Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Günaydınlar forum ahalisi, günler azaldıkça yavaş geçiyor sanki, yada bana mı öyle geliyor 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batuhan-Catalkaya bilgisi olmayan cevaplamsın dersen kimse sana cevap yazmaz. Kalk kendin araştır derler. Bu kadar ukala olma ozaman. Ancak sana başvuru kılavuzunda ki kısmı yazıyorum

1. ÇOCUKLARIN SAYISI – Sizinle birlikte ikamet etmiyor veya DV programı ile
      göçmenlik hakkı almak istemiyor olsalar bile 21 yaşından küçük ve evli olmayan tüm
      çocuklarınızın isimlerini, doğum tarihlerini, cinsiyetlerini ve doğdukları şehir ve ülke bilgilerini
      başvuru formunuza eklemeniz gerekmektedir. Her çocuğunuz için sizinkiyle aynı teknik
      özelliklere sahip fotoğrafları da yüklemeniz gerekmektedir.
      Lütfen aşağıda listelendiği şekilde çocuklarınızı başvurunuza eklediğinizden emin olunuz: “
      • Hayatta olan tüm öz çocuklar;
      • Sizin tarafınızdan yasal olarak evlat edinilmiş hayatta olan tüm çocuklar ve;
      • Hayatta olan, evli olmayan ve elektronik başvurunuzu yaptığınız tarih itibariyle
      21 yaşını doldurmamış tüm üvey çocuklar. Çocuğun ebeveyniyle yasal olarak
      ayrılmış olsanız ya da çocuk sizinle yaşamıyor veya ABD’ye göç etmeyecek olsa
      dahi bu çocuğunuz elektronik başvurunuza eklenmelidir.
      Elektronik başvurunuz esnasında evli ve/veya 21 yaşın üzerinde olan çocuklar DV programına
      uygun değillerdir. Ancak, Çocuk Statüsünü Koruma Kanunu (Child Status Protection Act) bazı
      durumlarda 21 yaşını doldurmuş çocukları koruma altına almaktadır. Eğer DV başvurunuzu evli
      olmayan çocuğunuz 21 yaşını doldurmadan önce yaptıysanız; ancak, çocuğunuz vizeyi almadan
      21 yaşını doldurduysa, yasa kapsamındaki koşullar sağlandığı takdirde, çocuğunuz vize işlemleri
      sırasında 21 yaşının altındaymış gibi muamele görebilir.
      DV başvurusu yapılırken, ABD vatandaşı veya Yeşil Kart sahibi çocukların çeşitlilik vizesine
      ihtiyaçları yoktur ve kendilerine vize verilmeyecektir. Bu durumda olan çocuklarınızı
      başvurunuza eklediğiniz veya eklemediğiniz takdirde başvurunuz diskalifiye olmayacaktır.
      DV koşullarına uygun olan bütün çocuklarını başvuruya eklemeyen veya çocukları olmayan bir
      kişiyi başvuruya ekleyen başvuru sahipleri vize görüşmesi sırasında diskalifiye olacak ve
      dosyadaki tüm aile fertlerinin başvuruları da reddedilecektir. Detaylı bilgi için Sıkça
      Sorulan Sorular’ın aile bireyleri kısmını inceleyiniz.
      DV-2024 programı elektronik başvurularının yapılması ile ilgili daha fazla bilgi için Sıkça
      Sorulan Sorular kısmına bakınız.

bu linkten kılavuzu bakarsın 14. madde

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bassistman 6 mayıs öğleden sonra açılır bu başlık şimdiden açılsa bile saçma olur.

• Günaydın! Geliyor gelmekte olan..

• @ayvalik10 siz de haklısınız tabi, zaten illa şimdiden açılsın demedim ki (:

• Merhaba arkadaşlar beraatle sonuçlanmış bir adli dosyam var. Sorum ilk derece mahkemenin beraat kararını tercüme ettirmem yeterli mi yoksa 2. Derece adliye ve yargıtay kararlarınî da tercüme ettirmelimiyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bostonlı arşiv kayıtlı sabıka dosyası e devletten çıktı alınca hangi mahkemeler gözüküyorsa onları tercüme ettirirsin.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ahmet-34 bizim foruma şu anda hakaret ediyorsun farkında değilsin. Sen uyku sersemliği olduğu belli ne demek danışmanlık o zaman bu forumdan kaydını sildirmelisin. danışmanlık şirketleri bu foruma gelip bilgi alıyor. Biz insanları dolandırmıyoruz yalan söyleyip para da almıyoruz. Güvenilir yer arıyormuş bizim forumda ne eksikliğini gördün yada acemi toy olduğumuzu mu zannediyorsun.

kızma hocam, tam hakim değildir foruma muhtemelen arkadaş 🙂

@ahmet-34 forum varken kimseye ihtiyacınız olmaz dostum hiç endişelenmeyin. Ülke sınırları içerisinde böyle bir oluşum daha yok=)

• Herkesin geçmiş bayramı mübarek olsun , Umut imkansızlıklar içinde , varoluştur .

Umudunuzu yitirmeyin ...

IMG_7254.jpeg

• @hasnotben o durum bende de var beklentiler, çabalara rağmen gerçekleşmeyince böyle oluyor, ne heves ne heyecan ne beklenti kalmadı, olumlu bişeyler olursa değişebilir belki.🙂

• @Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu ellerine sağlık çok güzel bir yazı olmuş 👏🫶

@Selly 😘😘

• Günaydınlaaaaar millet günaydınlaaaaar 🌞 harika bı gün olsun 🌸 şu 8 saati saymazsak kaldı 10 gün diyebiliriz artık. Heyecanlı, umutlu, stresli, ya çıkmazsa diye de bir o kadar korkutucu olmaya başladı artık bu süreç. Duygu değişimleri her gün hızla çoğalarak devam ediyor. Konumuz belli, hayalimiz belli hadi artık gel 6 Mayıs 🙏

• ⭐⭐

Günaydın 🗽 🗽 🗽

• @Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Günaydınlaaaaar millet günaydınlaaaaar 🌞 harika bı gün olsun 🌸 şu 8 saati saymazsak kaldı 10 gün diyebiliriz artık. Heyecanlı, umutlu, stresli, ya çıkmazsa diye de bir o kadar korkutucu olmaya başladı artık bu süreç. Duygu değişimleri her gün hızla çoğalarak devam ediyor. Konumuz belli, hayalimiz belli hadi artık gel 6 Mayıs 🙏

sanki bu 10 gün 10 ay gibi gelecek ve geçmeyecek gibi geliyor 😕

• Aklında orada yapacağı iş olan var mı? yoksa kendi işimi yapacağım diye düşünenler hangi alanı düşünüyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cthax el emeği işin olsun kralsın hangisi olduğu önemli değil

• @ayvalik10 Ben 3 yıldır Marangoz olmamama rağmen tersande çalışıp Tekne marangozluğu yaptım ve kendime 1 adet A'dan Z'ye kendi yaptığım karavan yaptım şimdi 2.cisini yapıyorum. Wood working yaparım diye düşünüyorum

• @cthax @ayvalik10 Bey haklı, bir arkadaşım gitmeden önce deri işçiliği öğrendi ve Amerika'ya gittiğinde el yapımı hakiki deri olarak çanta, cüzdan, gitar askısı, kemer, pasaport-telefon-bilgisayar kılıfları vb. ürünler yapıp önce e-commerce olarak sattı. Ardından sermaye yapınca bir atölye açtı ve ciddi bir biçimde para kazanıyor şu an. Eğer el yeteneğiniz varsa bu tarz şeyler düşünebilirsiniz bence

• @yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Günaydınlaaaaar millet günaydınlaaaaar 🌞 harika bı gün olsun 🌸 şu 8 saati saymazsak kaldı 10 gün diyebiliriz artık. Heyecanlı, umutlu, stresli, ya çıkmazsa diye de bir o kadar korkutucu olmaya başladı artık bu süreç. Duygu değişimleri her gün hızla çoğalarak devam ediyor. Konumuz belli, hayalimiz belli hadi artık gel 6 Mayıs 🙏

sanki bu 10 gün 10 ay gibi gelecek ve geçmeyecek gibi geliyor 😕

@yenihayaletadam bana da öyle geliyo 🤦 yeni yılı bekle sevgililer gününü bekle ramazanı bekle bayramı bekle çocuğun doğum gününu bekle. Bekle bekle bekle eee bekliycek bı şey kalmadı 🙈 @ayvalik10 abi tüm bekleyişlerim bitti askerlik bitmediiii 🤭

• ⭐⭐

@cthax, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Aklında orada yapacağı iş olan var mı? yoksa kendi işimi yapacağım diye düşünenler hangi alanı düşünüyor?

Tamirat-tadilat, döşeme, temizlik vb. gibi işlerde de güzel paralar kazanılabiliyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |