapılması gerekiyormu ve yapmadigimizda sorun olurmu?

• Merhabalar biz nişanlılık vize sürecini başlatmak istiyoruz. Kız arkadaşım birkaç gün içinde ayrılacak şuna Türkiye’de. Ayrılmadan önce yapmamızı önereceğiniz birşey var mıdır? Orada bu süreç başlarken ihtiyacı olacak gitmeden hazırlamamız gereken birşey?
    Ayrıca süreç başlamadan önce Yüzükle evlilik teklif etmiş olmak gerekir mi? Fotoğrafların bu süreç başlamadan önce çekilmiş olması gibi detaylar var mıdır? Yoksa süreç içerisinde de olabilecek şeyler mi henüz yüzük alıp bir evlilik teklifi yapmadım ama devam etmek istediğimiz yöntem Nişanlılık Vizesi şeklinde. Şimdiden teşekkür ederim.

• @Handan-krks amerika tarafı için. Türkiye’de ki kişinin adresi önemli değil onlar için yapmazsanız onay evrakı eski adrese gider o kağıtta sonra size lazım olacak. Siz karar verin gerisini

• @erkincank Son 2 sene içinde görüşmenizi ispatlayabiliyorsanız uçak bileti , çekilen resimler vs. K vizesine başvurabilirsiniz onun dışında söyledikleriniz kişilerin takdirine kalmış yapıp yapmamak.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Arkadaşlar yeniden merhaba .Daha öncede yazmıştım ama aklıma bir soru daha takıldı .Erkek arkadaşım haziranda gelecek nişan yapacağız ve süreci başlatacağız fakat kendisiyle hiç yüz yüze gelmedik bu geldiğinde yüz yüze geleceğiz ve nişan yapılıp fotoğraflar çekilip süreci başlatacağız .Kendisiyle yıllardır iletişim halindeyiz ama dediğim gibi yüz yüze hiç gelmedik .Bu sorun teşkil eder mi çok merak ediyorum .Kendisiyle yüz yüze geldikten 2 hafta sonra olacak nişanımız

• @canaykarahan32 görüştükten sonra süreci başlatabilirsiniz , görüştüğünüze dair kanıtları eklemeniz yeterli uçak bileti resimler vs.

• @ob16222 kendisi 15 haziranda gelecek .5 temmuzda nişan yapacağız inşallah .2 hafta içindeki yüz yüze görüşme ve o süredeki fotoğraflar vs yeterli olur değil mi ?

• @canaykarahan32 Evet olur

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar merhaba, mülakat için e devletten aldığımız belgelerin

Nüfus kayıt örneği ( bunu kişi olarak mu aile olarak mı alacağız?)
    Askerlik belgesi
    Arşivli sicil kaydını tercüme ettirip apostil mi yaptırmak gerekiyor yoksa sadece e devletten almamız yeterli mi?

• @emirgenco merhaba benim uscis 2021 ekim ayında başvuru yaptık evrak Ankara’ya geleli aynı güm ds160 doldurduk onaylandı ancak 2 aydır randevu alamıyoruz mail de attık doğru dürüst cevap da verilmedi her gün 50 kere ben 50 kere nişanlım kontrol ediyor anlayaciginiz randevu da tıkandık kaldık …

• image.jpeg
    herkese merhaba arkadaşlar çok zaman geçti ve bir cevap almadık. bu süreçten sonra olanları bilen varmı?

Benzer Başlıklar

• 116
  • 1476
  • 57
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |