Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @canaykarahan32 fb ve forumlarda gordugum kadariyla hemen-hemen ayni. Nisanlilik vizesine bas vurub alamayanlari forumlarda okudum. Lakin evlenip aile birlesimi vizesine bas vurmak daha garanti gibi. Bunlar benim gorusum. Siz yine de bir arastirin.

• @ahsenas uscis'in web sitesine giris yapin ve documents kisminda approval letter olmasi lazim
    Onaylanmissiniz, tebrik ederim

• herkese merhaba,, mülakata katılan arkadaşlar; evlilik destekleyici fotografları direk albüm olarak götürsek oluyor mu içeri alıyorlar mı ? siz nasıl götürdünüz ?

• @uogzh Şimdi siz deyince baktım onaylanmış! Çok teşekkür ediyorum 🙏🏻

• @sdfdm umarım en kısa zamanda sonuçlanır 🙂 iyi haberlerinizi dört gözle bekliyoruz

• @Taner-Akbulut Teşekkür ederim, umarım sıradaki işlemlerin düzgün ve hızlıca hallolur.

• @Payakan Evet ben album goturdum sorun olmadi aldilar.

• @Davut-Korkmaz bende teşekkür ederim umarım sizin de süreciniz hızlı bir şekilde sonuçlanır

• Herkese iyi akşamlar 11 mayıs saat 08:00 de mülakat deneyimlerimi paylaşmak istedim

Ana girişte randevu saatine göre girişler yapılıyor
    Girişte numara sıranızı alıyorsunuz
    Sıranız geldiğinde evraklarınızı teslim ediyorsunuz
    Tekrar sıranızı bekleyip ayakta kapalı bir gişede mülakata başlanıyor
    Bana sorulan sorular
    Eşinizle ne zaman tanıştınız
    Nerede yaşıyor
    Ne iş yapıyor
    En son ne zaman görüştünüz

Ben çıktı alıp yaklaşık 65-70 tane resim götürdüm
    Daha öncede bakmadıklarını bilmeme rağmen eşimin ısrarı ile 450 sayfa bugüne kadar olan watsapp konuşmalarımızı yazdırmıştım
    İstemediler bakmadılar!!!

Askerlik durum belgemi akıllı avukatımız eklemediği için benden evrağı sisteme yüklememi istediler
    Evrak yüklenirse hemen pasaportumu yollayacağını söyledi vize görüşmesini yapan hanımefendi
    Bekleyenler için umarım en yakın sürede işlemleriniz tamamlanır
    Toplam 18 aydır bekledik beklemek gerçekten sıkıcı herkese sabırlar dilerim

• @naja çok teşekkürler. size de kolaylıklar 🙂

• @Hakkı-Baltacı merhaba, benim askerlik tecilim bitiyor bir daha tecil ettiremem çünkü yaşım 29. Görüşmeye kadar da kaçak durumuna düşerim bu vize de sorun olur mu ? Çünkü askere gitmek istemiyorum

• Mrb, Son 3 yıllık tax da son yılmış önemli? Gelirim 2 yıl altında olsa son yıl iyi olsa sorun olurmuş?

• @Olkan-Oflaz-0 o konuda net bilgim yok ama sorun olmayabilir çünkü askerlik yapıp yapmadığına bakıyorlar diye biliyorum

• @Hakkı-Baltacı tebrık ederım. acaba mulakata tax return ile ilgili hangi belgeleri goturdunuz yanınızda ?

• Herkese merhaba,
    Başvuru için Türkiye tarafından doldurulacak olan I-130a formundaki belirttiğimiz işimizin ileriki tarihlerde değiştirmemiz sorun olurmu ?

Teşekkürler

• Herkese merhaba tekrar mülakata götürülecek evraklar arasında nüfus kayıt örneği adli sicil kaydı gibi evraklarda var bunlar direkt nüfus müdürlüklerinden alınanlar değil mi ?

• @Hakkı-Baltacı
    Öncelikle tebrik ederim. Bir sorum olacaktı Askerliğinizi yapmışmıydınız? Eşim yapmadı mesela ama muafta değil tecilli. Bu sebeple bizim beyan edebileceğimiz bir belge yok mesela e-devlet üzerinde tecillidir yazıyor. Acaba sizdende bunun gibi birşey mi istediler yoksa siz askerliğinizi yapmış ve ya muafmıydınız? Teşekkürler

• @yasmin982 Merhaba, ben geçen hafta sağlık mülakatına girdim. Çok rahat geçti. En az iki doz kovid aşısı için belge istediler. Ve pasaportumu. Ds 260'yi yanımda götürdüm ama bakmadılar. Sistemde gördüğünü söyledi veznedeki hafendi. 310 dolar unganlara, 47 küsür dolar da aşağıdaki düzen labarotuvara ödedim. Toplamda kan testi, göğüs filmi, doktor muayenesiyle birlikte aşı şekliden ilerledi süreç. Sabah 9.30 gittim. İşim 12.30'da bitmişti.

• @gok334 Kac adet asi oldunuz acaba?

• @meliskadim Teşekkürler askerliği bordo bedelli olarak yaptım=)
    Yani askerlikle ilgili bir durumum yoktu.Bildiğim kadarıyla emin olmamakla beraber konsolosluk askerlik durumunuzu öğrenmek istiyor.Askerliği yapmadın hayır gelemezsin mi diyecek hiç zannetmiyorum bence bu konuda avukat Remzi GÜVENÇ KULEN in videolarını izleyin yada direk ulaşın

Benzer Başlıklar

• 644
  • 8
  • 116
  • 50
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |