Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Muhtaradana Hayırlı Olsun abi umarim bu bir başlangıç olur sizin için 🙏

• @Rhonster tekrardan teşekkür ederim. Şöyle bir sıkıntı var 🙂 DS160 formunu ilke kez doldurduğumuzda belge gönderme lokasyonunu Beşiktaş PTT seçmiştik. (Yakın olduğumuz için) Mülakat yerimizde İstanbuldu. Daha sonra mülakat tarihini Ankara için erkene çekebildik.

Şimdi pasaport Ankara'da sizin yazdığınız PTT şubesine mi gelecektir?

Yoksa ilk DS160 formunu doldururken seçtiğimiz, ais.usvisa sayfasında kullanıcı adı ile girdiğimizde belge gönderme lokasyonu yazan Beşiktaş PTT ye mi?

• @Erkand, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

@Muhtaradana Hayırlı Olsun abi umarim bu bir başlangıç olur sizin için 🙏

Teşekkürler. Kağıt üzerinde iyi bir tatil programı yaptık. Umarım güzel geçer.

• ⭐⭐⭐

@cmlmj23 aynen Ankara da olsa teslimat adresi ne ise o benimde Ankara ama teslimat noktası Levent PTT

d8633347-6831-4c90-b902-2697439c430b-image.png

• @cmlmj23 Tebrikler, iyi tatiller 🙂

• Selamlar,

14/03/2023 B1/B2 vize görüşmemizin detayları. Vizelerimiz Onaylandı.

Arkadaşlar aile olarak 3 kişi görüşmeye katıldık eşim oğlum ve ben DV 2021 Talihlisiyiz DS 260 formumuzu 3 yıl önce göndermiştik.Covid sebebi ile görüşmeye katılamadık ve bu yıl da GC başvurusu yine yaptık.

Sabah 8,30 randevusu soğuk bir Anakara sabahı konsolosluğun giriş kapısında sıraya girdik randevu saatine göre ilk giriş kapısında fotoğraflı vize başvuru formlarımızı ve Pasaportlarımızı istediler kapıda randevumuzu ve saatini ekrandan kontrol edip işaretleme yapıyorlar ardından güvenlik kontrolünden geçtik içeriye akıllı saat ve çanta alınmıyor sadece elinizdeki evraklar kabul ediliyor güvenlik kontrolünden geçtikten sonra pasaportlarımızı aldık kapı karkasında yaklaşık 100 metre sonra görüşmelerin yapıldığı soldaki salona geçtik içeri girince bankodaki bay ve bayan görevli bizden Pasaport ve fotoğraf talep etti ekrandan etiket bastırıp her pasaport arkasına bu etiketleri yapıştırdı ve bize içeride işlem yapacağımız sıra numarası verildi aslında benim buradan edindiğim tecrübeden yola çıkarak yazıyorum siz içeri girdiğinizde vize onayınızın %80-90 onay mı ret mi olduğu belli arkadaşlar. Sonra salonun sonundaki görüşme bankolarına yönlendirildik oradaki bayan görevli bizden pasaportlarımızı ve fotoğraflarımızı tekrar istedi ekrandan durumumuzu kontrol edip, başvuruyu Türkçe mi İngilizce mi yapmak istediğimizi sordu biz Türkçe yanıtını verdik başvuru fotoğrafları ile o anki durumumuz uygunsa fotoğraflarınız yüklü diyerek pasaportlarımızı ve vesikalık fotoğraflarımızı geri verdi.
    Bizi parmak izi alınan en son bankoya yönlendirdi sırayla parmak izlerimiz alındı.
    ve salonda oturup elimizdeki sıra numarasının bize gelmesini bekledik bu sırada vizenin son görüşmelerini yapan 3 banko vardı ama seri olarak 2 bankoda işler yürüyordu sanırım diğer banko da Arapça görüşmeler için ayrılmıştı. Bankolardan birisi zaten bence gelmeden onaylanmış usulen yüz yüze gelinerek 1 kaç soru eşliğinde vizelerin seri onaylandığı bankoydu. diğeri ise sürekli ahiret soruları sorup konuyu irdeleyen bankoydu ve sürekli olarak ret veriyordu.
    Biz görüşmeleri zaten açık salon olduğundan her şey duyulduğu için dinlemeye çalıştık ve sıramızın bize gelmesini bekledik bu arada söylediğim onay veren bankoda bir görüşmeyi memur onaylı sonuçlandırmayıp detaylar için ret veren diğer bey e yönlendirdi, dediğim gibi aslında içeri girdiğinizde her şey çok büyük olasılıklar la belli sadece sizinle yaptıkları görüşmede bir tedirginlik hissedelerse ret veriyorlar.
    Sıra numaramız onay veren memurda yandı ve rahatlamış bir şekilde bankoya ailecek yanaştık pasaportlarımızı uzattık selamlaştık
    memur nereye gideceğimizi ve ne yapacağımızı sordu bizde kızımızın yanına gideceğimizi söyledik ben kızımın yazdığı düz yazı şeklinde olan dilekçesini memur a verebilir miyim diye sordum kabul etti belge altında Amerika da ki gelirlerini gösteren remi belgede vardı.
    Yazı da Amerika ya gittiğimizde kızımın evinde kalacağımız ve oradaki giderlerimizi karşılayacağı ve mezuniyetine katılacağımız yazıyordu.
    Memur bize kızımızın nasıl Amerika ya gittiğini sordu dv talihlisi olduğunu 3 yıl önce GC ile gittiğini söyledik.
    Bana Yurt dışına çıkıp çıkmadığımızı ve en son hangi ülkeye gittiğimi zi sordu ben en son gittiğimiz ülkeyi söyledim sonra kaç yıl önce diye sordu cevap verdik
    bana mesleğimi sordu ben emekli olduğumu söyledim mesleğim neydi diye sordu söyledim sonra eşime dönüp onada emekli olmadan mesleğinin ne olduğunu sordu oda söyledi bu arada biz çiftçilik yapmaya 1,5 yıl önce başladık bu araya ben çiftçilik yaptığımızı söyledim ÇKS belgesini isterse verebileceğimi ifade ettim ama istemedi.
    Görüşmemiz bundan ibaret ayrıca kaç gün kalacağımızı sordu ben DS160 da da belirttiğimiz gibi 20 ile 30 arası kalacağımızı ifade ettim. Memur sonra ekran 2-3 dakika notlar aldı bize vizemizin onaylandığını pasaportlarımızın 1 hafta içinde posta ile ulaşacağını söyleyerek görüşmeyi sonlandırdı.
    Bende buradan bütün görüşmeleri okuyup neler olduğunu anlamaya çalışmıştım ama tedirgin olduğum kadar sorunla karşılaşmadım söylediğim gibi tüm koşullar uygunsa sizi zaten pasaportu almak için çağırıyorlar. O kadar çok belge topladım ki inanın hiç birini istemediler ben zoraki kızımın gönderdiği yazıyı verdim.

Bizim bilgilerimiz eşim ve ben emekliyiz 15 yaşında lise 1 de okuyan oğlumuz var okul ücret yazılarını yeni yıl yenilmesini bile belge olarak götürdüm.
    Tarım ile uğraşıyoruz ÇKS belgemiz var
    Daha önce 3 Schengen vizemiz bulunuyor ve 3 kez Avrupa da 13 ülke gezdik
    Bu arada en önemli detay DS160 da da Küba ya gezi için gittiğimizi beyan etmiştik. Ve Küba nın pasaportlarımız da giriş çıkış Kaşeleri mevcuttu.
    ve ben Küba konusunda sorun yaşarmıyız diye çok tereddüt etmiştim. Hiçbir sorun teşkil etmedi.
    DS160 formunda her şeye net ve doğru şekilde yanıtlar yazdık

Vizelerimiz Onaylandı ve bunu en çok kızımızı görmek istediğimiz için istiyorduk Amerika ya gitme amacımız buydu.

Verdiğim bilgiler inşallah burada hazırlık yapan bir çok kişiye yardımcı olur böyle bir oluşumun bir araya gelmesine vesile olan tüm kurucu ve Forum daki Yöneticilere
    teşekkür ederim.

Herşey gönlünüzce olsun.

• ⭐⭐⭐

@Yavuz-Özyaman vizeniz hayırlı olsun.

• @Yavuz-Özyaman Tebrikler, iyi tatiller 🙂

• @Yavuz-Özyaman hocam size dedim abd belge istemez, küba kaşeleri de birşey ifade etmez diye 🙂

• @Yavuz-Özyaman Tebrik ederim, hayırlı olsun.

• ⭐⭐

@Yavuz-Özyaman tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐

@Yavuz-Özyaman tebrikler vizeniz hayırlı olsun bol şans 😊

• @Yavuz-Özyaman tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun

• @Yavuz-Özyaman Tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun.
    Bir sorum olacaktı;
    geçmiş yıllardaki DV çekilişi kazanmanız sonrası DS-260 doldurmuş muydunuz? Daha önceki GreenCard çekiliş talihlisi olmanızla ilgili hiçbir negatif durum yaşamadınız mı?

• @Sserturk DS260 Doldurduk hiç bir sıkıntı yaşanmadı hatta sormadılar bile sanki gittiğimizde vizemiz onaylanmış sadece bizden pasaportları almak için çağırmışlar durumunu hissettik.

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana hayırlı olsun vizeleri iyi tatiller 🎉

• ⭐⭐⭐

@cmlmj23 tebrikler hayırlıymışsın vizeniz 🎉

• ⭐⭐⭐

@Yavuz-Özyaman gözünüz aydın, vizeniz hayırlı olsun🎉

• ⭐⭐

@yenihayaletadam, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

Tekrar merhaba,
    Genel olarak baklırsa onay olanlar çok yüksekdi diyebilirim ben.

• bana nereye gideceksin
    • festivale gideceğim
    • ne iş yapıyorsun
    • muhasebeciyim
    • kaç yıldır
    • 1,5 yıldır
    • amerika da tanıdığın var mı ( buraya kadar tamamen olumlu ilerledi)
    • hayır yok
    • daha önce yurt dışına çıktın mı?
    • hayır çıkmadım
    • üzgünüm maalesef şuan uygun değilsiniz dedi

Her hangi bir yurt dışı çıkışım olsa net onay olur diye tahmin ediyorum.

Bu mesajınızı şimdi gördüm üzüldüm ama artık Schengen vizeniz var. Tekrar başvuru yaptığınızda eliniz daha güçlü olacaktır. Çok geçmiş olsun.

• ⭐⭐

@Muhtaradana Mülakatta rahat olması çok iyi olmuş. Beden dili, hal ve tavırlar doğruyu konuştuğunu, yalan söylemediğini anlatıyor. Çok tebrik ederim.
    Vize isteyen herkesin alması dileğiyle🙏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |