Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@canaykarahan32 sanirim surecler assagi yukari ayni gibi belki bir kac ay degisebilir Biran once karar verip basvurun Zaten surecler cok uzun

• @canaykarahan32 dini nikahın bu sürece hiç bir artısı yok bilginiz olsun. Kim size olumlu etkisi var dediyse yanlış bilgi vermiş. Tabi ki dini nikah yapabilirsiniz ama sürece + anlamda hiç bişey katmıyor. Amerika’da dosyanıza bakacak memur resmî olarak evli olup olmadığınıza bakar.

• @ob16222 öncelikle hayırlı olsun. Umarım mutlu bir geleceğiniz olur.

Bir sorun olacaktı. Oraya gidince çalışma izni ne kadar sürede çıkıyor bilginiz var mı?

• @MertHRB
    Tamamen degisiyor. Benim yasadigim yerde arkadasim 2 ayda aldi. Baska eyalette 10 ay suren arkadasim var. ama genellikle 2-4 ay arasi bir surec diyebiliriz

• @MertHRB 23 günde alanda var 5 ayda alanda , o yüzden kesin bir süre söylemek zor ortalama 3-4 aydır arkadaşın dediği gibi

• @emirgenco cr1 neden 18, 20 ay sürüyor? Mesela K1 de olduğu gibi pandemiye denk gelmesi mi? Normalde ne kadar sürerdi?

• ⭐⭐⭐

@suat-mavi normalde süreç 1 yılda biterdi sözde pandemiden kalan dosyalar yüzünden süreç çok uzadı. Ama şu sıralar bi hızlanma var özellikle IR vizelerinde bu güzel bi gelişme

• ⭐⭐

@suat-mavi Yani arkadasinda dedigi gibi benim surecim 2021 ocak 25 te basladi 2021 aralik 6 da vizemi aldim 10 Bucuk ay surdu ama suan biraz surecler Allak bullak oldu bir bucuk seneyi geciyor

• @emirgenco haziran ayında nişan olursa o zaman inşallah 2024 e kadar vize çıkar o zaman .

• @canaykarahan32 süreç kısalıyor derken yine uzadı 😕 16.5 ay olarak güncelleme yapmışlar 17-18 ay sadece onay sürecektir.

• @ob16222 evet çok sinir bozucu sahiden, hangi dosyaları incelediklerini hangi appslerden bakabiliyor sunuz?

• @pelin-dikmen case trackerden takip edebilirsiniz onun dışında bazı uluslararası forumlar var , google da aratırsanız bulursunuz vj k1 olarak , farklı bir yöntem var isede ben bilmiyorum maalesef.

• @pelin-dikmen ocak ve subattan NOA2 alanlar var sizinki yaklasmis yakinda haber alabilirsiniz

• ⭐⭐

@canaykarahan32 valla suan sadece basvurup beklemek lazim
    Anahtar kelime sabir olmali. Surecler cok uzamis

• Arkadaşlar yakın zamanda bildiğiniz, duyduğunuz noa2’yi en kısa sürede alan tanıdığınız var mı ?

İçim karardı. Herkes 14-16 ay diyor. Biz Amerika’da avukat/danışman tuttuk. En sonki müşterisi 6 ayda almış ama bilmiyorum

• @MertHRB biz başvuru yapmadan önce nişanlım bir avukata danışmıştı ve pandemi nedeniyle 1,5 yılı bulabileceğini söylemişti. Anladığım kadarıyla avukatların sürece pek bir faydası olmuyor bu sebep ile biz herhangi bir avukata ödeme yapacağımıza kendimiz süreci takip etmeye karar verdik.Yani pandemiden önce süreçlerin çok kısa olduğu zaten ortada....

• sürenin 16.5 ay olması şimdi başvuran kişileri ilgilendirmiyor. şubat 2022 ve önceki 6 içerisinde dosyaların okunma süresi 16.5 ay.

• @samsa bizim surecimiz ir1 diye geciyor. Gecen yıl mayisda başvurduk ve ucsis sitesinde 5 haftaya tamamlanacagi yaziyordu ama simdi 4.5 aya cikmis olarak gozukuyor.. neden böyle oldu 😕

• ⭐⭐

@MertHRB 6 ay da almasi biraz inandirici degil
    Belki hizlandirma talebinde bulunmustur. Gecerli sebebi varsa ya da 2 3 sene once ki musterisidir

• @samsa Bu bilgiye nereden ulaştınız bilmiyorum ancak uzamasının sebebi zaten geçmişteki dosyaları bir türlü bitirmemeleri Buda yeni dosyalara yansıyor ve geçmişteki dosyaları bir düzene sokmadıkları sürece yeni dosyalara da yansıyacak bu durum. Şu an dosyasını gönderen bir kişi eğer süreyi kısaltmazlar ise 16.5 ay bekleyecek. Dediğiniz gibi bişey söz konusu değil.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |