Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar bir şey merak ediyorum. Geçtiğimiz senelerde kendisine green card çıkıp
    ,Türkiye'deki olumsuzluklardan dolayı mülakat alamayan arkadaşların bir sayısı yada bir yüzdelik oranı var mı?
    yani green carda çıkan örnek diyorum 1900 kişiden (case numarası mülakata çağrıla bilecek bir numaraysa) kaç kişi son tarihe kadar alamadı.
    Ben olaya çok hakim değilim. Ama bu durum insanları bu kadar endişelendiriyorsa ,bende merak ettim acaba çok sayıda insan mülakata çağrılmadı mı?

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Mr-Yavuz telegramda yazmıştım ama buradada yazmış olayım, imkanı olan kimse bu ortadaki sorunu dindirmeye yönelik açıklamaya aldanıp dosya taşıma şansı varsa ertelemesin sonra pişman olursunuz

aynen katılıyorum. zira beni tatmin eden bir açıklama değil. dünyanın her yerinde pandemi var dı. her yerinde aynı şekilde sürecin devam etmesi gerekir di diye düşünüyorum. zira problem yok ve bu şekilde devam edecek diye açıklayacak hali yok. bekleyip görücez. ben hala tedirginim hem kendi hemde sıra bekleyen bütün adaylar hakkında. dışarıda 45 binler vize alırken belki ankara dan 13 binler alamayacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkan62, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar bir şey merak ediyorum. Geçtiğimiz senelerde kendisine green card çıkıp
    ,Türkiye'deki olumsuzluklardan dolayı mülakat alamayan arkadaşların bir sayısı yada bir yüzdelik oranı var mı?
    yani green carda çıkan örnek diyorum 1900 kişiden (case numarası mülakata çağrıla bilecek bir numaraysa) kaç kişi son tarihe kadar alamadı.
    Ben olaya çok hakim değilim. Ama bu durum insanları bu kadar endişelendiriyorsa ,bende merak ettim acaba çok sayıda insan mülakata çağrılmadı mı?

DV2020'de (PP1011-PP1052 + covid) sebebiyle %60'dan fazlası
    DV2021'de (PP1011-PP1052 + covid) sebebiyle %80'i
    DV2022'de (DS260 submit kuralı sebebiyle) %60'dan fazlası mülakata çağırılmadı.

• @gucarslan Merhaba, verdiğiniz bu oranlar tüm dünyada kazananlar için mi geçerli Türkiye için mi? Çıkarım yapmaya çalışıyorum o yüzden sordum. Örneğin, bu yılın excelinde 1.100 kişi var, bunların %60'ı dışarıda kalacak diyebilir miyiz? (En yakın örnek 2022 olduğu için o oranı sordum)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BerkayHacımustafa bu sadece türkiye verisi, dünyada DV2022'de bütün vizeler verildi. elbette region bazlı vizesini alamayanlar oldu ama bizi ilgilendiren elbette ki ankara'nın performansı.

Örneğin, bu yılın excelinde 1.100 kişi var, bunların %60'ı dışarıda kalacak diyebilir miyiz?

elbette hayır! sonuçta her dv yılı farklı özellikler barındırır kendi içinde. değişen kurallar, konsolosluk performansları vb. bu yüzden ne o kadar olmaz diyebiliriz, ne de bunun üzerine çıkar.

tek söyleyebileceğimiz ankara'nın şuana kadar rezalet bir performans sergilemesi.

• herkese merhaba! mart ayı için verilen bir avuç mülakatta 3 mart'ta ap'ye kalan çok olmuş gibi gördüm, yanlış yorumladıysam kusura bakmayın lütfen. ama sizce belli bir sebebi var mı bu durumun? 17 ve 24 mart mülakatları sorunsuz tertemiz geçer umarım

• @BerkayHacımustafa Tüm dünya özelinde böyle birşey yok. 50-55 bin kişi vize alabilecekken 110-120 bin kazanan olur genelde. Buradaki amaç süreci başlatıp devam etme oranı.Bizi Avrupa kotası ilgilendirdiği için sadece onu yorumlayacağım. Avrupada kazanıp, sürece devam eden her talihli %90 mülakat alır. Türkiye bunların dışında, sebebi kesinlikle konsolosluğun tutumu ve politik. Türkiyede sürece devam oranı pasaport zorunluluğundan sonra %80. Kazananların %40 %50 sine mülakat veriyorlar yalnızca. Buda excelde gördüklerinizin (dosya taşıyanlar dışında) maksimum %60 ının mülakat alabileceği anlamına geliyor.

Sen çık başvuranlar arasından %1 olasılığıyla kazan, ondan sonra şansına case number olarak 0 -%40 lık kesimde ol ve ds260 formunu mümkünse ilk hafta doldur, ölme eşşeğim ölme..

• Bülten de gecikdi bu ay, sayı önemli önemsiz ama bülten sonrası gün mülakat dağıtıyorlardı referans alıyorduk ne güzel.

• ⭐⭐⭐

@baran-bozdogan net bir tarihi olmadığı için gecikti diyemeyiz. 15inden sonra gelmesi olağan durumu

• @baran-bozdogan Son aylarda bülten açıklamaları 17-20 si arası yapıldı ve genelde cumartesi günü geldi. muhtemelen ve umut ederek bugün yarın bir aksiyon gelir diye düşünüyorum. 🤞🏻

• @gucarslan teşekkürler

• ⭐⭐

@baran-bozdogan Kasım veya Aralık ayında yanlış hatırlamıyorsam 20si gibi açıklanmıştı.

• ⭐⭐⭐

@gedappa genelde sponsor isteği nedeniyle APye bıraktılar diye hatırlıyorum ay başındaki mülakatlarda

• KOLAY GELSİN BEN EXCEL TABLOSUNUN LİNKİNİ ALABİLİRMİYİM ŞİMDİDEN TŞK LER

• ⭐⭐⭐

@resit-34 forumda büyük harf kullanmayınız lütfen, bu konu başlığının ilk iletisinde mevcut

• 60 gün oldu.mülakat dagitilmayanna.
    (icim kanar.icim yanar.............)

• tamamdır teşekür ederim bilmiyordum

• @resit-34, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

KOLAY GELSİN BEN EXCEL TABLOSUNUN LİNKİNİ ALABİLİRMİYİM ŞİMDİDEN TŞK LER

Bu konunun ilk mesajında bu yılın tablosu geçmiş yılların tablosu ve daha bir çok kıymetli bilgiye ulaşabilirsiniz.

• Merhaba,
    Vize mülakatı öncesi hazırlanacak olan belgeleri veya istenen fotoğrafı dijital olarak yüklemek gerekiyor mu?

• Merhaba. Her ay kac randevu dagitildigini hangi web sitesinden gorebiliyoruz? Tesekkurler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |