Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• ⭐⭐⭐

@ipek1907 document qualified bildirimini aldıysanız (hemen gelmeyebiliyor) artık süreç sadece mülakat bekleyişi olucak. Hangi uscis centerda görüldü dosyanız? Baya hızlı olmuş cidden

• @t34 all my information is still valid as well, but it says your DS260 needs to be updated if it’s over 6 months.

Does the 6 months start from when you submitted or when you DQed?

• @trbilgin
    What happens if I wouldn’t update it. Because when I renewed my passport, I tried to update the passport number but it didn’t allow me to change anything after I submitted it.

• @waterman documentarily qualified bildirimi nedir? Notice regarding your Immigrant Visa Case becoming Documentarily Qualified
    The National Visa Center (NVC) received all of the fees, forms, and documents that are required prior to attending an immigrant visa interview at a U.S. Embassy/Consulate General overseas.

NVC will work with the U.S. Embassy/Consulate General in ANKARA, TRKY to schedule an interview appointment for you. Once we have confirmed an interview date, we will send a notice to you, your petitioner.
    Böyle bir bildiri geldi. Nebraskadaydı ilk sonra potomac e geçti. 1 yıl 1 ay sonra onaylandı usics süreci. O uzun sürdü bu hızlı.

• @ipek1907 en kısa süren aşama o zaten. Randevu günü ortalama 3-6 ay arası beklemek gerekiyor

• @Saad when you sign up for your medical appointment, there is a notice that says if you haven’t updated your ds-260 within the last 6 months it will not appear on the US Embassy electronic submission system. But does not say anything about when the 6 months starts.

Submission date
    Acceptance date
    DQ date

Im curious to know which date the 6 months is based off of.

• --Case Was Sent To The Department of State

Bu aşamadan sonra beni nasıl bilgilendirecekler NVC aşmasına geçildi sanırım ama hiç bir bilgi yok ne yapmam gerektiği hakkında

• @ipek1907 tebrikler DQ olmussunuz 🙂 o zaman tax hakkinda bir sorun yasamadiniz? Yazdiginiz kagit onaylandi? Peki joint sponsor self employed mu?

• @oğuzhan-adıyaman Merhaba, şu an için sizin başvurunuz USCIS in eline geçmiş yani NOA1 almışsınız. Sonraki aşama NOA2 yani başvurunun onaylanması. Onaylandıktan sonra dosya USCIS den NVC ye aktarılacak. NVC aşamasında sizden ve size sponsor olan kişiden belgeler istenecek, ödemeler istenecek . Siz herseyi yükledikten sonra NVC dosyanıza onay verecek, artık Ankaradan mülakat bekliyor olacaksınız. Süreç kısaca bu. Hayırlısı olsun size şimdiden.

• @t34 sanirim birden fazla kanit gostermem gerekiyormus videolu gorusmede. Elimde sadece pasaportum var. Ssn kartim yok. Aailem orda yasiyor onlarin telefonu girsem sorun olur mu

• Arkadaslar merhaba, bana bir konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Gerçekten bunaldım bu süreçten.NVC ile mesajlaşıyoruz bana hep aynı şeyi yazıyorlar. Ben TR de yaşıyorum w2 form yok, joint sponsor da self employed. Tax için form 1040 gönderdik. Ama bize habire mesaj kutusuna bakın orda istenileni gönderin yazıyorlar. Mesajda w2/1099 isteniyor. Çoğu insan tax transcript yüklemiş böyle durumda ama onu bile yazmıyorlar sadece otomatik mesaj gibi atıp duruyorlar. Ne yapmam gerek bu durumda?

• @kdrr ayrıntılı cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Yeni hayatınızda mutluluğunuz daim olsun. Darısı bize ve bekleyen tüm ailelere olsun.

• @istanbullover bizim nvc aşamasında avukatımız özellikle sponsorun tüm ekleri göndermesini istemişti ne olur ne olmaz diye bizde o şekilde gönderdik ve bir sorun yaşamadık. 1099 ile ilgili daha öncede sorun yaşayan arkadaşlar oldu sanırım bunu herkesten istiyorlar artık standart gibi bir şey olmuş. Siz sponsorunuzun çalışma şekline bakmaksızın ondan tüm ek dokümanları almasını isteyin transkriptler 1099 falan ne varsa yükleyin. Sizin durumunuzla ilgili bir bilgim yok ama belkide sizde durumunuzu anlatan bir mektup yazıp diğer evraklarla birlikte yukleyebilirsiniz yada oradan tanıdık bir muhasebeciden yardım alabilirsiniz. Biran önce istediklerini elinizden geldiğince yüklemeye çalışın durduğunuz her an süreç uzuyor sizin için.

• @ecom bir kac tane ek dokumani vardi Schedule C, E, 1 diye yaziyordu onun formlarda. Biz ikimizde 2021 tax vergilerimizi bir kac ay once yaptirmistik. Acaba buda bir sebep olabilir mi bilen var mi?

• Bu ileti silindi!

• @istanbullover evet ben de şaşırdım. Yazdığım açıklama yeterli oldu. Joint sponsorum emekli bir aile.umarım sizin de hemen onaylanır.

• @ipek1907 tesekkur ederim 🙏

• Arkadaşlar herkese selam sizlere bilgi olması açısından paylaşmak istedim amerikaya girişimden tam 1 ay sonra green kartım elime ulaştı

• @trbilgin, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@t34 all my information is still valid as well, but it says your DS260 needs to be updated if it’s over 6 months.

Does the 6 months start from when you submitted or when you DQed?

I think it doesn't matter since your DS-260 has up-to-date information.

@crazycells can make better comments and help out.

• @t34 I spoke with a family member who retired from the embassy 3 years ago, and she said yes if the DS260 was submitted over 6 months ago then it is highly advised to update it.

I emailed the embassy Sunday night about letting me gain access to my DS260 and I was emailed back today saying it is now available for editing.

I was scared it would be a long waiting period but they respond super quick.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |