Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @debbieLA77 10 bin altı çıkması için dua edeceğiz yapacak bir şey yok 🙂 gerçi anladığım kadarıyla o kadar yavaş ki işlemler o bile riskli artık.

• @Hakan-Kızıldağ Ds 260 formunu pasaport bilgilerini girmeden de yollayabiliosun. Kentucky den mulakat tarihi gelince ona gore saglik raporunu ve konsoluktan vize alirken senden pasaport isticekler o zaman tarihlere gore pasaportunu cikartirsin. Ben oyle yapicam green card cikmadan mulakat tarihi gelmeden pasaport cikartmak bence gereksiz

• ⭐⭐

@this-time89 nedir bunun sebebi oldu olacak türkiyeyi çıkarsınlar lotteryden bir tek bu ülkede bu şekilde kazandığı halde mülakat alamayan oluyor anladığım kadarıyla diğer ülkelerdede böyle 2000 kişi talihli 300 kişi mülakat şeklinde mi ilerliyor bu? umarım dedikleri gibi haziran temmuz ağustos eylül motoru açarlar tarihte böyle hızlandıkları ve arayı kapattıkları olmuş sanırım

• ⭐⭐

@debbieLA77 Hepimiz buna kafa patlatıyoruz. Çeşitli sosyal medya etkinlikleri yapılıyor. Tüm gücümüzle destek veriyoruz. İmkanı olanlar başka ülkelere dosya taşımak için mail atıyor. Sonuna kadar uğraşmaya devam!
    Çok büyük bir şans eseri kazanıyorsunuz ama mülakat alamayınca bu hakkınız yanıyor işte bu son derece üzücü.

• ⭐⭐

@Batu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@diablo_ercan Tam üstüne bastın :))) 28 Aralıkta başvurduğum pasaportum hala gelmedi. Ne arayıp aciliyet bildirmediğim kaldı , Ne şikayetvar.com'a yazmadığım ne de Cimer'e şikayet oluşturmadığım kaldı :)) Herşeyi yaptım fakat hala gelen giden yok. En büyük tedirginliğim O büyülü selected yazısını görürsek ve benim pasaportum hala gelmemişse nasıl bir psikolojiye girerim onu düşünüyorum. Sonradan ekletebileceğimi biliyorum ama ben her konunun en kötü senaryosunu düşünme huyuna sahibim. Umarım tedirgin olduğum kadar olmaz.

Benim elemanım da Aralık'ta başvurdu aynı sizin gibi.
    Az önce PTT getirdi pasaportunu ofise 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Ozkan-aksan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@diablo_ercan kalıcı olarak anladığım kadarıyla video paylaştım bakınız ltf.

kalıcı olarak gidilirse ülke'nin çoğu gider onun yerine avrupa birliğine girilse daha güzel olur gibi.

Turist vizesi kastediliyordu takip ettiğim kadarıyla. Ayrıca ticari vizeler, öğrenci vizeleri, yani oturum amacından ziyade belirli zaman aralığındaki ziyaretler olarak anladım ben.

• ⭐⭐

Bugün New Hampshire günündeydik ve iyi akşamlarımız da oradan gelsin 🙂

Portsmouth_NH_aerial_view.jpg

Lincoln-NH.jpg

• @onurito Pasaport olmadan mülakat tarihi veriliyor mu? Eğer bana çıkarsa adreside pasaport kısmınıda boş bırakacağım. Daha sönra güncellesem mülakatı ileri bir tarihe mi atar, yoksa mülakata gidince mi vermem gerekir bilgileri? Hangisi daha iyi olur tavsiye verir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐

@Ozkan-aksan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir avrupa birliği muhabbetini bence araştırmalarıma dayanarak söylüyorum bizim şuanki iktidar istemediği için olmadı bu zamana kadar 3 ay okurum bilemem ama 6 ay 1 sene olsun çözülsün çözerler bence zaten senelik beklemeye alıştıq.

Avrupa birliği, Türkiyenin Copenhag kriterlerini uygulamaması, açılmış fasılları tamamlamaması, eşitlik, özgürlük, adalet insan hakları, kadın hakları, hayvan hakları, cinsiyet ve yönelim hakları, şeffaf bürokrasi, eğitim, mali politikalar, askeri politikalar, dış ilişkiler, terör bağlantılı ülkelerle ilişkiler daha artık sayamayacağım onlarca konuda, üzerine düşeni yapmayı REDDETMESİ sebebiyle durdu. Fasıl tamamlayıp gidip yeni fasıl talep edilmedi. Kurallara uyulmayacağı deklare edildi. Kapı Türkiye tarafından kapatıldı ve süreç beklemeye alındı. Bu da içeride başarı olarak sunuldu ve oldukça fazla yandaş buldu ki seçim sonuçları ortada. AB nin talepleri halka DAYATMA olarak sunuldu. Vatan millet sakarya edebiyatı yapıldı. Halk da sağcısıyla solcusuyla bunu YEDİ. AB iyidir kötüdür herkesin kendince fikri vardır. Ama sen AB ye girme yolunda adım atmaya karar verdiysen, onların şartlarına uyacaksın demektir. Hem avantayı alayım hemde kadına kıza DİŞİ deyip ayağını kırıp oturmayı tavsiye edeyim, bu da benim özgürlüğüm olsun kafasının siyasi uzantısıdır bu. Zavallı AB, hala yatırım teşvik fonları ile IPARD destekleriyle Türkiyede tarım ve hayvancılığı büyük büyük destekliyor ki, hiç değilse kendisine satılan et tavuk sebze meyve bir halta benzesin, sağlıklı olsun. Tabi bizim ülkemizdeki uyanıklar, her yıl AB nin sağladığı bu teşviklerden usulsüz faydalanıp rant elde etmenin peşinde. Ama rey vermeye geldi mi AB ye girmeyelim diye tepiniyorlar. İşte sizin ahmaklığınız bizi etkiliyor. Onu naapıcaz diyorum bunlara???

• @teddydaniels guncelleme yaparsan mulakat tarihi gecikebilir mulakat tarihi gelsin ona gore cikartmak pasaportu daha mantikli ztn mulakata ve saglik muayenesine gidince pasaportu verdginde bilgileri girerler

• @this-time89 hayır öyle bir profil yok.
    genelde istenmeyen kuralsız göç. Özellikle meksika sınırı. ABD'deki herkes göçmenlerin yararının farkında.
    yani diyor ki meksikadaki narkotiklere x doları verip benim ülkeme kaçak gelmesin.
    yaşadığı ülkeyi düşünen her normal kişinin düşüncesi yani.

• @charon Evet böyle bir profil var. Sadece politik doğruculuk adına senin bahsettiğin kötü örnekleri vererek durumu mantıklı bir çerçeveye oturtmaya çalışıyorlar, çünkü bilinçaltındaki gerçek düşünceyi söylerlerse kötü gözükeceklerinin farkındalar. Bu profil özellikle yasal da olsa latin amerika ve ortadoğudan göçmen kesinlikle istemiyor. Gerçek düşüncelerini açık olarak daha çok internet ortamlarında paylaşıyorlar. Geçmiş senelerde ben de senin gibi bu adamlar ülkesini düşünüyor bundan dolayı bu kaçak göçmenleri eleştiriyorlar gayet haklılar diyordum ki gerçek düşüncelerinin yasal da olsa oradan insan istememek olduğunu anladım.

• ⭐⭐ Yasaklı

Karadag Makedonya sırb gurcistan vb yere dilokuluyla gidip veya karadagda firma acip oradaki elçilikten basvururuz loto cıkarsa, türkiye linçini baypaslamak için her yol uygundur, bence sıra gelmeyenler sene sonunu beklemesin direk Baska bir ulkeye transfer ettirsin bir bahane bulup. Guney afrika cumhuriyetine gitse ingilizce ogrenmeye eminim orda sıra daha hızlı gelir

• ⭐⭐

Yorumlara baktım da, yine hortlacak konu ama, pasaport şartı olsaydı keşke dedim içimden, bi sürü aday kafadan elenmişti 😅😅

• @Lossantosdy haklisin aynen katiliyorum amaclari daha fazla katilim saglamakti bakalim sonuclari ne olucak

• Icimden bir ses bu sene de iptal olacak diyor greencard

• @this-time89 genel profil bu değil.
    Her ülkede hiçbir yabancı istemeyen tipler olur, lakin bu tipler her zaman inanılmaz derecede azınlıktır. Genel profili temsil etmez.

• @ibrahimasar ibrahim üstadım döktürmüşsün yine. Klavyene sağlık. 2003 te abdde, 2005te kanadada bulundum vatanım da vatanım Diye geri döndüm. O zamanlar bu senin bahsettiğin zihniyet kafasını çılartamıyordu mağaralarından. Sonra gücün artık onlarda olduğundan emin oldular. Küstahlaştılar. 3 gram bilgi ile ger konuda fikirleri oldu. Konuşmaktan, o fikirleri beyan etmekten çekinmez oldular. Bu yüzden artık kalmak istemiyorum bu ülkede. 2 çocuğum daha özgür bir ülkede daha rahat büyüsünler istiyorum. Canları bir müteahhitin insafında olmasın, özgürlükleri tepedeki bir adamın iki dudağının arasında olmasın, yıllarca okuduktan sonra ilkokul mezunu bir yandaşa patron diyip 3 kuruş maaş 0 alım gücü için onun önünde el pençe durmasınlar istiyorum. Bakalım nasıl olacak

• ⭐⭐

@nicely, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Icimden bir ses bu sene de iptal olacak diyor greencard

Önemli olan ne söylediğinden çok nasıl söylediğin aslında demek istediğin hiç önemli değil sonuçta gelecek için bir tahmin ama bu şekilde söylemek sıkıntı bahse konu yazı şu şekilde olabilir
    Görüldüğü üzere birkaç yıldır kazananlar bile gidememekte ya da yapılan çekiliş de kazananların gidişi zor durumda bulunmaktadır umalım ki bu yıl daha önce.... yılında olduğu gibi iptal olmasın 🙏🏼

• ⭐⭐⭐⭐

@karaçay İnşallah planların gerçekleşir. Bizim de hayallerimiz o yönde. Bir tane gözbebeğimiz var. Burada heder olmasın istiyoruz. Biz de vatanımız çok seven insanlarız. Vatanımızda insanımızı da çok severiz. Çok düzgün, çok kaliteli, çok hatırnaz, çok saygın insanlarımız var. Evine köyüne yolun düşer. Misafirperverlik dersin izzet ikram dersin kimse eline su dökemez. Ama gel gelelim aynı insan, cehaletinden mi, kurnazlığından mı korkularından, korkutulmuş, öcü ile kandırılmış olmalarından mı, iş siyasete, genel ülke konularına, eşitliğe dair konu derinleşince, bir anda içindeki turka çıkıyor ortaya. O aynı insana laf anlatma zahmetine bile girmemek, usulca oradan kaçmak gerekiyor. Biz de bunu yapmak istiyoruz. Çünkü, mevcut cehalet, boy ölçüşebileceğimiz gibi değil. Fenası, sadece belli bir kesimde değil bu cesaret, bizden zannettiğimiz kitlenin de içinde SOM CAHİLLER var..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

31

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |