Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Kramer siz direk 6 ay yazınca sordum. Uğur Bey, o mesajda ingiltere için 6 ay, diğer ülkeler için 1 yıl yazmıştı. Siz zaten 1 yıldan fazla bulunduğunuz için ihtiyaç duyuyorsunuz.

• Hocam merhaba. Ben askerlikten muaf olarak tamamladım. Burada askerlik yaptım olarak seçsem yaptığım yerler isteniyor. Yapmadı olarak mı seçmeliyim?

• @efu Bende doldurdum fakat daha göndermedim. Derecelerimizi 4 üzerinden yazmamalı mıyız?

• @Gamer Yok ben 6 ay yazmadım, başkası yazdı her halde

• @Gamer travel.state.gov soyle demis bağlantı metni:
    If you are 16 years of age or older, you must submit a police certificate from the following locations:

From ... AND... THEN the applicant needs a police certificate from...
    the country of nationality if they resided there for more than 6 months is 16 years old or older the police authorities of that locality.
    the country of current residence (if different from nationality) if they resided there for more than 6 months was 16 years or older at that time the police authorities of that locality.
    any previous country or countries of residence if residing there for more than 12 months was 16 years or older at that time the police authorities of that locality.
    any country where arrested for any reason, regardless of how long they lived there was any age at that time the police authorities from place of arrest.bağlantı metni

• ⭐⭐

@hsn-kartal Ben kendi surecimle ilgili net olmadigi icin bir sey soyleyemem su asamada ama dogrudan konsolosluklara yazmalisiniz. Son deneyimlerde DV2023 yeni yerler de var Schengen bolgesi disinda. Kolay gelsin, bol sans.

• İş deneyimleri kısmına e devlette gözüken tüm sigorta girişlerini mi yazmalıyız çünkü kısa kısa giriş çıkışlar gösterilmiş iş veren tarafından.

• bir hafta önce burada hep çiçek böcek paylaşıyorlardı şimdi kimse yok, terk edilmiş ev gibi oldu.😂😂

• @Murat-4 Ben de öyle düşündüm bugün hep 🙂 ve üzüldüm de açıkcası, çoğumuzun umutları kırıldı çünkü.. Hevesimiz kaçtı..

• Merhaba,
    eşim ve kızım için doldurduğum DS-260 formunda; eşimin annesinin kızlık soyadını ve kızımın asıl ismini, bilgisayarın otomatik doldurma özelliği yüzünden yanlış yazıldı. Ve biz bunu formu onayladıktan sonra fark ettik. Bunu düzeltmek için nasıl bir yol izlemeliyiz? Formu açtıralım mı(nasıl açtırabiliriz) yoksa görüşmeye çağırılırsak görüşme sırasında mı izah edelim. Formu açtırırsak diskalifiye edilirmiyiz.
    Teşekkürler.
    Saygılarımızla.

• ben ds 260 formunu doldurdum sonrasında pdfini indirdim lakin sayfa yenilendi tekrar giriş yapınca tamamlandı gözükür lakin ütüne tıklayabiliyorum gönderilip gönderilmediğini nasıl anlayacağım

• @Erhan-2 Mülakat tarihi almadan ds 260 formunu actirmanızı önermiyorum,bu sizi geriye atacaktır.Bu yüzden mülakat tarihini öğrendikten sonra mail atmanız daha doğru olacaktır...

• Merhaba,
    1 ay çalıştığım sgk kaydı olan işimi DS260 FORMUNA yazmalı mıyım? ve ŞEHİR DIŞINDA öğrenci yurdunda 5 ay kadar kaldım fakat ikametgahım değişmedi bunu da DS260 formundaki adres kısmına yazmalı mıyım?(1 ay çalıştığım işte de öğrenciyken çalıştım şehir dışında.)

Teşekkürler.

• Merhaba,

DV2024 talihlisiyim ama mülakat alıp alamayacağım belli değil. Acaba 2025 için Ekim-Kasım ayında tekrar green card a başvursam bir sıkıntı olur mu?

teşekkürler.

• Merhaba arkadaşlar, ds 260 formlarını doldurdum, naçizane tavsiyem forma başlamadan önce buradaki pdf i indirip tek tek tüm formu yazarak kurgulayın sonrası zaten çok kolay. benim sormak istediğim şey şu case numberım 14xxx lerde acaba tr sıralamasında kaçıncı oluyor veya mulakat şansı ne durumdadır tecrübeli arkadaşlarım yorum yapabilirlerse çok sevinirim.

• Merhaba, ds-260 formunu doldurduktan sonra anne kızlık soyadını yanlış yaptığımı fark ettim. Bunu hemen düzeltmem gerekir mi? Gerekirse formu nasıl açtırabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

• yeni gelen arkadaşlar sorularınızı DV2024 Green Card çekiliş aşamalarından sorun.

• ⭐⭐⭐

@blackmamba24 sorularınızı ilgili başlıkta sormazsanız cevap alamazsınız maalesef

• "Eski çekilişlerde fazla başvuran yoktu bu yüzden çok daha kolay çıkıyordu" deniliyor ya.. Merak ettiğim husus bunun nasıl bir algoritmasının olduğu.. Bu yılı baz almazsak şayet, ort. başvuru sayısının 300K veya yakın olduğu senelerde de rakamsal olarak %2 civarında, 100K olduğu zamanda da %2 civarında olmuyor mu zaten? Yani kurada ülkelerin kendilerine ait torbası olmadığına göre nasıl oluyor de eskiden daha kolay çıkıyordu denilebiliyor?
    Bugün başvuru sayısının çok az olduğu ülkelerde de ona göre kazanan talihli oluyor. İsviçre'de 7K başvuru olduğunda talihli sayısı da 200 kişiyi geçmiyor. Benim bilmediğim veya yanlış bildiğim bir durum mu var? 🙄

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |