Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Gunes-T vizeniz hayırlı olsun öncelikle merak ettiğim vize fiziken sizin elinize ulaştı mı? Çünkü overstay durumu aslında konsolosun vize vermesine yasal olarak engel. Bu vizeyi alabilmeniz bile mucize olmuş tebrik ederim 😅Durumdan bizi haberdar etmeyi unutmayın

• @zubeyrbey profil gayet uygun ds formundaki belirtilen plan ile söylediğiniz plan tutmadığından ret alınmış gibi tutarlı bir plan olması durumunda vizenizi alabileceğinizi düşünüyorum tabiki de en doğru yorumlamayı @denizci10 ve diğer tecrübeli forumdaşlar söylerler.

• @waterman covid zamanı yapılan zorunlu overstay sayılmıyor diye biliyorum

• ⭐⭐⭐

@mb1 Hayırlı olsun vizeniz, iyi tatiller🙋🏻♀

• ⭐⭐⭐

@lutfiye çok sevindim mülakatın olumlu geçmesine, vizeniz hayırlı olsun 🎉🙋🏻♀

• ⭐⭐⭐

@EasternStar tebrikler, vizeniz hayırlı olsun🎉

• ⭐⭐⭐

@Gunes-T çok zorlu bir mülakat olmuş ama sonunda almışsınız, tebrikler ve iyi tatiller

• @Gunes-T Örnek olacak faydalı bilgiler verdiniz. Vizeniz hayırlı olsun.

• @dytmelek Çok sağ olun 😊😊

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 

• merhaba arkadaşlar turist vizesi ile ilgili bilgi sormak istiyorum,
    14/03/2023 de vize görüşmemiz var 3 kişilk bir aileyiz eşim ve 14 yaşında oğlum var birlikte görüşmeye gideceğiz.
    2021 dv çekilişinde eşim adına dv çekilişini kazandık ama malum covid sebebi ile görüşmeye katılamadık. toplu davaya katıldık ama ordan da sonuç çıkmadı.
    2020 yılında kızımız greencard çeklişini kazandı ve evlenerek 2021 yılında amerikaya yerleşti. 3 yıldır texas da yaşıyor wallmart da müdür oldu dmadım da bir firmada yönetici asistanlığı yapıyor .
    sormak istediğim dv çeklişine katılmış olmak turist vizesi almamızı engeller mi?
    daha önce 2018 yılında kübaya 14 günlük bir seyahat yaptık ve pasaportlarda mühür mevcut giriş çıkış olarak,
    turist vizesini almamıza engel durumlarmıdır bu sorduklarım.
    diğer bilgilerimiz eşim ve ben emekliyiz oğlum özel bir lisede okuyor ve 2023 yılı kaydı yapıldı ödemelerini de yaptım. bu belgeleri de okulundan temin etttim.
    kendimize ait değerli müstakil bir evimniz var.
    eşim adına orman bakanlığından tahsis edilmiş özel ağaçlandırma sahamız mevcut buna ilişkin yetişmiş 2500 ağaç ile tarım ile uğraşıyoruz. çks belgemiz mevcut ayrıca yenibir adet de traktörümüz var eşim adına .
    amerikadan çocuklarımız konsolosluk için bir yazı düzenledi onların yanında kalacağımıza dair iş yerlerinden yıllık gelirleri ve title ile ilgili belgede aldılar.

amacımız bu yaz tatilinde 3 yıldır görmediğimiz için onları ziyaret edip geri dönmek çünkü burda devam eden bir çiftlik işimiz var.
    banka kk ekstreleri,emekli maaş hesaplarına ait banka ekstreleri,
    yatırımlarımıza ait aracı kurum overall ekstrelerimizi dosyamıza ekledik.

tüm bilgiler ışığında turist vizesi alma konusunda eksik bir şey varmı vizeyi alma şanşımız varmı.
    destek olan tüm arkadaşlara teşkkür ederim.

vize görüşmesi ankara da

tavsiyeleriniz benim için önemli.

• 2 Martta kardeşimin turist vizesi onaylanmıştı.Abisinin vizesi ap den sonra issued olduğundan mülakat deneyimini yazmak için vize basılı pasaportu görmeyi beklemiştim. 8 Martta PTT ye verilen pasaportu bugün teslim aldık. Herhangi bir sorun yok. Kendisi forumda yok deneyimini sesli mesaj olarak aktarınca bende yazıya aktarıp iletiyi güncelleyeceğim.
    Güncellendi(14.02.2023)

Konsolosluk görevlisi :Kg
    Vize talep eden:Vt

Kg:Merhaba, nasılsınız iyimisiniz?
    Vt: Elhamdülillah iyiyim teşekkür ederim, siz nasılsınız?
    Kg:Teşekkür ederim

Kg : İsminiz çok uzun(3 ismim var) bunun sebebi nedir?
    Vt:Babam isimlere takık, isimleri seviyor bunun için ismim uzun

Kg:Nerelisin?
    Vt: Adanalıyım

Kg:Nerede yaşıyorsun?
    Vt :İstanbul / İlçesi

Kg :Ne işle meşgulsün?
    Vt : yardım organizasyonunda Afrika sorumlusuyum, sürekli bölgeye gidip geliyorum

Kg:Türkiyedeki Afrikalılaramı yoksa Afrika'daki insanlaramı yardım götürüyorsunuz?
    Vt:Afrikadaki...

Kg :Hangi ülkelere gittin? Genellikle x afrika ülkesinemi gidiyorsun (Pasaportu alıp sayfaları inceliyor o sırada, ilk vizenin olduğu ülkeyi görüp bu soruyu sordu)
    Vt:Hayır x Afrika ülkelerinede sürekli gidiyorum

Kg:Vizelerin hepsine tek tek baktıktan sonra (10 yakın vize var) Amerika'da nereye gitmek istiyorsun?
    Vt:New York ta central park, times meydanı, Çin mahallesi... (ds160 bu ve birkaç yer daha yazıldı)
    Kg:Güzel ama New york ta daha fazla gidilecek yer var oralarada gidersiniz

Kg:Buraya kiminle gideceksin, eşinle mi gidecekmisin?
    Vt:Yok, eşim burada anaokulu öğretmeni işlettiğimiz bir anaokulumuz var orayı bırakamaz,ben arkadaşlarımla ve abimle birlikte gideceğim(ds160 formunda arkadaşlarla ve abisiyle gideceğini yazmamıştık, bunun için ds160 formunu güncellemek istedik sonra vazgeçtik mülakatta soruldu)

Kg:Arkadaşlarının vizesi var mı?
    Vt : İçinden birinin daha önceden gitmişliği var bize sizi orayıda gezdireyim dedi, bizde onunla birlikte gitmeye karar verdik bir tane daha arkadaşımız ve abimde var toplam 4 kişi gideceğiz

Kg:Eşinle birlikte maaşın ne kadar?
    Vt:65-70 bin civarı
    Kg:Arkadaşlarınla birlikte sana iyi tatiller, vizeni onaylıyorum 1 hafta içinde adresine gelir
    Vt:Teşekkür ederim
    Kg :Teşekkür ederim

Not:Kardeşimle vize görüşmesinden bir gün önce mülakat provası yaptık, çok rahat olması beni aşırı endişelendirmişti. Aralık 2022 sonu ds160 submitden sonra elimden geldiğince B1-B2 başlığı ve mülakat deneyimi başlığında önemli gördüğüm iletilerin ekran görüntülerini wp tan ona atıp okutturdum.

Tüm bu başlıklarda ileti yazan forum üyelerine çok teşekkür ederim. İleriki günler ve aylarda mülakata girecek arkadaşlarımıza bol şans dilerim. Umarım bu başlıkta hepinizin olumlu mülakat deneyimini okuruz.

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana Hayırlı olsun 🙂

• @tolgasatir teşekkür ederiz

• Herkese Merhaba,

Bu sabah 9 da Ankara'da eşim ile beraber vize mülakatımız vardı. Vizemiz onaylandı cevabını aldık. 🙂

Eşim ve benim Almanya, Fransa ve Belçika vizelerimiz vardı.

Sorular şu şekildeydi.

Amerika'da nereye gideceksiniz?
    Amerika'da akrabanız var mı?
    Çocuğunuz var mı?
    Sizinle mi seyahat edecek?
    Ne iş yapıyorsunuz?
    Şirkette kaç kişi çalışıyor?

Vizeniz onaylandı. Pasaportlarınızı ptt den alırsınız dedi 🙂

herhangi bir kayıt vermediler. sistemden ve maillerimizi takip etmemizi söylediler. umarım bir aksilik olmaz....

• ⭐⭐⭐⭐

@cmlmj23 hayırlı olsun herhangi bir sorun yok merak etmeyin eğer ds160 doldururken ek ücret ödeyip adrese teslim istediyseniz adresinize gelecek yoksa şubeden alıyorsunuz. ankara çankaya da küçük bir ptt şubesinden almıştım ben

• @cmlmj23 Tebrik ederim, hayırlı olsun. Pasaportunuzu cuma günü alabilirsiniz, bir ihtimal perşembe de olabilir. Ankara'yı biliyorsanız eski Anayasa Mahkemesinin karşısındaki sokakta yer alan PTT şubesinden teslim alacaksınız. Her pasaport sahibinin bizzat gitmesi gerekir.

• çok teşekkür ederim.

• @cmlmj23 tebrik ederim, iyi tatiller

• ⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana hayırlı olsun çok sevindim adınıza.

• @Muhtaradana Tebrikler, iyi tatiller 👋🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |