DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• greencard başburusu yapmak için formu doldurduğumda ilk sayfada önlisans mezunu olduğum için önlisans şıkkını işaretledim. ikinci sayfada girmiş olduğum bilgileri bana gösterince mezuniyet bölümünde şu yazıyodu "Vocational School

You must have a minimum of a high school diploma reflecting the completion of a full course of study (vocation schools or equivalency degrees are not acceptable) or be a skilled worker in an occupation that requires at least two years of training or experience to qualify (visit http://www.onetonline.org/ to see if your occupation qualifies) for a Diversity Visa."

kafama takılan kısım şurası oldu (vocation schools or equivalency degrees are not acceptable) benim bu durumda ne yapmam lazım, garip bir durumda benle ilgili şöyle bir şey var. ben liseyi dışarıdan okuyup bitiren birisiyim liseden mezun olunca bana verilen diplomayı kaybettim (daha sonra bulundu) meslek yüksek okuluna kayıt olabilmem için, beni ankara gölbaşı eğitim bilimlerine gönderip liseyi bitirdiğime dair bir belge alıp gelmemi istediler. Bu almış olduğum belgeyi de önlisans yaptığım meslek yüksek okuluna verip kayıt işlemimi gerçekleştirdim ve meslek yüksek okulunda iki sene eğitimimi tamamlayıp diplomamı aldım. Bu durumda başvuru yaparken eğitim konusunda nereyi işaretlemeliyim high school şıkkını mı yoksa vocation schools şıkkını mı. beyan esas olduğu için yanlış birşey yapmak istemiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grr önlisans diploması yeterli (mi)! içinde söyledi:

greencard başburusu yapmak için formu doldurduğumda ilk sayfada önlisans mezunu olduğum için önlisans şıkkını işaretledim. ikinci sayfada girmiş olduğum bilgileri bana gösterince mezuniyet bölümünde şu yazıyodu "Vocational School

You must have a minimum of a high school diploma reflecting the completion of a full course of study (vocation schools or equivalency degrees are not acceptable) or be a skilled worker in an occupation that requires at least two years of training or experience to qualify (visit http://www.onetonline.org/ to see if your occupation qualifies) for a Diversity Visa."

kafama takılan kısım şurası oldu (vocation schools or equivalency degrees are not acceptable) benim bu durumda ne yapmam lazım, garip bir durumda benle ilgili şöyle bir şey var. ben liseyi dışarıdan okuyup bitiren birisiyim liseden mezun olunca bana verilen diplomayı kaybettim (daha sonra bulundu) meslek yüksek okuluna kayıt olabilmem için, beni ankara gölbaşı eğitim bilimlerine gönderip liseyi bitirdiğime dair bir belge alıp gelmemi istediler. Bu almış olduğum belgeyi de önlisans yaptığım meslek yüksek okuluna verip kayıt işlemimi gerçekleştirdim ve meslek yüksek okulunda iki sene eğitimimi tamamlayıp diplomamı aldım. Bu durumda başvuru yaparken eğitim konusunda nereyi işaretlemeliyim high school şıkkını mı yoksa vocation schools şıkkını mı. beyan esas olduğu için yanlış birşey yapmak istemiyorum.

Sorunuzu egitim konusunda degil, cekilise basvuru konusunda sormalisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/222/ücretsiz-green-card-çekiliş-başvurusu-nasıl-yapılır

Sorunuzu buraya tasirsaniz, cevabi verebilirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.8k

| | | |