Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @osman-1 Çok enteresan. Bilgi için teşekkürler. Demek ki TEB e de güvenmemek gerekiyor.

• @emreonline Açıkcası ben ABD'den hep yapıyorum, zaten burda tanıştım uygulama ile. Türkiye konusunda haklısınızdır tabiki.

• herkese hayırlı akşamlar bir sorum vardı
    ben türkiyeden amerikaya wise üzerinden para yollamak istiyorum wise girdiğimde ise belge yüklemem gerektiğini gösteriyor
    bu durumdan nasıl kurtulabilirim

• @sami-bartu Ne tür belge istiyor ?

• @ZaferY Hocam selamlar, toptan tüm paranın transferi için nasıl bir yol izlediniz acaba son durumda? Sevgiler

• ⭐⭐⭐⭐

@cc ben enpara yı tavsiye ederim. hem çok az komisyon alıyor hem de çok hızlı transfer yapıyor.

• Arkadaşlar merhaba. TEB kartı ile ABD'de BOA şubelerinden masrafsız para çekebiliyoruz ya. Türkiye'ye gelince BOA hesabımızda olan parayı masrafsız ya da az masrafla çekebilmeyi sağlayan bir sistem ya da ortaklık var mıdır? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EfeRodrigue TEB döviz atm çekebilirsin.

• @ayvalik10 öyleyse iyiymiş. Teşekkürler bilgi için 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EfeRodrigue

rica ederim lafı bile olmaz biz aileyiz herkes birbirine yardımcı oluyor.

• @denizci10 , Orçun Bey 2 sorum olacaktı enpara transferi ile alakalı. Gönderilecek döviz tutarını fiziki olarak Finansbank şubesine götürüp elden mi Enpara hesabına koydurdunuz , ikinci olarakta 150 TL yazmıştınız enpara masrafı ve zannedersem $30 $35 bir tutar yazdınız alıcı banka tarafından, aracı banka masrafı çıkmadı mı enpara ile gönderdiğinizde ?

• ⭐⭐⭐⭐

@AE123 hayır hiç elden dolar yatırmadım enpara ya. Hep TL den dolar aldım. ben abd ye para gönderdiğim zaman enpara 150 TL kesti, para abd ye geldiğinde de 33 dolar daha kesilmişti ama kim kesti inanın bilmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10

QNB Finansbank dışına giden yabancı para transferi (SWIFT)
    150,00 TL* (BSMV dahil, işlem başına)

*Ek olarak, işleme aracılık eden bankalar veya alıcı bankalar işlem tutarına göre değişen masraflar tahsil edebilir. Bu masraflar transfer tutarının içinden tahsil edilir.

• @ayvalik10 QNB Finansbank icin guncel swift limiti nedir bilginiz varmi ? Banka israrla soylemiyor . Kendi hesabimdan online bankacilik ile kendi USA hesabima USD aktarmak istiyorum da .

• @Figen 500bin dolar da gonderen biliyorum, 2milyon dolarda gonderen. Su aralar 50bin dolar uzeri gondermek istediginizde nereye neden gibi sorular geliyor o da devlet kaynakli sorular, banka degil. Umarim bilgi isinize yaramistir.

• @cnpist Cok tesekkurler Banka ile gorustum cevaplarini yazayim belki faydalanan olur . $50K gunluk limit ile online bankacilik araciligi ile kendimiz ufak bir ucret karsiliginda gonderebiliyoruz . ( Swift )
    Daha buyuk ve tek seferde istenilen bir meblag ise yazili orjinal talimat ile gonderiyorlar , bir limit soylemedi . Eger kendi hesabimizdan kendi hesabimiza gidiyorsa ilave evrak yok , bir aciklama yazmak yada secmek yeterli oluyormus . Talimatin orjinalini istediler onu DHL ile gondedim bugun . Yapilacak kesinti online dan bayagi pahali bu arada . Bu bahsi gecen QNB Finansbank .

• @Figen ben de qnb kullaniyorum, app uzerinden kendi hesaplarima transfer yapmistim. lakin bu son 50k uzeri sebep istemelerinden beri hic aktarim yapmadim. Whatsup uzerinden talimati kendi bireysel bankaciniza gonderince yapiyorlar diye biliyordum, onu da degistirmisler anlasilan. online dan yapinca ben de daha uygun masraf odemistim. kolay gelsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Figen
    şimdi banka sisteminden baktım kişiye göre bu limit tabloya göre max seviye çekilebiliyor. Ancak bu max limite çekilebilmesi için banka ile görüşmek gerekiyor.

11.jpg

• @ayvalik10 cok tesekkurler

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   E ecom 

• Yaklaşık 100.000 $ ile gideceğiz olurda şans gülerse..
    Şimdi aklımızda bir soru var yanımızda 10.000 üstü götüremiyoruz anlaşılan yada götürürsekte beyan vermemiz gerekiyor. Eşimle 10 10 yanımıza alıp geçtik diyelim hatlarımız vs var enpara yada teb ile burada 2. Hafta açacağımız banka hesabına bu kalanı transfer yapmak istediğimizde bu bankalar bizi mutlaka arayabilir. O durumda onay için arama yaparlarsa bu durumu nasıl aşabiliriz ? Amerikada alacağımız hat ile banka müşteri temsilcileri aranıpmı durum izahı yapılıyor yoksa farklı yöntemleri mevcutmudur ? Şu an türkiyede bile olur olmadık zamanlarda banka onayı istenebiliyor transferlerde çünkü tapu işlemlerinde sürekli karşılaşıyoruz bu sorun ile.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 17
  • 5
  • 19
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |