Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selam arkadaslar.
    Mülakat bekleme surecimiz devam ederken mülakat tecrübesi olan arkadaslardan destek almak isterim.
    Mülakata gitmeden once NVC sunduğumuz belgelerin orijinal veya fotokopisi istendiğini okudum bunlar : adli sicil kaydi, nüfus kayıt ornegi ve evl'l'k cüzdanı idi bunları e devletten almamız yeterli oluyor mu? Evlilik cuzdaninin çevirisini notere vs onaylatmamiz gerekiyor mu?

Bir de esimizin sponsorluk da beyan ettigi tax dokümanları isteniyor mu? Tecrübe edenler bilgilendirme yaparsa çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler.

• Herkese Merhaba,

Kısaca ifade etmem gerekirse ,19.02.2020 tarihinde F2 A sürecimiz başladı.25 Ekim tarihinde konsolosluk görüşmemiz vardı.Görüşme esnasında W2 ve 1099 formundaki miktarının, NWC nin istediği total miktar için yeterli olduğunu danışanımız aracılığıyla teyit edip ,son noktaya geldiğimizi düşünerek ilerliyorduk.Fakat bizden tax transkript sunarak net total i görmek istediklerini ya da bunu sağlayamıyorsak sponsor bulmamız talep edildi.Eşim yine 2022 yılı için uygun limiti gösterip sisteme yükledik ve 6 marttan beri haber bekliyoruz,daha önce böyle bir durum yaşayan var mı nasıl ilerlememiz gerekiyor .teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@emine-olgun NVC sürecinde ek belge yüklediğinizde ortalama bekleme süreniz 1.5-2 ay oluyor maalesef. Beklemekten başka bi seçeceğiniz yok 🙁

• Bu ileti silindi!

• @itsmebb nvc ye sunduğunuz bütün evrakları yanınızda götürüyosunuz benden eşimin gelir belgelerinide istediler e devletten aldığım çıktılarda yeterli olmuştu

• Merhaba DQ olduktan kaç ay sonra mükakat verildi en son F2A vize kategorisinden burada örnekler var mı? paylaşır mısınız

• @waterman konsolosluk sonrası süreç yaşadığımız

• Selamlar.
    Yayinlanan vize bultenine gore F2A lar Currenttan, 08Sep20 tarihine dondu bu demek oluyor ki PD 2021 olan mulakat bekleyen bizler daha beklemeye devam edicez dogrumu anliyorum?

• @itsmebb altta ise current yazıyor aile başvuruları anlayamadım bende🤔🤔🤔 ocak ayında toplamda 45 kişi mülakat yapmış sadece 21i Türk IR1 vize türüde aynı 72 kişiden 36sı Türk işin ilginci eş çocuklardan çok amerikan vatandaşlarının anne ve baba başvuru miktarı 137 kişi ır5 28i Türk önceliği eş ve çocuklara verseler nolur 😭😭😭😭

• @itsmebb, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Selamlar.
    Yayinlanan vize bultenine gore F2A lar Currenttan, 08Sep20 tarihine dondu bu demek oluyor ki PD 2021 olan mulakat bekleyen bizler daha beklemeye devam edicez dogrumu anliyorum?

ben bir şey anlamadım doğrusu yasemin hanımın dediği gibi alttaki tablodada c gösteriyor. rica etsek siz bir bakabilirmisiniz. @crazycells @Muhtaradana @gucarslan f2a 8 eylül 2020 den sonraya randevu verilmiyor mu? bu tablo ne anlama geliyor bizler anlayamadık.

• @ecom @yasmin982 anladigim kadariyla ilk tablo DQ olup mulakat bekleyip vizeyi almayi bekleyenler icin, 2.tablo ise dosyasi Uscis ve NVC de olanlar icin 2.tablo da F2A current olmadiginda NVC ye belge sunmak vs olmuyormus. Ama tabi @crazycells belki daha dogru bilgiyi verir bize

• Bir arkadas boyle aciklamis.
    @ecom @yasmin982

First chart is about final action dates like when your PD becomes current in final action, you may recieve interview call from the embassy in your home country. While the second table is about the time when your PD becomes current and your case goes to National visa center and you recieve a welcome letter from them which includes the login information for you to fill out the form DS-260 and submit required documents of yourself and the sponsor.

• Bu ileti silindi!

• @itsmebb yani bu bize randevu verilemeyeceğini mi söylüyor? 8 eylül 2020 öncesi mi sadece randevu alabiliyor? inanın hiç bir şey anlamadım bir örneğinide duymadığım için yorum yapamıyorum. şuan 8 eylül 2020 öncesi başvurusu olan dq olup randevu bekleyen var mı? Benim bildiğim yok,
    o sebeple mi aylardır randevu verilmiyor bizim vize kategorisinde?
    Kafamda deli sorular.... her aşamada resmen süründürdüler bizleri 30 ay ne demek şurada 3 yılı doldurmaya ne kaldı şaka gibi...

• @ecom hatirladigim kadariyla siz avukat ile ilerletiyordunuz sureci avukatiniza danistiniz mi bu konuyu?
    Benim anladigim o sekilde suanda PD 08Sep2020 olan dosyalara mulakat verilicek onlari eriticekler, sizin de dosyaniz 2020 dosyasi sanirim belki size de sira gelir bilemiyorum ama simdiye kadar current gitmesi bizim avantajimizaydi.
    Sizin 30 ay bizim 26 ay oldu, esim de ben de tukendik. Tam sonuna gelmisken yine bir seyler degisiyor, yapilan sey insanlik disi, mudahale edememek can skici. Bilmiyorum tek istegim biran once ailelerimize kavusmamiz.

• @itsmebb ne diyebilirim ki çok haklısınız hepimiz perişan olduk beklemekten. bu işin saçmalığı şurada yani ben ekim 2020 de başvurdum yani bir aydan ötürü randevu alamayacakmıyız? zaten ondan önceside kalmadı benim bildiğim eğer kurduğumuz mantık doğruysa bu resmen randevu vermeyeceğiz demektir çünkü yok zaten verebilecekleri kimse kalmadı. İyi hatırlattınız en iyisi ben avukatıma sorayım sizede cevabı bildiririm.

• bu nasıl currenttan 8 Eylül 2020 ye dönebiliyor ya gerçekten artık kafayı yiyeceğim. lütfen bilen birisi aydınlatabilir mi, PDsi 8 Eylül 2020 öncesi olan dosyalar bitmeden mülakat tarihi alamayacağımız anlamına mı geliyor bu? bizimki 20 Eylül 2020, 12 gün ile mi kaçırıyoruz yani? eğer doğru bir mantık kuruyorsak gerçekten insanlık dışı bu yaptıkları böyle bir şey olamaz ya. her şeyimiz tamam 5 aydır randevu tarihi bekliyoruz, nasıl saçma sapan bir sürece girdik biz ya.

• Merhaba bu durumu avukatımla konuştum ve bana dediği şey; Green card sahiplerinin eşleri maalesef currenttan 8 eylül 2020’ye döndü. Bu durumda priority date’niz (I-130 basvurusunun yapıldıgı tarih) 8 eylül 2020’den sonra ise nisan ayında vize bu kişiler için vize yok. Her ay yenileniyor bülten ama muhtemelen Ekim 1e kadar bu durum değişmez.

• @moonlight umarım yanlış yorumluyoruzdur hepimiz durumu aksi gerçekten saçmalık. avukatımıza email attım dönüş yaparsa yazarım arkadaşlar..

• @Özge-Dengiz yani bizler muhtemelen ekime kadar randevu alamıyoruz. tüm yabancılara hatta ana babalarına bile yığınla vize veren konsolosluk bize yine yaptı yapacagını. sinirlerim çok bozuldu cidden..... zaten aylardır randevu falan vermiyordu kimseye insanları aptal yerine koyuyorlar.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 3
  • 1
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.5k

| | | |