Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 50 gün filan kaldı ortalama, inşallah isteyenlere çıkar.Geçen sene heyecandan her gün giriyordum foruma bir defa çıkmayınca heves kaçtı 4 ayda bir girer oluyor insan

• ⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@karaçay, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ibrahimasar özelden bari biraz çıtlatsan ibrahim bey 🙂 bu konularda her cümleye gereken saygıyı önemi gösteririm şüpheniz olmasın 🙂 heba olmaz bilgileriniz

Müsait zamanımda çerçeveler halinde yazarım özelden. Aklımda kaldığı ve kendimizin uyguladığı yöntemleri sıralarım. Yaparak bir şey kaybetmezsin. Maliyeti de yok sonuçta 🙂

Bana da bana da 🙂

• @diablo_ercan Teşekkürler , bu sefer biraz daha uzun oldu ama bu eyalete de bu yakışırdı.

• @ibrahimasar Bana da yazarsanız sevinirim , çok meraklandım 😃 .

• green card

• Ne yaziyorsaniz banada yazın 🙂

• Geçen gün sıfır aldığımız telefonu açar açmaz fabrika hatası sorun çıkmasına rağmen defalarca kez tartışarak ve 2 kere heyet raporu talep edilerek bile zar zor işleme soktuk. Sicili kirletiyorduk az kala sinirlerime zor hakim oldum şimdi konsolosa ne deriz.Apple bile kusur bizde demesine rağmen adamlar iade yapmıyor. 3.Dünya ülkesinde yaşadığımızı birkere daha iliklerime kadar hissetim. Şöyle düşünün öyle bi insan haklarına, düşüncelerine ve fikirlerine koşulsuz saygı var. İşlemler bile beyan esaslı yürüyor şaka gibi abi beyan esaslı.

• internetten baktığımda bazı bölgelerde 50-60-70 bin dolara 1+0 evler görüyorum
    Hatta 270 bin dolara 3 katlı evi satan gördüm
    Bunlar ne denli doğru peşinat fln mı yoksa
    Yada sorunlu evler mi oluyor
    Çok eski yıkık dökük görünen evlerde var
    Düzgün görünümlü evlerde oluyor

• Herkese iyi geceler!
    Bu görselde Kuzey Amerika kıtasındaki eyaletlerin/bölgelerin isimlerinin hangi dilden köken aldığını ve ne anlama geldiği yazıyor.
    Ayrıca ABD'deki şehir isimlerinin dünyadaki çeşitli şehirlerden alınmış olması da hep ilgimi çekmiştir.

Bu sene çekilişe ikinci katılışım, okuduğum bölümün ülkemde malesef beklediğim kadar bir karşılığı yokmuş, olur da GC çıkarsa gitmeyi düşündüğüm yeri linkedin'de mesleğimle arattığımda binlerce iş ilanı görünce çok sevindim. Tabi gider gitmez kendi mesleğimi yapacağımı düşünmüyorum ama yine de umut verici.
    FsWLd-cacAAe9W3.jpg

• @Kadir1 ev fiyatları konum ve eyaletlere göre farklılık gösterebiliyor. Örneğin Detroit ghetto mahallesinde triplex bir evi 70 bin dolara bulabilirken new york da 1+1 daireyi 600 bin dolara bile bulamayabilirsiniz

• @Berkan-Duru sağolun zaten pahalı yerde yaşamak zor
    Birde detroit biraz sıkıntılı sanırım
    Yaşanmaz diye düşünüyorum
    Baya kuzeyde kalıyor soğuktur oralar
    Abd nin güneyi ve doğusu hariç düşünmüyorum aslında
    İyi araştırmak lazım sanırım

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar ben de ben de isterim İbrahim abi

• ⭐⭐

@Umut-Berkay-Ünal öncesi boşuna heyecanı ikiye katlıyordu, şimdiden sonrası önemli bence tam vaktinde tarayıcınız devreye girmiş dediğim gibi şimdiden bol şans gönlünüzce olsun herşey inşallah 🙂

• ⭐⭐

Ne 50 si geriden geliyosunuz lütfen dikkat edin burada şafak sayanlar var 🙂 @Cycraft

• ⭐⭐

Good morning everyone 🥰🇺🇸💋

image.jpeg

• Herkese Günaydınlar

alt metni
    alt metni

• ⭐⭐

@charon, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra hayır yok.
    bireysel silahlanmayı yasaklamak bu tür olayları azaltmaz. Silah bir şekilde bulunur.
    Siz silahlanmayı yasakladığınızda insanların silah bulamayacağını mi düşünüyorsunuz?

Kolay silah almanin değiştirilmesi gerek. Walmarttan silah alınmaması gerek mesela.

Evet, silahlanmayı yasakladıkları zaman insanların silah bulamayacağını düşünüyorum.
    ABD Türkiye değil, yasak olan bir şeyi buradaki kadar kolay bulamayacak insanlar.

Bireysel silahlanmayı yasaklamak, bu tür olayların meydana gelmesini engelleyecek bir çözümdür.
    Bu konuda yasaklanmasını istemeyen silah tüccarları ve destekçilerinin çocuklarını da haberlerde görürüz umarım.

• ⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@charon, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra bu tür olayların bireysel silahlanma ile alakası yok. Silah almanın kolay oluşuyla ilgisi var. İllegal göçmenler bile silah alabiliyor.
    Bireysel silahlanma olmasa ABD covid zamanı kanada gibi takılırdı heryere kapalı ve ekonomi patlak bir şekilde.

Bu tür olayların direkt bireysel silahlanma ile alakası var asıl.
    Bireysel silahlanma olmasa, silahı nasıl bulacak da okulu basacak adamlar?

Türkiye’ de bireysel silahlanma yok ama ben size 7-8 bine tabanca 15 bine de keleş almanın yolunu gösterebilirim. Buyrun gelin İstanbul’ dayım 🙃

Ben de @charon a katılıyorum.
    Bunun bireysel silahlanma ile alakası olmadığını düşünüyorum.
    Bu seviyeye gelmiş birisi 3 kişiyi bıçaklada öldürebilir.
    Aynı olay Türkiye’ de yaşansa polis müdahale edene kadar 500 kişi ölür. 🙃

Türkiye için dediklerin doğru, ben zaten Türkiye hakkında yorum yapmıyorum kesinlikle.
    Sadece ABD'de bireysel silahlanmanın yasaklanması gerektiği konusuna katılıyorum.

Medeniyet elinde ve belinde silahla etrafta dolanmak değildir.

• ⭐⭐

38 gün kaldı ve ABD'nin alfabetik sıralamada 38. eyaleti olan Pensilvanya'dan herkese günaydın 🙂

York_Main_Street.2e16d0ba.fill-735x490.png

207abe35-e003-4b43-ac00-956134de9399.jpg

gettyimages-582482657.jpg

Pittsburgh-at-night.jpg

• ⭐⭐

Herkese günaydınlar efenim.. iyi günler 🗽
    337870789_210070851628189_1571459440580034778_n.jpg
    338570299_1187547638794780_6792614389023599879_n.jpg

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |