Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@selamibasaran, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Chromium hocam Türkiyede yaşanabilir bir ortam olursa çalışacakları bir ortam olursa dönecek olanlar olur bence.

Ama nepotizm had safhada olursa ne yapsın adam.

Tek bir siyasetçinin seçilmesiyle ülke düzlüğe çıkacak sanılması bana tuhaf geliyor. Amerika'da yaşıyor olacağım ve Kılıçdaroğlu seçildi diye Türkiye'ye döneceğim. Atatürk mezarından kalkıp ülkenin başına geçecek deseler bile dönmem. Bu ülkenin ekonomik olduğu kadar sosyolojik sorunları da var ve bu sorunlar kısa ve orta vadede çözülür gibi durmuyor. Üstüne milyonlarca şeriatçı kaçak mülteci göçmen eklendi.

• @Chromium bence işin şovu bu . O kişiler de kendi reklamlarını yaptılar bu vesileyle. Bi güzel de takipçi de kasmışlardır

• ⭐⭐

@Sabri-FT, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Chromium
    @selamibasaran dediği gibi yaşanılabilir bir ortam olursa hiç birinin gelmemek için nedeni kalmaz
    Zaten hepsinin kaçma nedeni ortak, bir şeyler değişirse(💡) onlarda gelir kısacası 🙂

Green Card talihlisi olsaydım ülkeyi senin akrabaların yönetecek deseler bile kalsın der vizeyi alır Amerika'ya gider orada da kartı alırdım.. Bu ülkenin sorunlarının parti kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Halk neyse siyasi partiler de o. Hepsi midemi bulandırıyor dürüst olmam gerekirse.

@Kesinİzmirli, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Chromium bence işin şovu bu . O kişiler de kendi reklamlarını yaptılar bu vesileyle. Bi güzel de takipçi de kasmışlardır

Düşündüğümü yazmışsınız adamlar hayatını kurtarmış buraya geri geleceklermiş. Hadi oradan. Bir güzel prim yaptılar şimdi oradaki iyi hayatlarına devam ediyorlar.

• ⭐⭐

@Chromium Tabikide öyle,eğitim ve ahlaki sorunumuz var.Ben 2000 li yılları düşününce 2023 den 100 sene ilerideymişiz diyorum. Ama Atatürk'ün cumhuriyetin ilk yıllarında "Sizleri bir kıvılcım olarak yolluyorum, alevler olarak geri dönmelisiniz." sözünü kendine şiar edinmiş insanlar çıkacaktır.

• @Chromium İmzamı atarım altına..

• @Chromium Tamamen şovdan ibaret, orada ki gençler çok iyi ülkelerde güzel konumlara gelmişler. Sırf muhalefet başa geldi diye hiç biri düzenini bozmaz. Şahsen dolar 1 lira olsun her şey çok güzel olsun ben yine de dönmem buraya çünkü konu yalnızca ekonomi değil asıl mevzu yozlaşmış toplum. Ferrari'yi Sultangazi'de sürmek gibi bir şey bu

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Chromium Tamamen şovdan ibaret, orada ki gençler çok iyi ülkelerde güzel konumlara gelmişler. Sırf muhalefet başa geldi diye hiç biri düzenini bozmaz. Şahsen dolar 1 lira olsun her şey çok güzel olsun ben yine de dönmem buraya çünkü konu yalnızca ekonomi değil asıl mevzu yozlaşmış toplum. Ferrari'yi Sultangazi'de sürmek gibi bir şey bu

Aynen öyle. Bana çok samimiyetsiz geliyor bu tarz şeyler.

• @Chromium ben olsam kabul ederim Amerika'ya gidip rezil olmak var ülkenin padişahı olmak var(!) Bir kaç yil çalışır cep harçlığı biriktirip sonra yurt dışına kaç-yanliş oldu çıkarım🙂

Bu kafayla gidersek zaten milletimiz iflah olmaz ne Yaprsan onlara yeridir

İyi güzel diyorsun ama bu ülkedeki sorunlar hep parti kaynaklı oluyor bizi koyun olarak gördükleri için ne dese inanıyoruz araştıran yok A kişi böylemi demiş kesin doğrudur deyip inanıyoruz araştırma desen zaten genimizde yok🙂

Bende siyasi partileri sevmiyorum ana okulu çocuğu gibi herkes birbirine bulaşıyor
    Cumhurbaşkanı adaylarına baktığımda bile bana doğru dürüst vaat verebilen biri yok sadece umut tacirliği yaptıklarını düşünüyorum

Son bir şey daha🙂 ülke yaşanabilir olursa zaten giden çoğu insan geri gelir gidenlerin çoğunun gitme amacı zaten beli oda bu ülkede düzelirse hepsi seve seve gelir

Yazarken zorlandım ya😅

• ⭐⭐

• @Sabri-FT Şuan trde ki mülteci suriyeliler bile orası bitti artık vatan burası diyorlar 😃 o iş yaş ben diyeyim

• @Chromium Türkiyenin şartları o ülkelerin şartlarına hem maddi hem sosyolojik, ahlaki olarak o ülkelerin konumuna gelirse veya yaklaşırsa, bu kişilerde de vatan hasreti baş gösterdiyse olabilir.

• ⭐⭐

@Murat-4, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Chromium Türkiyenin şartları o ülkelerin şartlarına hem maddi hem sosyolojik, ahlaki olarak o ülkelerin konumuna gelirse veya yaklaşırsa, bu kişilerde de vatan hasreti baş gösterdiyse olabilir.

"Türkiyenin şartları o ülkelerin şartlarına hem maddi hem sosyolojik, ahlaki olarak o ülkelerin konumuna gelirse veya yaklaşırsa"

Kısa ve orta vadede böyle bir şey görmüyorum. Görebilen var mı?

• @Uçan-hollandalı var bir hayalimiz🙂
    Ne demişler umut fakirin ekmeğidir ama onada göz diktiler
    Ama önce önümüzdeki kıritik kararı çözelim ondan sonrasına bakarız

• @Chromium ben de kısa ve orta vade de öyle bişey görmüyorum, gelirlerse belki bu şartlarda gelirler, yoksa niye gelsinlerki o çocukları burada 101 de çalıştırırlar.

• @Chromium hocam aklıma düştü artık bir kere bu yurt dışına gitme olayı .

Bana aylık 100 bin tl maaş da verseler ben daha da durmam burda.

Hocam gece sokakta yürürken tedirgin olmayan var mı Allah aşkına ? Kimin ne olduğunu bilmediğimiz büssürü insan etrafımızda.

Biz çocukluğu sokakta yetişmiş son nesiliz sanırım. Gece yarısına kadar sokakta oynar eve girmezdik. Hiçbirşey de olmaz kimse de korkmazdı. Şimdi ufak çocuğunu sal bakalım tek başına sokağa.

Yani artık kendimi de geçtim de bizim zaten gençliğimizi çaldılar. İleride çocuklarım rahat yaşasın diye bile hiçbir güç beni tutmaz burda. Bu özgürlük para ile ölçülebilecek birşey değil.

• Bir de ek olarak şunu söylemek istiyorum.

Ülkemizde ne kadar yetenekli ama imkan verilmeyen genç varken, sırf maddi imkanları iyi yurt dışına çıkabilmişler diye o yurt dışındaki kişileri çağırıp da, buradaki fırsat bekleyen gençlerin önünü kapatmaya çalışmazlar inşallah.

27 yaşında adamım. Gençliğimizin baharında konuştuğumuz şeylere bakın ya 😂 gülsem mi ağlasam mı bilemedim

• Sosyal medyadan çok (Instagram, Twitter,YouTube)zamanımı burda harcıyorum,gitmeyi o denli kafaya koyduk artık. @Kesinİzmirli'nin de dedigi gibi aylık 100 bin tl de verseler yol gözüktü gibi...

• Ya kimseyi eleştirmek istemiyorum da

Şu başvuruyu ciddiye almayanlara çıkınca şu çekiliş gerçekten koyuyor ya

Adam yazmış “çocuklarımı başvururken belirtmedim belirtmem gerekiyormuş, ds-260 formunda belirtsem kabul olur mu”

Ya beni geçtim ben önemsizim de şu forumda 10-15 senedir başvurup çıkmayan kişileri gördüm gerçekten bu gibi adamlara ayıptır bu yapılan yazık gerçekten çok yazık

• Biraz önce bir iş teklifi aldım

Asgari ücret teklif ediyorlar . Bir mühendislik mesleği bu kadar ayaklar altına alınmaz ya.

Sonra da gel ülkende kal hizmet et diyorlar. Bu paraya ben nasıl ev kurup evleneyim ?

• @Raskolnikov-0 hocam birisi de soyisimleri yanlış yazdık klavye oto tamamlama da kalmış . Formu gönderdikten sonra fark ettik demiş

Yahu bu kadar önemli bir işi nasıl tekrar tekrar kontrol etmeden yaparsınız ki ??

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |