Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@wayfarerusa evet danışanlarımdan da yapmak isteyen oldu ama izin vermiyor sistem.

• @denizci10 bu bir insanlık suçudur. umarım yakın zamanda kaldırılır.

• @wayfarerusa hayır değil.
    red alan kişi tekrar başvuruyor. 0'dan başvuranlara daha çok imkan vermek istiyor abd elçiliği.
    zaten deli gibi backlog var.

• Az önce 8 Mart tarihinde açık randevuyu kaçırdım. Ben alamadan bir başkası aldı muhtemelen. 1-2 dakika önce girseydim sisteme muhtemelen Mart'ın ilk haftası randevuya gidecektim. Ama olsun Eylüldeki randevumu Ağustos'a çekmeyi başardım.:)

• @melihguney 8 mart ve 22 martı biz aldık .Randevuyu görmüş olmanız bile bence iyi çünkü yazılım otomatik alıyor .

• 8 Mart gününe randevumuz var annem babam ve ben olarak, annemin bilgilerindeki bazı değişikliklerden dolayı onun DS-160 formunu tekrar doldurmak istiyoruz. Acaba yeni doldurduğumuz formun onay sayfasını götürmemiz yeterli olur mu, yoksa eski formun onay sayfası ile yeni formun onay sayfasını beraber mi götürmeliyiz? Ayrıca DS-160'a yüklediğimiz fotoğraflar yeterli oluyor mu yoksa fotoğraf çektirmeli miyiz vize görüşmesine gitmeden?

• ⭐⭐⭐⭐

@gokayK sadece yeni ds160 formunuzun confirmation sayfasını götürmeniz yeterli olacaktır. Eskisini götürmenizi tavsiye etmem eğer karıştırırsanız sıkıntı olabilir çünkü. Ds160 yüklediğiniz fotoğraflardan birer adet yanınızda götürmenizde fayda var.

• @denizci10 teşekkürler, DS-160'a yüklediğimiz fotoğrafları evde kendimiz çekmiştik, acaba fotoğrafçıda yeni fotoğraf çektirip onlardan birer tane götürsek uygun olur mu? Ayrıca AIS'e mail atıp yeni DS-160 numarasını vermemiz gerekir mi yoksa sadece mülakata götürmek yeterli oluyor mu?

• @gokayK, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@denizci10 teşekkürler, DS-160'a yüklediğimiz fotoğrafları evde kendimiz çekmiştik, acaba fotoğrafçıda yeni fotoğraf çektirip onlardan birer tane götürsek uygun olur mu? Ayrıca AIS'e mail atıp yeni DS-160 numarasını vermemiz gerekir mi yoksa sadece mülakata götürmek yeterli oluyor mu?

Amerika vizesi için fotoğraf ölçüsü var. O kurala uyulması gerekiyor diye biliyorum. Ölçüleri ise resmi siteden alıntı yapıyorum. "Göçmen Vi̇ze Başvurusu Içi̇n Gerekli̇ Fotoğraf Özelli̇kleri̇

1- Başvuru sahibi son 6 ay içinde çekilmiş tüm yüzü kaplayan bir fotoğraf getirmelidir. Tüm yüzü kaplayan fotoğraf direkt kameraya bakar şekilde çekilmiş olmalıdır.

Yüz, fotoğrafın yaklaşık yüzde 50’sini kapsamalıdır.
    Fotoğrafın arka fonu beyaz renkte olmalıdır.
    Fotoğrafın boyutları 50 mm x 50 mm olmalıdır ve baş fotoğrafın ortasında yer almalıdır. Saçın üst kısmından çenenin alt kısmına kadar olan baş mesafesi/uzunluğu 25 mm – 35 mm olmalıdır. Göz seviyesi de fotoğrafın alt hizasından itibaren 28 mm – 35 mm olmalıdır.
    Fotoğraf başvuran kişiyi açık şekilde tanımlamalıdır.
    Fotoğrafta gözlük takılmamalıdır.
    Başvuru sahipleri düzgün giyinmiş olmalı ve şapka ve benzeri aksesuarlar takmamalıdır. Üniforma ya da başvuru sahibinin saçını veya başka özelliklerini kapayacak eşarp, baş örtüsü giyilmemelidir. Eğer başvuru sahibi baş örtüsü giymek zorunda ise, fotoğrafta iki kulak ve alın açıkça görünmelidir.
    Fotoğraf çerçevesiz basılmalıdır.
    Arka fonu desenli veya koyu renkli fotoğraflar kabul edilmez.
    Hızlı çekim fotoğraflar ya da dijital kalite fotoğraflar kabul edilmemektedir. Fotoğraflar, standart muamele gerektiren film kullanılarak, standart tek lens refleks tipi fotoğraf makinası ile çekilmelidir.
    Aşağıda göçmen vize başvurusuna uygun özelliklerdeki fotoğraf örneğini ve göçmen vize fotoğrafı çeken stüdyoların adreslerini ve telefon numaralarını bulabilirsiniz."

• ⭐⭐⭐⭐

@gokayK eğer yeniden ds160 dolduracaksanız yeni fotoğrafla yapın. İsteseniz yeni confirmation sayfasından yanınızda götürün isterseniz de mail atın konsolosluğa.

• Merhaba tekrardan,10 günlük gezi için banka hesabimda gostermem gereken makul tutar nedir?

• @charon dün akşam saatlerinde ekim ayındaki randevumu 3 marta aldım, ara ara kontrol etmenizde fayda var umarım erkene çekebilirsiniz 🙂

• @khan abd banka hesabina bakmaz

• @charon orada gezecek param olup olmadığını bilmek istemezler mi? Gerçekçi bir planım var mı yok mu? Çok net cevap verdiniz şaşırdım

• 13 martta randevum var nasip olursa gideceğim. Ama nufus kayıt örnekleri ve ikametgah belgelerinin translate edilmesi gerekiyormu. Birde bankada ne kadar bir miktar para bulunmasi gerekiyor. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

• geçen yıl ds formu doldurdum, oraya gidilecek tarihleri yazdım, vize görüşmesini erteledim. şimdi görişmeye gideceğim ama tarihler geride kaldı. tekrar ds formu doldurmam gerekli mi

• @ahmetalimatur Merhaba. Randevu alabilmişsiniz. Sizinle benzer durumdayım. Acaba nasıl hallettiniz. Teşekkürler.

• İyi akşamlar herkese @denizci10 abi bu konsolosluk yeni bir uygulama mı çıkartmış 24 ay içinde vize reddi aldınız mı gibisinden bir bilginiz var mı acaba?

• ⭐⭐⭐⭐

@yenihayaletadam geçen gün yazmıştım ama bazı arkadaşlar inanmamıştı. Aynı vize türünden 24 ay başvuru yapılamıyor maalesef. Aslında yapılıyor ama randevu alınamıyor şu an

• @denizci10 sanırım yoğunlıktan dolayı herhalde (bir tane yakın arkadaşım bir ay içinde 3 kere red yemişti bundan yola çıkarak yoğunluktan dedim) ya ama 24 ay da çok uzun değil mi ya

Benzer Başlıklar

• 128
  • 5
  • 5
  • 7
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |