Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Uçan-hollandalı o bahsettiğin ülkeler ahlaklılar, özellikle japonlar birbirlerine ve gördüğüm kadarıyla herkese ve herşeye saygılılar, en önemlilerinden birisi geçmişlerinden ders çıkartıyorlar, yanılmazsam japonyaydı adamlar parka bahçeye cüzdanlarını bırakıp koşmaya gidiyorlarmış, bir saat sonra geliyorlar cüzdan hala aynı yerde duruyor.

• ⭐⭐

@celica, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Chromium keşke senin kafanda olsaydım böyle yıkım yaşamazdım. yine de 2. tura ümidim var

Ben bu millet ve ülkeden bir günde nefret etmedim. Türkiye’yi mental olarak kafadan sildiğim için hiçbir şeyi umursamıyorum.

Defolup gitmek istiyorum ait olmadığım bu yerden ama talih yüzüme gülmüyor.

Herkese mutluluklar diliyorum.

• Herkese selamlar .

Buraya biraz içimi dökmeye geldim yani baya doluyum. Hayatımın son 3 yılı resmen kabus gibi . Neye elimi atsam kurutuyorum. 2023 de gene kabuslar ile dolu başladı ve gidiyor.

Önce green card dedik sonra elimizde kalan tek şey bu seçimdi. Yüksek ihtimalle oda gitti gibi duruyor.

Çok büyük bi bunalımdayım. Artık nefes alamıyormuş gibi hissediyorum . Cidden hani uzun zamandır zaten bi depresif havadaydım ama biraz içimde bir ümitle geleceğe bakabiliyordum. Artık oda kalmadı.

Geçen buraya bi mesaj yazmıştım bağlasalar da durmam artık bu ülke de diye . Şuan öyle bi noktadayım ki , bu düşüncelerim kat ve kat arttı .

Zaten şuan da green card falan bir seçenek olmaktan çıktı . Bu dene 1.5-2 milyon kişi başvurduysa, seneye rahat bi 3-4 milyon başvuran olur ( pasaport zorunluluğu gelmezse ). Yani artık bu iş de baya baya yalan oldu. Alternatif durumları tozlu raflardan alıp masaya yatırma vakti.

• @Kesinİzmirli
    Hocam ülkenin yarısı senin gibi düşünüyor ama bunu diğer yarısına anlatamıyorsun. İnsan hiç yaşadığı ülkeyi pisliğe batırmak istermi bunlar batırıyor ve utanmak yerine bize hava atarak gururla seviniyor. Sonunda yıpranan bunlarla mücadele veren bizler oluyoruz.
    Anadolu egitilmediği sürece bu olaydan yüzyıl geçse dahi kurtulamayacagız. Bugün malum kişi gitse yarın yerine birini mutlaka seçip başımıza bela eder bunlar. Atatürk bu insanlara zamanında cağdaşlığı laikliği dayatmış ama eğitim eksikliğinden zihinlere işlememiş şu saatten sonrada çok zor. Ben şahsen gerkeli araştırmalardan sonra Meksika yolcusu olmayı düşünüyorum.

• @Ersin-Battal, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Kesinİzmirli
    Hocam ülkenin yarısı senin gibi düşünüyor ama bunu diğer yarısına anlatamıyorsun. İnsan hiç yaşadığı ülkeyi pisliğe batırmak istermi bunlar batırıyor ve utanmak yerine bize hava atarak gururla seviniyor. Sonunda yıpranan bunlarla mücadele veren bizler oluyoruz.
    Anadolu egitilmediği sürece bu olaydan yüzyıl geçse dahi kurtulamayacagız. Bugün malum kişi gitse yarın yerine birini mutlaka seçip başımıza bela eder bunlar. Atatürk bu insanlara zamanında cağdaşlığı laikliği dayatmış ama eğitim eksikliğinden zihinlere işlememiş şu saatten sonrada çok zor. Ben şahsen gerkeli araştırmalardan sonra Meksika yolcusu olmayı düşünüyorum.

Yeni sinir guvenlik yasasi gelicekti. Ne oldu acaba o ?

• Arkadaşlar iyi tarafından bakın. 29 Mayıs'ta ya Erdoğan gidecek Ya Kılıçdaroğlu.😁 İkisi de memleket için hayırlı olucak.

• Artık hayattan hiçbir umudum kalmadı sadece bitki gibi yaşayıp gidip ölmek istiyorum

• @Ersin-Battal o yarısına bişey anlatamıyorsun dediğin gibi, instagramdan basit bir gibi paylaşım yaptım diye takipten çıkmaya başlamışlar öyle iğneleyici şeylerde değildi, meksikayı bende uzun zamandır düşünüyorum ama biraz daha zorlaştı sanırım, kararsızım hayırlısı.

• Herkese selamlar;
    2025 için ilk başvurum olacak. 2023 Ekim ayında açılacak başvurular için başvuru kuralları ne zaman netleşiyor? (pasaport zorunluluğu herkes gibi benim de merak ettiğim ciddi bir madde) güncel olarak bunu resmi başvuru sitesinden mi takip edeceğiz?

• @Uçan-hollandalı Çok üzücü olsa da maalesef öyle. Biz Oslo da, bir cafede içinde tablet, camera, camera lenslerinin olduğu sırt çantasını unutmuştuk, tam 3 saat sonra farkettik kayıp olduğunu. En yoğun caddesi üzerinde bir cafeydi, koşarak ve büyük korkuyla geri döndük. Çantamızı cafenin girişindeki ağacın altına koymuşlar, içindeki herşey eksiksizdi. Bizim toplumca en büyük eksikliğimiz cehalet ve ahlaksızlık

• @Müberra-Dikici, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Uçan-hollandalı Çok üzücü olsa da maalesef öyle. Biz Oslo da, bir cafede içinde tablet, camera, camera lenslerinin olduğu sırt çantasını unutmuştuk, tam 3 saat sonra farkettik kayıp olduğunu. En yoğun caddesi üzerinde bir cafeydi, koşarak ve büyük korkuyla geri döndük. Çantamızı cafenin girişindeki ağacın altına koymuşlar, içindeki herşey eksiksizdi. Bizim toplumca en büyük eksikliğimiz cehalet ve ahlaksızlık

aynisini tr de yapsan canta nin icindeki sakiza kadar alip satarlardi... Ahlak malesef din ile olmuyor bunu anlatamiyoruz malesef.
    Benim finli arkadaslarim var vallahi cocuklar mutlu lar. daha 23 yasindalar aldiklari maas cok iyi. Ustune ustluk bunlar oyle universite vs de okumus da degiller. Normal isci olarak calisiyorlar dusun 3300 euro civari aliyorlardi en son birisi 🙂 orada yiyecek vs pahali ama aldiklari maas da ona gore. Cocuklar rahat tatil parasini biriktirebiliyorlar ve istedikleri yerlere gidebiliyorlar. Ki bu cocuklar daha 23 YASİNDA....

• @Berki-Birdinç, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Herkese selamlar;
    2025 için ilk başvurum olacak. 2023 Ekim ayında açılacak başvurular için başvuru kuralları ne zaman netleşiyor? (pasaport zorunluluğu herkes gibi benim de merak ettiğim ciddi bir madde) güncel olarak bunu resmi başvuru sitesinden mi takip edeceğiz?

forumu takip etmek yeterli. Daha cok uzun bir yol var simdiden bunlari dusunmeye gerek yok ama umarim pasaport sarti gelir.
    Aslinda bu pasaport sartini bidon a toplu twit atip tepki mi koysak? yoksa kesin getirmiyecek:(

• @Müberra-Dikici Kültür ve eğitimin önemi tam olarak bu işte, daha önce ki yazılarımda da belirtmiştim. Ne zaman ki Türk'ler kurnazlığı akıllılık sanmaktan vazgeçer ve iş ahlakına, eğitime önem verirse bir nebze olsun o zaman değişiklik gösterir. Şuan ki izlenimlerime göre bunun gerçekleşmesini görmeye benim yaşım yetmez gibi düşünüyorum, minimum iki veya üç kuşak sonra bir ihtimal düzelme gösterir. Ailenin çocukları eğitmesinden başlayarak temelden gitmesi gerekiyor. Bunları görmeye yaşım yetmez diyorum, birkaç ay sonra 25 olacağım durumu burdan çıkarabiliriz 😃 En büyük eksikliğimiz olan sorgusuz inanma konusunada değinmek isterim, bu sadece din çatısı altında değil genel olarak insanlarda sorgusuz biat etme hali mevcut ve bunun da kırılması gerekiyor.

• @gtx295 Biden dede umarım bir el atar bu konuya

• Pasaport şartı ABD devletine göre olması gereken bir şeydi zaten.Ancak diğer (pasaporta ulaşmanın zor olduğu) ülkeler buna itiraz etmesinin sonucunda bu zorunluluk kalkmıştır.Bunun da anlamı tekrar pasaport şansının gelme ihtimali çok çok düşük bir ihtimal olduğu anlamına geliyor,ne yazık ki.

• @Kekw Nein Davut, ikisi de gitmez 😁

• @Birgariphayat Pasaportun bile zor gittiği bir yere, gc kazanan kişinin nasıl gideceğini düşünüyorum 🤣

• ⭐⭐

nolcak şimdi? seçimde de kaybediyoruz kanım çekildi. Önümüzdeki 5 yıllık planda afganistana dönecez gibime geliyor

• @gariban, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

nolcak şimdi? seçimde de kaybediyoruz kanım çekildi. Önümüzdeki 5 yıllık planda afganistana dönecez gibime geliyor

meksika ya gecisler dahada cok artacak 😞 yasal yollar birbir kapanirken artik insanlar illegal yollara basvuruyor... bu gidisle sinirdan iltica yi da kaldiricaklar...

• ⭐⭐

İlk başvurumdu ve çıkmadı. Oğlum geçen yıl talihlilerinden ama mülakat sırası henüz gelmediği için onun da durumu belirsiz.
    Yani kazansan da kesin gidilecek diye bir şey yok 😟

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |