Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Konsolosluk gorusmesinde pasaportunuzu hafta ici kargolariz demislerdi 1 hafta oldu halen ses yok. Sureci kontrol edebilecegimiz bir sayfa var mi?

• @uogzh evet malesef cok sacma olmayan evraklari istemeleride 😕

• @Mohammed-Sadeq88, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Berkan-Duru 17.01.2023 TURKIYEDE EVLENDIM. 09.02.2023 -130FORM BASVURU NOA1 AYNI GUN 29.03.2023 case in being actually reviewed geldi galiba 1 sene beklicem yorumlari okuyunca moralim bozuldu dun eşime irs dan mektub yollamislar vakaniz aktiv filan deye sponsor esim

Biz 23 martta başvurduk 26 martta case in being actually reviewed geldi tahmini bekleme olarak 11 ay yazmışlar sizde de mi öyle ?

• @t34 😨 aman Allahım bir de böyle bekletiyorlar. Umarım yarın gelir

• @hanifeersan bekletecekleri her şekilde bekletiyorlar 🙂 ne kadar geç o kadar iyi şeklinde bir sisteme geçmişler sadece duyurusu yok 🙂

• Arkadaşlar herkese merhabalar. Sağlık raporu alırken doktorun akciğer filmi sonucumdan yola çıkarak tüberküloz testi istemesiyle malesef eksik evrakla girmiştim mülakata. 2021 mart ayında başlayan göçmenlik serüvenimizi bugün itibariyle vizeli pasaportumu almamla sonlandırmış bulunuyorum. Bu süreçte tüm sorularımı cevaplayan forum üyelerine ve adminlere teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni başvuru yapacak olanlara ise bol sabırlar diliyorum. Forumda kalmaya devam edip sorusu olanlara elimden geldiğince yardım etmeye devam edeceğim. Aşağıya başvuru ve onay tarihlerimizi gireceğim umarım bu sürece yeni başlayacak kişiler içinde kafalarında bir fikir olur. İnşallah herkes sevdiklerine en yakın sürede kavuşur kalın sağlıcakla 🙏

I-130 başvuru(Potomac) 2021 Mart
    I -130 onay 2022 Mart
    Nvc evrak yükleme 2022 Haziran
    Nvc onay 2022 Eylül
    Mülakat 2023 Ocak
    Sağlık raporu sonucu 2023 Mart
    Pasaport teslim 2023 Nisan

• @intelcorei5 tüberküloz şüphesiyle balgam testi istiyorlar malesef acaba covid geçirmiş miydiniz. 3 ameliyat geçirdim yakın zamanda. Ciğerlerimde bi sorun yoktu inşallah bişey çıkmaz. Haftaya sağlık kontrolüm var korkuyorum Sizi de ayrıca tebrik ediyorum hayırlı olsun

• @hanifeersan covid malesef 1 kere geçirdim. Onun haricinde sigara tiryakisiyim diyebilirim. Zaten bu yüzden test istediğini düşünüyorum doktorun. Endişelenmeyin labaratuvar çalışanlarıyla yaptığım konuşmada verem olupta bunu burada öğrenen kişi yok denecek kadar az demişti. Zaten aktif hastalığı taşıyan biri iseniz kendinizi bilir farkına varırsınız.

• Herkese merhaba
    24 Eylül 2022'de DQ mesajını aldim
    kaç ay beklemem gerekiyor (mülakat) için

• @Abdul-0 5 ayı buluyor şimdi alan arkadaşlardan gördüğümüz kadarıyla.

• @Abdul-0 tebrikler bu arada.

• @Abdul-0 bu Türk vatandaşları için ama. Sizin için emin değilm. Umarım en yakın sürede haber gelir.

• @Abdul-0 Merhaba, sizin doğum yeriniz Türkiye değilse biraz daha uzun beklemek zorunda kalabilirsiniz. Eşim Fransa doğumlu ve 30 Ağustos da DQ olmasına rağmen hala mülakat randevusu verilmedi.

• @Olkan-Oflaz-0 merhaba. bizde önce 10.5 ay yazıyordu şimdi 14 ay gözüküyor.

• Arkadaslar net fikri olan varsa cevaplayabilir mi? Daha gecen haftaya kadar 3.5 hafta olarak gozuken ucsis processing-times suan da 4.5 ay gozukuyor. Basvuruyu baslatali 11.5 ay oldu. Sizce onay gelir mi 3 haftaya? Yoksa gerçekten 4.5 ay daha mi bekleriz 😕

• ⭐⭐⭐

@Berkan-Duru bunu keske göreceğimiz bi sisteme sahip olsalar beklemek dışında hiçbirşey yapamıyorsunuz süreçler artıyor bazen azalıyor o kadar şans ki dosyanın onaylanması vs. Eğer cok uzun sürdüğünü düşünüyorsanız USCİSE request oluşturun bi nebze belki dosyanızla ilgilenirler

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@Öykü-Gülatik ABD içinde değilseniz süreciniz CP olarak işler. Eğer turist vizeniz varsa sürece ABD’de başlayarak aos yapabilirsiniz. Kabaca bekleme süresi 2 yıl maalesef..

• Bu ileti silindi!

• @Berkan-Duru Hiçbirimiz bununla ilgili net bir şey söyleyemeyiz sanırım ama USCIS başvuru tarihlerimiz birbirine yakın, ben 31 Mart’ta onay aldım. Üstelik bana verdikleri tahmini süre 3,5 ay uzatılmasına rağmen. Buna istinaden diyebilirim ki, bu ayın sonunda sizin de onay alabilme ihtimaliniz var. Umarım şansınız yaver gider.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |