Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sevil-Kazdal İngilizce mi Türkçe mi dedi ilk evrak tesliminde Türkçe olarak söyledim
    Mülakatın başından sonuna kadar Türkçe oldu

• @Yeşer-Kaya yeni bir mail adresi alarak giris yapin

• @pin peki hangi butona tiklamam gerekir göçmen mi yoksa göçmen olmayani mi çünkü ikisinde de k vizesi seçenekleri var.

• @pin benim elimde şuan ds-160 numaram bulunuyor. Tekrar açmama gerek var mı aceba yoksa ve yeni bir e mail açtım sırf yeni hesap oluşturmak için. Benim şimdi yapmam gereken nedir size zahmet bana söyler misiniz? adım adım

• @Yeşer-Kaya hocam sorularınızı tek seferde sorarsanız daha rahat olur. Yeni bir mail adresi ile hesap oluşturun göçmen vizesi türü için. daha sonrasında ekranı görecekseniz. Sorularınızı sormadan önce google dan aratırsanız cevapları mevcut.

• Herkese merhaba. Biz nişanlımla bu süreci Ekim 2022’de başlattık. Kendisi Amerikada bir immigration attorney tuttu ve ordaki avukatlar aracılığıyla başvurumuzu başlattık sabırla bekliyoruz.

Kafama takılan bir durum var. Mülakat aşamasında istenen belgeler arasında “askerlik durumu” belgesi var ve ben askerden muafım. Mülakat aşamasında “neden muaf oldunuz” gibi sorularla sorun çıkarırlar mı yoksa bu belge sadece ülke içinde askerlik hizmeti yapıp yapmadığını kanıtlamak için istenen bir belge midir. çok teşekkürler

• Herkese merhaba

Nişanlım ile ı-129f dosyasını hazırladık ve gönderdik. Dosya içine son yıllara ait gelir belgelerini koymayı unutmuş bir sorun olur mu?
    Paket içeriğini yazayım eksik başka bir şey var mı görüp yazarsanız çok memnun olurum.

1- G-1145form
    2-I-129f ve Letter of Intent to marry imzalı ayrı ayrı
    3-Amerikan vatandaşı nişanlımın doğum sertifikası.
    4-Pasaport fotokopilerimiz ve pasaport biyometrik fotoğraflarımız
    5-kimlik fotokopilerimiz
    6-Uçak bileti , araba kiralama faturası , otel faturaları, market ve restaurant harcamaları
    7-Birlikte olduğumuz fotoğraflar 20 adet
    8-whatsap ve instagram konşmaları 20 adet screenshot ve arama kayıtları
    9-benim ve onun düşünceleri ayrı ayrı aşk hikayesi.

• @Merve-0 çok teşekkürler dönüşünüz için 🤗

• @pin merhaba şimdi bu ödeme nasıl olacak hangi bankayla ödüyoruz ve paramız hazır karta bulunsun mu? Var mı bir fikriniz ödemeyle ilgili bizi ayrıntılı bilgilendirebilir misin aceba?

• ⭐⭐

@BordeauxBro askerlik ile iglili olarak bedelli bile yapsan tecilli bile olsan muaf bile olsan sorun yok sadece. Asker Kacagi olmaman kafi Neden muafsin sorusunun cevabi saglik durumu ise yine sorun yok ama piskolejik durumlardan oturu muaf olma Durumu soz konusu Ise o zaman sana soracaklari sorular derinlesebilir ama genel olarak sorun yasamazsin.

• @emirgenco çok teşekkürler. muafiyet sebebim göz sağlığıyla ilgili. numaralarımın toplamı biraz büyük bu yüzden muaf olmuştum ama gözlükle ya da lensle tamamen net görüyorum. bunun Ankara’da tıbbi muayenede bir sorun olacağını düşünmüyorum çünkü bildiğim kadarıyla bulaşıcı hastalık var mı yok mu diye inceliyorlar. gözlük kullandığım için de muayenede bir sorun teşkil etmez sanırım.

• @Paşam-Oyun-Var unutmuş olduğunuz evraklar ilk başvuruda konulan evraklar değil zaten gelir ile ilgili bişey belirtilmiyor. içiniz rahat olsun. koymuş olduğunuz evraklar yeterli gözüküyor ancak burada karar verecek olan memurun takdiri önemli , hiç tahmin etmediğiniz bir sebepten dolayı ek kanıt isteyebilirler. Ancak genel görüntü olarak bir sorun yok.

• ⭐⭐

@Yeşer-Kaya goçmen olani tiklayin

• ⭐⭐

@Yeşer-Kaya nisanlinizin kart bilgileri ile yada Herat gibi arkadasinizin kendinizinde olabilir bu sekilde Odeme sayfasindan odemenizi yapacaksiniz sonra ciktisini alacaksiniz

• Herkese merhaba😊 Bu ay Abd vatandaşı nişanlım I-129F formunu gönderecek ve başvurumuzu başlatacağız nişanlılık vizesi için. Şu anda süreç nasıl ilerliyor, bekleme süreleri vs. nasıldır bilginiz var mı? Şimdiden çok teşekkürler

• @ob16222 Teşekkür ederim

• @beyza890 2-3 önceki sayfalarda sorularınızın cevabı var , forumun ilk konusunda k1 ile ilgili genel bilgiler mevcut.

• Merhaba; Türkiye'deki Amerikan konsolosluğunda Amerikan vatandaşı ve Amerika'da yaşayan partner ile evlilik yapılması durumunda ki bu yeminli beyan olarak ile oluyor diye duymuştum, Amerika'ya vize almak ne kadar sürer? Ve konsoloslukta evlilik olduğu için gitmek garanti olurmu? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@suat-mavi, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba; Türkiye'deki Amerikan konsolosluğunda Amerikan vatandaşı ve Amerika'da yaşayan partner ile evlilik yapılması durumunda ki bu yeminli beyan olarak ile oluyor diye duymuştum, Amerika'ya vize almak ne kadar sürer? Ve konsoloslukta evlilik olduğu için gitmek garanti olurmu? Teşekkürler

Tam olarak neyi garanti altına almaya çalışıyorsunuz pek anlamadım. Eğer evlenirseniz süreciniz IR olarak direk green card almaya yönelik değişir. Eğer ABD’de evlenicekseniz bu durumda K1 nişanlılık vizesine başvurmanız gerekir. Normal bi devlet dairesinde evlensenizde sonucunda evleniyorsunuz bunun konsoloslukta evlenmekle alakası yok.

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |