Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben hem Turk hem de American vatandasiyim. Uzun yillardir Turkiye'ye ziyarete gitmedim. En son 2009 yilinda gitmistim. O zamanlar bir Turk pasaportum da vardi(mavi renkli eski birseydi) ve onu gosterip Turkiye'ye girmistim. Onun tarihi gecmis. Yeni Turk pasaportum yok ve sadece American pasaportum var. Onun disinda da Nufus(huviyet) kagidim var. Ama bu da oldukca eski. En son 2005 yilinda cikarmistim ama uzerinde date of expiration yok. Yakin zamanda Turkiye'ye gitmem gerekiyor. Nasil yapmam gerekiyor? Bu eski nufus kagidini American passportla beraber gostersem Turkiye'ye girebilir miyim? Yoksa yabanci gibi Turkiye'ye vize almam mi gerekiyor? Lutfen yardimci olunuz. Cok tesekkur ederim.

• Vatandaşlık Süreci ve İşlemleri bölümünden taşındı  gucarslan gucarslan 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@patriot merhaba.. ilk olarak şunu belirtmek gerek ki, siz vatandaşlıktan çıkmadığınız için halen türk vatandaşısınız. elinizde bunu belgeleyen bir kimlik (eski / yeni) olması yeterli olması gerek ama TC kimlik numarası da talep edebilirler. kimliğinizde bu yazıyor mu ya da bu numarayı biliyor musunuz?

ayrıca, abd vatandaşları ülkeye giriş için ilgili linkten e-visa almaları gerek;

http://www.evisa.gov.tr/

• @gucarslan cok tesekkur ederim. Simdi baktim, uzerinde tc kimlik no yaziyor. 11 sayidan olusan bir numara, dogru mu?
    Oldukca eski birsey. Bu resimdeki gibi.

Bunu kabul ederler mi?
    Ucaga binerken sorun olur mu?

• @patriot, içinde söyledi: Eski Türk Kimliği İle Türkiye'ye Seyahat Etmek

@gucarslan cok tesekkur ederim. Simdi baktim, uzerinde tc kimlik no yaziyor. 11 sayidan olusan bir numara, dogru mu?

Bunu kabul ederler mi?

Yardim edebilir misiniz?

• Konsolosluga basvurarak yeni kimlik karti ismeniz de diger bir secenek

• @Caner-0 konsolosluk 450 miles uzakliginda. Sadece bunun icin gidemem. Eger almiyorlarsa o zaman vize alacagim. O daha kolay oluyormus internetten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@patriot, içinde söyledi: Eski Türk Kimliği İle Türkiye'ye Seyahat Etmek

@gucarslan cok tesekkur ederim. Simdi baktim, uzerinde tc kimlik no yaziyor. 11 sayidan olusan bir numara, dogru mu?

Bunu kabul ederler mi?

üzerinde TC kimlik numaranız varsa kabul edileceğini düşünüyorum.
    yerinizde olsam vizemi hazır eder, bununla girmeyi dener, olmazsa hemen abd pasaportu ve vize ile giriş yapardım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |