Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lumos merhabalar bende cut offf içerisindeyim dosya taşımak için konsolosluga yazmıştim onlarda KCCye yazın demişler di KCCye de yazdım bu şekilde cevap geldi
    Thank you for your inquiry.

Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.
    The contact information for the United States Consulate/ Embassy in Ankara is [email protected].

Bu durumda ne yapmam gerekiyor lütfen bilen varsa yazsa sevinirim 🙏

• @lumos teşekkürler bilgilendirme için

• ⭐⭐⭐

@Fermando1996çpd bu konu başlığında aynı sorunuzla alakalı size cevaplar verildi halen aynı soruyu sormakta inat ediyorsunuz.eğer hoşunuza giden cevap varsa onu bekliyorsanız söyleyin onu yazalım işinize yaramasada mutlu olmuş olursunuz

Numaranız bültende aktif olduysa taşıyacağınız konsoloslukla iletişime geçeceksiniz, eğer numaranız aktif olmadıysa KCC ile iletişime geçeceksiniz. Gayet basit ve sade bir dille yazıldı bu cevap size kaç defa halen kccye mail attım diyorsunuz

• @Emre-Kurtulmuş 😐 hayır o konsolosluk ile de iletişime geçtim KCCye yazmadan önce ama sanırım onlar pek cut offf işinden anlamıyorlar KCCye yazın dediler bana kusura bakmayın haklısıniz iki üç defa yazdım ama net olmadan yanlış bişey yazmıyim diye yazdım sonra hayatım boyunca pişman olmayım diye tekrar kusura bakmayın artık gene ne diye yazacağımı bilmiyorum ki konsolosluga nasıl anlatabilirim cut offf içinde olduğumu ya da direkt KCCyin yazdığını fotoğrafa çekerek atsammi onlara bilemedim

• ⭐⭐⭐

@Fermando1996çpd işinizi konsolosluk ile çözeceksiniz konsolosluklar bu konuda çok fazla deneyime sahip olmadıkları için genelde bizle ilgili değil diye başlarından savmaya çalışıyorlar diretmeniz lazım, aylarca konsolosluğa işlemi yaptırmaya çalışıp anca sonuç alanlar oluyor. Önemli olan sizin doğru yöntemde ısrarcı olmanız

• @Emre-Kurtulmuş hmm tamamdır çok teşekkür ederim
    bir arkadaş Ankara konsolosluguna yaz diyorda kcc onun gibi bişey demiş diyor Ankara konsoloslugunami yazıyım yoksa taşımak istediğim konsolosluğami

Ya sana az önce söyledim diyeceksiniz ama 😐kusura bakmayin şunu da söylerseniz sizi rahatsız etmicem teşekkür ederim 🙏

• @hamitt25, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan uğur bey merhaba cut off içinde olmadığım için kcc den, Bosna ya dosya transferi talebinde bulundum bana dosyamın halihazırda Kabil büyükelçiliğine atandığına dair bir mail ile geri dönüş yaptılar. Biz Ankara yı seçmiştik. Sizce bir yanlışlık olabilir mi ? Ne yapmalıyız ? Teşekkürler

gelen mail bu şekilde;
    Once the DS-260 for the Principal Applicant has been submitted, the interview location can only be updated by the Kentucky Consular Center (KCC). Please send your request to [email protected]. You will need to include information that explains why you need the interview location changed. Unless they are in the U.S. and adjusting status, all applicants on the case will be scheduled for interview with the Principal Applicant. You should contact the U.S. Embassy or Consulate directly to arrange separate interviews, if needed.

The place of application, i.e., location of interview, for noncitizens seeking an immigrant visa will normally be in the consular district with jurisdiction over their place of residence, with limited exceptions. If you need to change your interview location because your residency has changed, you will need to include the new address in your email along with your case number, Principal Applicant’s name, and complete date of birth in the following format (MMDDYYYY).  Also, you will also need to request that KCC unlock your DS-260, so that you can update your application with your new address.  (Please note that Post Office Boxes, general addresses without a fixed residence, and mailing addresses in care of another person are generally insufficient for purposes of this request, and that visiting family members, tourism, or vacationing do not justify a change of interview location.) These steps are not necessary if you are requesting a reassignment because your case is currently assigned to Embassy Kabul. For more information, please see https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-reassignment-procedures-for-kabul-and-baghdad.html.

Dosyanız Kabil'e atanmış değil, basit bir yanlış anlaşılma gibi görünüyor. Çeviride en sık yapılan hata, Türkçe düşünüp İngilizce'ye çevirmeye çalışmak. Burda sanki, "eğer siz yeni bir atama talep ediyorsanız bu adımlar sizin için gerekli değil çünkü sizin dosyanız şu an Kabil'e atanmış durumda" demek istenmiyor aslında. Doğru çeviri; "dosyanız şu an Kabil'e atandığı için yeni bir atama talep ediyorsanız, bu adımlar sizin için gerekli değil" şeklinde. Bu da standart bir ibare. Zaten bu da çoktan bu standart metinden çıkarılmış olması gereken bir ibare çünkü ABD Afganistan Büyükelçiliği 2021'den beri fiilen kapalı, acil durumlar için de Katar'da hizmet veriyorlar.

• @daydreamer, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@hamitt25, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan uğur bey merhaba cut off içinde olmadığım için kcc den, Bosna ya dosya transferi talebinde bulundum bana dosyamın halihazırda Kabil büyükelçiliğine atandığına dair bir mail ile geri dönüş yaptılar. Biz Ankara yı seçmiştik. Sizce bir yanlışlık olabilir mi ? Ne yapmalıyız ? Teşekkürler

gelen mail bu şekilde;
    Once the DS-260 for the Principal Applicant has been submitted, the interview location can only be updated by the Kentucky Consular Center (KCC). Please send your request to [email protected]. You will need to include information that explains why you need the interview location changed. Unless they are in the U.S. and adjusting status, all applicants on the case will be scheduled for interview with the Principal Applicant. You should contact the U.S. Embassy or Consulate directly to arrange separate interviews, if needed.

The place of application, i.e., location of interview, for noncitizens seeking an immigrant visa will normally be in the consular district with jurisdiction over their place of residence, with limited exceptions. If you need to change your interview location because your residency has changed, you will need to include the new address in your email along with your case number, Principal Applicant’s name, and complete date of birth in the following format (MMDDYYYY).  Also, you will also need to request that KCC unlock your DS-260, so that you can update your application with your new address.  (Please note that Post Office Boxes, general addresses without a fixed residence, and mailing addresses in care of another person are generally insufficient for purposes of this request, and that visiting family members, tourism, or vacationing do not justify a change of interview location.) These steps are not necessary if you are requesting a reassignment because your case is currently assigned to Embassy Kabul. For more information, please see https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-reassignment-procedures-for-kabul-and-baghdad.html.

Dosyanız Kabil'e atanmış değil, basit bir yanlış anlaşılma gibi görünüyor. Çeviride en sık yapılan hata, Türkçe düşünüp İngilizce'ye çevirmeye çalışmak. Burda sanki, "eğer siz yeni bir atama talep ediyorsanız bu adımlar sizin için gerekli değil çünkü sizin dosyanız şu an Kabil'e atanmış durumda" demek istenmiyor aslında. Doğru çeviri; "dosyanız şu an Kabil'e atandığı için yeni bir atama talep ediyorsanız, bu adımlar sizin için gerekli değil" şeklinde. Bu da standart bir ibare. Zaten bu da çoktan bu standart metinden çıkarılmış olması gereken bir ibare çünkü ABD Afganistan Büyükelçiliği 2021'den beri fiilen kapalı, acil durumlar için de Katar'da hizmet veriyorlar.

Dogru ceviri daydreamer'in yaptigi gibi. Kabul ve Bagdad icin ozel durum soz konusu ve bu ozel durumu belirtmek adina yazilan bir metin sondaki. Sizin dosya numaranizin orada oldugunu belirten bir metin degil.

@hamitt25 siz bosnada oturuma mi sahipsiniz? yoksa oraya email atarak tasima onayi mi aldiniz. Bosna konsoloslugundan iki kere non-immigrant vize aldim oturumum varken. Oturumu olmayana pek islem yapmazlar genelde.

• ⭐⭐⭐

@Fermando1996çpd gönlünüzden kime yazmak geliyorsa ona yazın

• Bu ileti silindi!

• @Fermando1996çpd dakkada sildim, üzmek istememiştim 😔

• @mrblack oturum iznim yok malesef, KCC belki işlem yapar transfer eder diye KCC ye mail attım ancak dediğiniz gibi oturum iznim olmadığından reddedildi. Bosna dan veya başka yakın ülkelerden vize almaya calışacağız bu konuda tavsiyeniz varsa alabilirim. Teşekkürler

• merhalar birşey sormak istiyorum benim case number 30 binlerde cut off içinde değilim mail sorgusu yapmak istedim ama;

Thank you for your inquiry.

For additional information, please refer to the following websites:
    Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html
    Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html
    DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html
    To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://dvprogram.state.gov/

bana böyle bir cevap geldi sitedeki mail tipleri ile karşılaştırınca hiç biri ile uyuşmuyor bu ne anlama geliyor bir bilgisi var mı ?

• @hamitt25 merhaba, sadece bir tavsiye olarak case numaranızın cut-off içine girmesini bekleyin ve ondan sonra taşımak istediğiniz konsolosluklara tek tek tekrar mail atın. KCC oturum izniniz olmadan teknik olarak zaten dosyanızı başka bir ülkeye taşımaz yanlışım varsa bilgili arkadaşlar düzeltsinler lütfen ama cut-off olduktan sonra ülke konsoloslukları üzerinden ilerlemek daha tercih edilebilir gibi duruyor.

• @ogzylmz merhaba, mail formatınız yanlış olmuş ve bu sebepten bu maili almışsınız. Mail formatınızı değiştirip tekrar gönderin. Aşağıdaki formatı kullanarak 2 sefer doğru cevapları aldım. Kolay gelsin.

Name - Surname:
    Date of Birth:
    Case Number:

Dear KCC Officer;

I am a selectee for DV-2023. Could you please give information about my case status?.

Thanks in advance

• Dosya taşıma bireysel bir iş arkadaşlar, burada hangi konsolosluğa yazayım, mail içeriği ne olsun başlık ne olsun aa adamlar kabul etmedi gibi şeyler yazmayınız. Geçen sene oturumsuz dosya taşıyanların mülakat deneyimi tecrübelerini iyice okuyunuz. Kimse size şuraya mail atın dosya kabul ediyorlar demez. Bu sene kaç kişinin hangi ülkelere oturumsuz dosya taşıdığını bile bilmiyoruz çünkü bu bireysel bir iş. Defalarca yazıldı çizildi bir sürü konsolosluk var maddi imkanlarınıza vize müsaitliğine uyan, konsoloslukları deneyin.İsterse Case numberınız 35k olsun bu işin üstüne ciddi ciddi düşenler her zaman burada veya x ülkede mülakat alabilecek kişilerdir. Kimse size hazır beklediğiniz yerde bilgi paylaşmak zorunda değil.

• @Mr-Yavuz teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐⭐

@ogzylmz yanlış taslakla cevap vermişler tekrar sorgulama maili atın

• excell incelediğim 6000 case kadar olanlar içinde ,
    10 hazirana kadar ds formunu yollayanları çağırmışlar. böyle bir sonuç çıkarmak yanlış mıdır sizce?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.8k

| | | |