Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cthax kazanacağın paranın haddi hesabı yok. @redsat2000 sana daha detaylı kazançlar hakkında bilgi verir. Ayrıca amerikanın aslı youtuber eşi sabri gemi inşaat mühendisi olarak çalışıyor.

iş için mail atabilirsin [email protected]

• Dün uzun zaman sonra rüya gördüm gc bana çıkmıyordu eşimin sorguladigimizda çıkmış görünüyordu sayımızda 300 lerde filandı umarım malum olmustur, hayatta inanmam bu tarz şeylere batıl inançlarım yoktur ama umut iste

• @abrakadabra aynen özellikle yeni nesil alet tutmayı bilmeyince revaçta

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu

@ayvalik10 ay abi çok alemsin ya 😄

• @ayvalik10 Çok teşekkür ederim bilgilendirme için

• @Bassistman arkadaşınız işi kurstanmı öğrendi yoksa birinin yanında çalışarak mı tecrübe edindi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cthax rica ederim biz aileyiz burada herkes birbirine yardımcı olmak için uğraşır

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• @Murat-4 ilk etapta youtube'dan ve yurtdışı online kurslardan workshop izleyerek öğrendi. Ardından evinin salonuna minimum bir sermayeyle ufak bir atölye kurdu. Bir sürü alet aldı ve öğrendiklerini icra etmeye başladı. Yurtdışı sitelerden yapmak istediği ürünlerin kalıplarını aldı ve yaklaşık bir sene tek başına bu ürünleri imal etti. Bu sürede de farklı şeyler öğrenmeye devam etti. Ürettiği ürünleri de eşine dostuna hediye ederek onlardan yorumlarını aldı ve bu yorumlara göre dersler alıp işçiliğini olgunlaştırdı. Zaten ayakkabı üreten bir fabrikada ithalat ihracat müdürü olduğundan deri konusunda bilgiliydi. Hangi deriden ne yapabilir biliyordu, böyle bir artısı vardı sadece. Gitmeden önce son olarak geldiği noktada bana hediye ettiği çantayı da fotoğrafta görebilirsiniz. (:

alt metni

• @Bassistman Çanta iyimiş 🙂

• @gariban küçük harf değil 16 hane olması gerekıyor benim numara 15 haneli 1 har yada 1 rakam eksik
    ve resmi olarak çıktı almıştım sayfan

• @Bassistman @karaçay ile de konuşmuştuk ne yapabiliriz diye aklıma geldi, hangi aşamalardan geçmiş öğrenmek için, çanta güzel burada almaya kalksanız baya bi para eder, teşekkürler.

• @Murat-4 bence el işçiliği 1. ve 2. dünya ülkelerinde daha çok kazandıran şeyler. Avustralya'da bir arkadaşım ise ev ve iş yerleri için ahşap döşemeler ve tasarımlar yapıyor mesela, raf vb. gibi. Kendisi burada avukattı, sonradan ustalık kalfalık alıp marangoz olarak Avustralya'ya gitti (: O da çok güzel paralar kazanıyor. En son kaslı mercedes jipe biniyordu 😃

• @Bassistman buradaki bizim amacımız ilk gittiğimizde adapte olana kadar ilk bir kaç sene ne yapabiliriz, sonradan adapte olduktan sonra isteyen el işçiliğine devam eder, isteyen başka x bir iş yapar, benim diplomam mesela orada geçersiz ( burada da bir işe yaramıyor ya neyse), arkadışınızdan da örnek vericek olursam avukatlık stresli bir iş marangozluktan da keyif aldıysa, parada kazanıyor, bir sürü insanla uğraşmaktansa devam edeyim diyebilir, insanlarla uğraşmaktansa daha iyi bence insanın ömrünü uzatır keyif aldığı iş, arkadaşınız parmaklarına dikkat etsin ama.

• @ayvalik10 sa hocam sizin bilgileriniz bence en doğru bilgidir dv24 sonuçlarına 11 gün kaldı eğer çıkarsa ücret karşılığında sizden danışmanlık desteği almak isterim biliyorum buradan sorulan her soruya cevap veriyorsunuz ahiretlik sorulara dahi belki sorularında dalga geçmek için soranlara dahi ciddiyetle cevap veriyorsunuz harika insanlarsınız ama ben bu süreçte kazanırsam en ince ayrıntısına kadar doğru yapmak istiyorum en azından bu kadar emek veriyorsunuz karşılığını size ödemek isterim yardımcı olursanız ds260 evrak hazırlama vb konularda kabul ederseniz çok mutlu olurum

• ⭐⭐

Birkaç gündür forumda yaprak kımıldamıyordu bugün sayfayı bir yeniledim oh be dedim okuyacak yeni sayfalar gelmiş :))

• @Murat-4 O sırf Avustralya'ya nitelikli göçmen olarak başvurmak için o işe koyuldu aslında. Yabancı dili vardı zaten sadece sizin gibi ne yapabileceğini araştırdı ve marangozlukta karar kıldı. Bir tanıdığının yanında da denedi kendisini yapabilir miyim diye. Sonradan çok keyif alarak devam etti. Türkiye'de avukatlık yapmak yerine orada ahşapla uğraşmanın daha doğru bir karar olduğunu söylüyor gittiğinden beri. Umarım siz de ne yapacağınızı bulursunuz

• ⭐⭐

@Bassistman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Murat-4 O sırf Avustralya'ya nitelikli göçmen olarak başvurmak için o işe koyuldu aslında. Yabancı dili vardı zaten sadece sizin gibi ne yapabileceğini araştırdı ve marangozlukta karar kıldı. Bir tanıdığının yanında da denedi kendisini yapabilir miyim diye. Sonradan çok keyif alarak devam etti. Türkiye'de avukatlık yapmak yerine orada ahşapla uğraşmanın daha doğru bir karar olduğunu söylüyor gittiğinden beri. Umarım siz de ne yapacağınızı bulursunuz

Peki bu arkadaşınız normal marangozluk mu yapıyor, yani mutfak dolabı, gardrop, yatak odası vb. tarzı yoksa daha çok tamirat-tadilat ve sanat işi tarzı mı çalışıyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@T-C-Kubilay-Dikici herşeyi bir kenara bırak önce ds 260 taslak olarak hazır mı senin

aşağıdaki linkten indirip elinde bulunsun

https://drive.google.com/file/d/1GSiI4BkD_TMKDD9mKXor_pkIdqFt-yrG/view?usp=sharing

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |