Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@mr-bozturk siz randevu almışsınız artık. Randevu alırken ne seçtiyseniz ds160 formunuzda da o yazması gerekli. ona göre formunuzu doldurun. Ayrıca sadece turistik olsanız bile b1/b2 ye başvurabilirsiniz bunda bir beis yok.

• Merhaba benim bir sorum olacak:
    Ben yeni greencard sahibi oldum ve 2.defa Amerikaya gideceğim (bu sefer yerleşmeye gideceğim .) Babam da yerleşmede bana yardımcı olmak için benimle birlikte gelecek. Babamın Türkiyede zaten bir işi var ve beni yerleştirdikten sonra geri dönecek. Hangi vize türünü almamız daha doğru olur sizce ? Eğer B2 vizesi almalıysak 6 aylık
    verilebilmesi için ne yapılmalıdır?

• ⭐⭐⭐⭐

@Laçin-Boz turist vizesi alması lazım ama yakın tarihe randevu yok anca sürekli kontrol ederek öne alabilirsiniz. Kolay gelsin.

• @Laçin-Boz Alabileceği tek vize B1/B2 turist vizesi ama 6 aylık vize diye birşey. Turist vizelerinin tamamı 10 yıllık oluyor. Sizin forumda okuduğunuz 6 ay kalma izni vs gibi şeyler vize ile alakalı değil. Turist vizesiyle Amerika'ya her girerken pasaport kontrolde size o girişiniz için verilen ve en fazla kalabileceğiniz tarih anlamına gelen süre o bahsedilen. Genelde herkese çok sıradışı bir durum olmadığı sürece giriş yaptığı tarihten 6 ay sonrasına kadar bir süre verilip pasaporta da basılıyor damga olarak. Orda yazan tarih Amerika'daki turist olarak kalabileceğiniz son tarihi gösteriyor, en geç o tarihte ülkeden çıkmanız gerekiyor. 10 yıllık vizeniz hala geçerli. Bir sonraki girişinizde maksimum kalabileceğiniz süreyi gösteren (muhtemelen yine 6 ay olarak) yeni bir tarih veriliyor.

• ⭐⭐

@istanbuladami "Ödeme Makbuzunu Görüntüle" diyince ödeme bilgilerine erişebiliyorsunuz ama tabi başka bir hesaptan randevu alınca bu bilgi ve eğer varsa teslimat için ödediğiniz ücret yansır mı bilmiyorum. Bilen arkadaşlar cevaplandırırsa daha sağlıklı olur. Ayrıca dilerseniz AIS iletişim formu ile direk kendilerine sorabilirsiniz durumu. Aşağıya bilgileri ekledim.

https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/niv/information/contact_us

Eğer talebiniz bir vize başvuru ücreti ödeme sorunu ile ilgiliyse lütfen TEKRAR ÖDEME YAPMAYINIZ.

Ödemeye ilişkin talepler mümkün olduğunca hızlı ele alınacaktır; fakat fazladan vize başvuru ücreti ödemeleri geri ödenmeyecektir. Banka kartı/kredi kartı dışındaki tüm ödeme yöntemlerinde, vize başvuru ücreti ödemesi hemen geçerli olmaz. Vize başvuru ücreti ödemelerine ilişkin daha fazla bilgi için, lütfen Vize Başvuru Ücretleri sayfasına bakın.
    Vize başvuru ücreti ödemesiyle ilgili tüm konular için, aşağıdaki adrese e-posta göndererek bizimle iletişime geçiniz:

[email protected]

• Teşekkürler,B2 vizesini almak için neler yapmam gerekiyor? İnternette hangi adımları izlemem gerektiği net bir şekilde yazmıyor. Bilen yardımcı olabilir mi?

• ⭐⭐⭐

@Laçin-Boz ilk sayfada PDF ler yönlendirmeler mevcut bu konunun ilk sayfasına bakın

• güncelleme
    Öncelikle şunu belirtmek isterim, vize başvuru sahibi kuzenim ve kendisi forum üyesi olmadığı için buradaki arkadaşların faydalanması için bilgileri ben aktardım.

PTT ile İstanbul konsolosluğu eski pasaporttaki eski vizemize kırmızı kaşe vurarak göndermişti.

Konsolosluk görüşmemiz detaylarını paylaşıyorum :

10:45 deki Ankara randevumuz için 10:15 de geldik, 10:30 da içeri alındı. Kapı çok kalabalık değildi.

İlgili ön kayıt ve kontrollerden sonra, memur dosya bilgilerinin İstanbul da görüldüğünü söyledi ve sistem üzerinden bilgileri çekeceğini bekleyin dedi.

Yaklaşık 1 saat sonra vize mülakat memuru ile görüşmeye çağrıldı. (Türkçe)
    M = memur K = kuzenim

M: merhaba
    K: merhaba
    M: daha önce Amerika ya gittinizmi ?
    K: evet gittim, New York ve New Jerseyde bulundum.
    M: kaç gün kaldınız ?
    K: 10/15 gün
    M: başka ülkeye gittinizmi ?
    K: Rusya’ya tatil amaçlı gittim. (Geçerli 1 yıllık vize var)
    M: evli misiniz?
    K: hayır bekarım
    M:ne iş yapıyorsunuz ?
    K: gayrimenkul alım satım şirketim var, alım satım yapıyorum fırsat buldukça yurtdışına tatillere gitmeye çalışıyorum.
    M: kaç çalışanınız var?
    K: 5 çalışanım var.
    M: Rusya’ya ne için gitmiştiniz ?
    K: tatil amaçlı
    M: üzgünüm şuanda vizenizi onaylayamıyorum.

214/b maddeli beyaz kâğıt ile görüşme bitti.

Bu arada profil şöyle :
    36 yaş, ikamet antalya, şirket cirosu yıllık 40 milyon+, şirket ve şahıs üzerinde onlarca tapu, ve hesaplarda 4+M nakit.

Burada şundan red edildi demek zor, ülkenin politik ve ekonomik durumu ve Rusya ziyareti ön plana çıktı gibi duruyor. Aklımıza başka bir sebep gelmiyor.

Herkese hayırlı günler dilerim

• ⭐⭐⭐

@beceke Bekar mı kuzeniniz ?

• Evet bekar

Moderasyon yukarıdaki yazımı mülakatsız vize yenileme sayfasına taşıyabilirmi? Yanlış yere yazdım kusura kalmayın.

• ⭐⭐⭐

@beceke bekar olması da büyük bir etken olabilir.

• Merhaba bizim Nisan'da randevumuz var,formu 2hafta önce(yani Şubat'ta) doldurduk.formda da planladigimiz tarihin Ağustos ayında gezmek olduğunu yazdık.bircok kişiye formunuzu yenileyin yazılmış.simdi sorum şöyle,

1)formu submit edince daha içinde duzenleme yapılabiliyor mu??(pek sanmıyorum)

2)yeni ds formu yaparsak yeni bir kod verecek.ais de randevu sayfasında bizim kodlar yanlış olmuyor mu o zaman ?

• ⭐⭐⭐

@khan Merhaba eğer bir kaç aydan eski ise yenileyebilirsiniz.

1. ) Hayır yeni form dolduruyorsunuz
    2. ) yeni form u görüşmeden önce verip güncellemesini talep ediyorsunuz sistemde bir şey yapmanıza gerek yok
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@beceke mülakat iletiniz doğru yerde, sonuçta vizenizi posta ile yenileyemediniz.
    mülakata yaparak işlem gördü süreciniz.

• @gucarslan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@beceke mülakat iletiniz doğru yerde, sonuçta vizenizi posta ile yenileyemediniz.
    mülakata yaparak işlem gördü süreciniz.

Teşekkürler.

• @tolgasatir bu dediğiniz güncelleme online yapılan bir şey mi yoksa randevuya giderken elimde konsolosluğa çıktısını alarak götürecegim ve onlardan mi guncelleme talep edeceğim

• ⭐⭐⭐

@khan aynen öyle eski ve yeni çıktıyla gidin girerken güncellemek istiyorum diyorsunuz güncelliyorlar.

• Merhaba

Ekim ayında red yemiştim.
    Şimdi tekrardan başvuru yapmak istiyorum, vize danışmanı üzerinden yapacağız, ben amcam ve yengem. amcamın kızı kuzenim orada yaşıyor. ben bir nevi refakatçi niyetiyle gideceğim onlara yardımcı olmak için.
    red yiyen insanlara "kısıtlı vize" şeklinde 24 ay boyunca az randevu açılıyormuş her hangi bir sayfada resmi açıklama görmedim. bilen var mı?

• ekim ayında red yedim. yeni bir yasa çıkmış sanırım. red yiyen insanlara "kısıtlı vize 24 ay boyunca" şeklinde her hangi bir resmi yerde göremedim. işin aslını astarını bilen var mı?

• Merhabalar,

Temmuz 2022'de ds160 formu doldurup randevumu Aralık 2023 yılına aldım. Sonra aralıklarla kontrol ederek 24 Mart 2023'e randevuyu çekebildim. Şimdi burada 3 sorum mevcut.

1-**Temmuz 2022'**de gerçekleştirdiğim ödeme Mart 2023'te geçerli olacak mı? Bir süresi mevcut mudur?
    2-O dönem sadece randevu için form doldurmuştum şimdi planımız oluştu bunları içeren formu yeniden doldurup o form ile gitmemde sakınca var mı?
    3-Bu form ve gerekli evraklar dışında ekstra olarak götürülmesi gereken bir belge (şartlarda yazmayan) öneriniz mevcut mudur?

Çok çok teşekkürler şimdiden cevaplar için.

Benzer Başlıklar

• 5
  • 5
  • 5
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |