Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@CA-Yolcusu amin amin. Aramıza hoş geldin

• @Selly, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@berolika tam tersi bir sonraki sene daha da az vereceğiz şimdiden alıştıralım olmasında

Ben bazen sizi anlamakta güçlük çekiyorum. Burada bir sürü sohbet ediliyor bir sürü konu konuşuluyor hiçbirinde yoksunuz sonra bir yorum yapıyorsunuz ve ne hikmetse bu hep negatif oluyor. Dikkat ediyorum hep böyle. Sürekli olumsuzluk yayacaksanız rica ediyorum yorum yapmayın.

Gerçekten hep bir negatiflik hep bir negatiflik. Ya da kaçak girenleri savunma veya turist vizesi ile girip statü değikliği yapanlara gıcıklık. adamlar iltica etmiyor turist vizesini atıyorum şirket kuruyor ve yatırımcı vizesine çeviriyor. 🤷🏼 🤷🏼 Kendisi eşten kaynaklı kazanmış ondan bu negatifliği. Kendisi gittikten sonra hiçbir Türk içeri alınmasın istiyor sanırım.

Teşekkür ederim 🙏🏼 Niyeti nedir bilemiyorum ama siz de fark ettiğinize göre haksız bir isyan değil benimki demek ki. Diğer dediklerinize de katılıyorum. Olumlu olmaktan kimseye zarar gelmez...

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş emre bey niye sizi engellesinler konuyu takipten çıkabilirsiniz daha kolay olur cevaplamak zorunda da hissetmezsiniz siz talihli biz bekleyeniz yerleşince deneyimlerinizi okumak isterim faydalı paylaşımları beğenmek isterim bu 2024 bekleme sayfası beklemek zaten ağır bir yük üstüne olumsuz yorumlar olunca geriliyor herkes size de o yüzden yüklendiler
    Burada umut var hayal var bazen gerçek üstü hayaller var 4 yıldır forumla beraber takip ediyorum çekilişi çok güzel şeyler de okudum öğrendim tükendiğim de olumsuz düşündüğüm de girip ayağa kalktım her geçen yıl zaten zorlaşıyor olumsuzluklar oluyor hepsinin de farkındayız

• ⭐⭐⭐

@Selly savunmadığım şeyleri savunuyormuş gibi göstermeniz doğru değil açıkcası, benim kaçak geçenleri savunduğum yok benim söylediğim sınırdan kaçak geçenlere tepki gösterirken B,F veya J tarzı vizelerle gidip süresinde geri dönmeyen kişiler oluyor hepsi change of statusde yapmış olmuyor bu kişilerin onların gözardı edilmesi haksızlık olarak geliyor ben bunu söylüyorum. Ayrıca eşimden dolayı kazandım diye niye negatiflik sergiliyim ki kendim kazanmış gibi aynı hakları kullanıyorum zaten. Başka kimse gelmesin biz gidelim sadece diye uğraşacak olsam forumda veya telegramda kimseye yardımcı olmaya yada yol göstermeye destek olmaya çalışmazdım. Yinede teşekkürler düşünceniz için

• Selam arkadaşlar nasılsınız?
    Devlet hastahanesinde muayene oldum ve doktor (daha önce ameliyat doktorum) şu iğneyi al gel yapalım diyerek eczaneye gittim. İğne ücreti 1250₺ nakit alır isen o da. Eminim daha nice ilaç, iğne vs vardır kat ve kat fazlası. Aslında da bir nebze Amerika’daki gibi yaşadığımızı söylerim hep, ₺ kazanıyor $ ın belirlediği fiyat üzerinden harcıyoruz. K. Bakmayın paylaşmak istedim. Orada da aynı zorlukları illa ki yaşayacağız ki burada zaten hep maruz kalıyoruz. 👋

• ⭐⭐

@Zelene Zaten farkında olmak için bu forumda değil miyiz? 🙂 Daha önce de söyledim yine söylüyorum

"İnsanların eğlenmesine dahi tahammülü olmayıp bunun hakkında kendinde konuşma yada eleştirme hakkı olduğunu sanan insanların yaptığı yorumlar yada davranışlar bu hayatta umursadığım en son şeydir 🙂 biz keyfimize bakalım"

Ufak bir ekleme gerçekten bu forumda tüm sürece hakim yaşanabilecek her tür şeyi bilen çok fazla kişi var ve biz daha önce açılmış başlıkları sabırla okuyarak süreçler ve olabilecek şeyler hakkında geniş bilgi alabiliyoruz. Yeni yapılacak çekiliş olması ve gerçekleşmesi çok küçük bir ihtimal olsa dahi geniş hayaller kuran insanlar olması, daha önce birçok kez çekilişte şansını denemiş talihli olmuş yada şansı yaver gitmemiş kişilerin yeni yapılacak çekilişle ilgili hayaller kuran insanların hayallerini kaldıramaması yada işin güzel yanı var ama bu yanı da var demesi bana çok ilginç geliyor. Sanki bu forumda kendisinin edindiği bilgilere başkaları ulaşamazmış gibi konuşuyorlar sonra da doğal olarak tepki görüyorlar. Öncelikle herkesin anlaması gereken konu kimse kimseden zeki yada görüp geçirmiş feleğin çemberinden geçmiş değil. Herkes sürecini farklı yaşar.. Görüşler farklı olabilir ancak en başta aklımıza getirmemiz gereken şey "Saygı" olmalı..

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş kısaca özet geçiyim demek istediği amerikada kalıcı olarak yaşamak için meksikadan amerikaya kaçak şekilde geçenler ile niyeti en başından farklı olup amerikaya turist vizesi almış bir şekilde kalıcı olarak yaşamak isteyenler ile arasında bir fark yok demek istiyor. (turist vizesinin iyi niyeti suiistimal ediliyor yani) yarın bir gün turist vizesine başvurduğumuzda kötü niyetliler yüzünden red oranı artıyor olabilir mi.

• ⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Selam arkadaşlar nasılsınız?
    Devlet hastahanesinde muayene oldum ve doktor (daha önce ameliyat doktorum) şu iğneyi al gel yapalım diyerek eczaneye gittim. İğne ücreti 1250₺ nakit alır isen o da. Eminim daha nice ilaç, iğne vs vardır kat ve kat fazlası. Aslında da bir nebze Amerika’daki gibi yaşadığımızı söylerim hep, ₺ kazanıyor $ ın belirlediği fiyat üzerinden harcıyoruz. K. Bakmayın paylaşmak istedim. Orada da aynı zorlukları illa ki yaşayacağız ki burada zaten hep maruz kalıyoruz. 👋

Geçen haftalarda 1 haftalığına Yunanistan ve Bulgaristan seyahati yaptık ailece.
    Şu dediğin olayı birebir gördük ve yaşadık gerçekten.

Tekirdağ'da ikamet ediyoruz zaten ve evde alışveriş zamanı geldi.
    Şimdi Cumartesi günü Bulgaristan'a gidip yapacağız toplu alışverişi 😃
    Bu şekilde bile çok daha ucuza geliyor ürünler, şaka gibi.

• @bhdrergvn @berolika @Emrah-Borazan
    Cok tesekkur ederim. Bir gerisayim botu gibi her gun sayacagim. 0'i gordugumuz gun hep birlikte havalara ucmak dilegiyle (:

Kaldi 66 gun.

• @Batu Merhaba , 30 aralıkta bende başvuru yaptım. Halen basım öncesi kontrol aşamasında gözüküyor. hafta önce Twitter üzerinden ve 199 nolu numarayı arayarak aciliyet bildiriminde bulundum henüz bir dönüş yok.

• @abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Geçen haftalarda 1 haftalığına Yunanistan ve Bulgaristan seyahati yaptık ailece.

Fırsat buldukça gezmek lazım diye cümleye başlamak istiyorum çok iyi yapmışsınız çok güzel bir tatil gezisi olduğuma eminim 🙂
    Bol bol alışveril yapsaydınız vergi az olduğu için bahsettiğiniz ülkelerde zaten neredeyse aynıya geliyor fiyatlar (kurdan dolayı).
    İtalyada öyle bir alışveriş yaptık ki anlatamam örneğin ilk girdiğimiz mağaza apple de 2 adet telefon kulaklık vs aldık dönüşte de vergi iadelerini alınca buradaki 1 telefon fiyatına 2 telefon almış olduk üzülerek söylüyorum. Hayat bize bu hesapları yaptırmamalı.
    İtalya da CarrefourSA da alışveri yapıyoruz affedersiniz yani € harca harca bitmiyor. 330 ml birayı 0,69 cent e alıyordum. 8 şişe Toscana şarabı getirdim tanesi 8-10 € (gümrükte sorun etmediler şansımıza). Diyeceğim o ki tatili fırsata çeviriyoruz. Valla fırsatınız varsa geçin yapın alışverişinizi. Onlar bizi kurdan dolayı ucuz buluyor bizde vergiden…..

• ⭐⭐

@AstamRua tekrar iletişime geçin tarihi sallıyorum 7 martta vize görüşmenizin olduğunu aciliyetinizi belirtin. belki işlemler hızlanır.

• Tekrar yazayım 🙂
    You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immgrant Visa Program for the fiscal year 2024

Casenumber: 4XXX

Olumlama 🙂 Seviliyorsunuz

• ⭐⭐

@Hopes1 ommmm hommm You have been randomly selected yazan ekranı görmek istiyommmmm

• @CA-Yolcusu Amin. Yeni yüzler görmek güzel , hoşgeldiniz.

• ⭐⭐

@Hopes1, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Tekrar yazayım 🙂
    You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immgrant Visa Program for the fiscal year 2024

Casenumber: 4XXX

Olumlama 🙂 Seviliyorsunuz

Amin inşallah hepimize.

Seç kurtar bizi Amerika… Vallahi selected diye bağıralım.

• Vallahi selected videosundaki arkadaş sanırım gidememiş ? Bilgisi olan var mı ? Çünkü dv mülakatı verilmesi için kazananların yaptığı videoda görmüştüm kendisini

• @Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Fırsat buldukça gezmek lazım diye cümleye başlamak istiyorum çok iyi yapmışsınız çok güzel bir tatil gezisi olduğuma eminim 🙂
    Bol bol alışveril yapsaydınız vergi az olduğu için bahsettiğiniz ülkelerde zaten neredeyse aynıya geliyor fiyatlar (kurdan dolayı).
    İtalyada öyle bir alışveriş yaptık ki anlatamam örneğin ilk girdiğimiz mağaza apple de 2 adet telefon kulaklık vs aldık dönüşte de vergi iadelerini alınca buradaki 1 telefon fiyatına 2 telefon almış olduk üzülerek söylüyorum. Hayat bize bu hesapları yaptırmamalı.
    İtalya da CarrefourSA da alışveri yapıyoruz affedersiniz yani € harca harca bitmiyor. 330 ml birayı 0,69 cent e alıyordum. 8 şişe Toscana şarabı getirdim tanesi 8-10 € (gümrükte sorun etmediler şansımıza). Diyeceğim o ki tatili fırsata çeviriyoruz. Valla fırsatınız varsa geçin yapın alışverişinizi. Onlar bizi kurdan dolayı ucuz buluyor bizde vergiden…..

Bize öyle söylenmemişti 🤔 Market rafları boş, insanlar kuyruklarda ve aç, bir de hepsi birden bizi kıskanıyorlar şeklinde bilgi gelmişti ama bilemiyorum. Yanlış görmüş olmayasınız?

• @daydreamer, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bize öyle söylenmemişti 🤔 Market rafları boş, insanlar kuyruklarda ve aç, bir de hepsi birden bizi kıskanıyorlar şeklinde bilgi gelmişti ama bilemiyorum. Yanlış görmüş olmayasınız?

Aynısını dedim; sizin sıkıntı çekiyor, bizi de kıskanıyor olmanız gerekiyor öyle söylenmişti? Bana güldü sadece, görüyorsun der gibi🫠
    Gözlerim boş rafları gördü ama ucuz diye bittiğini de gördü, unutamayacağı anlardandı 👀☺

• @diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu ilkay zamanın son videosunu izledim new york monticello diye bir yerde -21 yeni yerler buluyorum hahahha şey diyor güneş açtı biraz ısındı -16 oldu haahahahah

@diablo_ercan ahajakakal e iyiymiş gidelim görelim 🤭@Emrah-Borazan gel gel güzel bı yer var burda tam senlik 😜

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |