Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Deprem bölgesinde yaşayan ve hali hazırda bir süredir beklediginiz göçmen vizeler için (DV hariç) USCİS üzerinden expedite talebinde bulunabilirler. (Resmî kaynak bulamadım info Av.Remzi Kulen)

• @waterman keşke Türkiye geneli olsa eşime yolladım o videoyu yayınladığı anda

• ⭐⭐⭐

@yasmin982 eğer riskli olabilecek şehirlerden birindeyseniz (İstanbul gibi) bu durumun psikolojik ve maddi anlamda sizi Türkiye’de zorlayacağını düşündüğünüzü belirtin ve şansınızı bence deneyin 🙁

• Arkadaşlar merhaba , ankaradan mülakat maili alan oldu mu ? Yada mülakatlarda ilgili bilgisi olan var mı ?

• @gizemaö merhabalar biz de hala bekliyoruz, umarim yakin zamanda aramizdan birileri mulakat alir Kasim,Aralik ve Ocak DQ olan, ayni donemde bekleyen baya bir kisi olduk forumda ama sanirim hala kimsenin mulakat tarihi belli olmadi 😞

• Genelde ayin son cuması dağıtıyorlar randevuları umarım bu cuma randevu verirler. Artık bunaldık gerçekten 3 yıla doğru gidiyoruz. Geçen ay forumdan f2a randevu alan olmadı sanırım. Inşallah bu ay verirler.

• Merhaba mülakat tarihi vermelerinde vize statüsünde yaptıkları bir öncelik var mı? F'ler veya IR'ler için.

• IR, F'den öncelikli ancak bizim en büyük sorunumuz Ankara'nın göçmen vize mülakatlarında Türk vatandaşalarına öncelik vermemesi (Suriye, İran, Afganistan, vs..). Örneğin, Ekim, Kasım, Aralık 2022'de Ankara'nın verdiği FX (F2A Exempt demek, yani ülke kısıtlamasına takılmayan) vize sayısı 122 iken FX vizesi alan TR vatandaşı sayısı sadece 23. Bu rakamlarla, Ankara sadece bize hizmet verse yaklaşık 6 kat daha fazla randevu kapasitesi ile çalışacak. Benzer durum B1/B2 vizeleri için de geçerli.

bağlantı metni

Yukarıdaki sayfadaki bizim vize türümüze ait verileri aşağıdaki tabloda birleştirdim. Ocak 2021 - Aralık 2022 trendini gösteriyor.

Immigrant Visa Trend.pdf

• @gembruce bu tablolari kontrol ettigimde anladigim kadariyla Ankara konsoloslugu en son Eylul ayinda F2A randevusu dokmus, Eylul-Ekim-Kasim-Aralik-Ocak da DQ alanlar olarak baya bir bekleyen var gibi, sona dogru yaklastikca sabrimiz iyice azalmaya basladi. Omurden giden iki ulke arasinda kalmislikla yasanmis kocaman bir 2.5 yil soz konusu. Kendi ulkemizde mulakat sirasinda takilmak da ayri uzucu. F2A tarihinde en uzun sonuc alanlar kategorisine girdigimizi dusunuyorum. Hepimize gecmis olsun daha cok beklicez gibi.

• @itsmebb F2A olarak görünenler ülke limit altında verilen vizeler. Önce FX olarak geçiyor. Toplamda aile birleştirme için FX ve F2A birlikte değerlendirilmeli. GC sahiplerinin eş ve küçük çocukları için verilen vizelerin %75'i ülke başına limitinden bağımsız (FX olanlar). Bu limit dışında kalan istatistikler ise F2A olarak geçiyor.

• @itsmebb umarım , inşallah yakın zamanda güzel haberler alacağız. 🙏🏻

• @ecom inşallah, bizim sizinle başvuru tarihlerimiz çok yakın. Ne kadar yıprandığınızı tahmin ediyorum. Bizim de artık sabrımız kalmadı.

• @gizemaö evet tarihlerimiz hemen hemen aynı gibi. Sanırım aynı ay mülakat alırız sizinle . Ama bellide olmuyor. Kimi neye göre ne kadar bekletiyorlar soru işareti. Yabancı ülke vatandaşlarından sıra bize gelmiyor.

• @crazycells eşim trafik kazası geçirdi acil sağlık talebi nasıl oluyor hızlandırmak için büyükelçiliği mi aramamız gerekiyor bu bölümün numarasını bilen var mı lütfen acilll yazabilirmisiniz 😭😭😭😭

• @yasmin982 çok çok geçmiş olsun. aşağıdaki sayfada bilgiler mevcut ancak u.s. citizens diyor. bir deneyin bence.

bağlantı metni

• @yasmin982 Geçmiş olsun umarım ciddi bir sıkıntı yoktur. Hızlandırma talebi uscis kendi sitesinden yapılır ama sanırım durumunuzu ispat eden belgeler göndermeniz gerekiyor. Sağlık raporu vs gibi sadece beyanla olmuyor. Nasil yapıldığını tam bilmiyorum ama web sitesini biraz incelerseniz hızlandırma başvurusu yapmak için ayrı bir bölüm olması gerekiyordu hatırladığım kadarıyla. Tekrar çok geçmiş olsun 😔

• @gembruce yasemin hanım şuan uscis aşamasında olduğu için konsolosluk ilgilenmeyebilir. Önce hızlandırma talep etmesi gerekir diye biliyorum uscisden. Ordan onay alması lazım.

• @ecom acil seyahat gerekliliği durumunda direkt elçilik ya da konsolosluklar üzerinden göçmen olamayan bir tür vize ya da başka bir tür seyahat izni de alınabilir. elçilik/konsolosluktan sonuç alınamazsa konuyu bir vize danışmanı ya da avukatla konuşmakta fayda var. abd vatandaşı olan bir arkadaşım geçtiğimiz yıl benzer bir acil durumda kardeşine bir günde turistik vize aldı.

• @gembruce anladım bilgi için teşekkürler umarım green cardlilarada aynı hak tanıniyordur yasemin hanım eşinin yanına gidebilir. Çok zor bir durum bu.

• @ecom Allah razı olsun içime sığmıyor yanında olmak istiyorum😭 Ubere çıkmış gece ters yoldan gelmiş ışıkta vurmuş kafa kafaya çarpmışlar yolcularına birleyolmamış şükür onuda kurtarmış o feci kazada araba pert olmuş kırıkları var kolundan ameliyat olabilir demiş doktorlar kolunda parçalı kırık varmış.Allah bu acıyı kimseye yaşatmasın Amîn🤲🏼🤲🏼🤲🏼uzakta olmak çok zor çok 😭😭😭

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |