Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @TOK Anladım. Evet her adımda ayrı ücret talep ediyorlar.

• @dandanakan01
    Merhaba. IVP vize randevu bekleme suresi icin 18 ay demissiniz. Acaba bu biogi guncel mi, yani suan boyle mi? Eger guncelleniyorsa bunu nereden takip edebiliyoruz? Cok tesekkurler.

• Merhaba
    Ben dün itibarıyla DS-260 formumu doldurdum ve başvuruyu tamamladım.
    Bu aşamadan sonra kanıtlayıcı belgeleri göndermek için bir mail mi beklemem gerekiyor? Yoksa Kentucky Visa Centre’a mail ayıp kanıtları nereye yükleyeyim diye sorayım mı?
    Bazı arkadaşlar KVC’a mail atmamı falan söyledi kafam karıştı.
    Teşekkür ederim

• @TOK, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Merhaba
    Ben dün itibarıyla DS-260 formumu doldurdum ve başvuruyu tamamladım.
    Bu aşamadan sonra kanıtlayıcı belgeleri göndermek için bir mail mi beklemem gerekiyor? Yoksa Kentucky Visa Centre’a mail ayıp kanıtları nereye yükleyeyim diye sorayım mı?
    Bazı arkadaşlar KVC’a mail atmamı falan söyledi kafam karıştı.
    Teşekkür ederim

Websitesinde online yüklenmesi gerekiyor yazıyordu ama hiç bir zaman öyle bir menü aktif olmadı. Ben de belgeleri Cover Sheet ile beraber aşağıdaki adrese gönderdim:
    DOS Visa
    44132 Mercure Circle
    PO Box 65446
    Sterling VA 20166

Belgelerin doğru ve eksiksiz olduğuna emin olun bence çünkü sonra tekrar eksik belge talebinde bulundular. Benim eksik gönderdiğim belge eşim için vukuatlı nüfus kayıt örneği idi. Aslında benim vukuatlı da eşimin bilgileri gözüküyordu ama ekstra olarak bir kopya da onun için göndermem gerekti tekrar.

• @TOK NVC e-postasının 90 gün sürmediğini düşünüyorum. Benimkini I-140 onayından 45 gün sonra ve davanın NVC'YE gönderilmesinden 28 gün sonra aldım. Görüşme bekleme süreleri hakkında bir fikrin var mı? Facebook'tan 8 ay, başka bir forumdan 18 ay duydum.

• @kelle
    Merhaba
    Siz posta ile evrak göndermişsiniz.
    Ben online bir sistem olduğunu düşünüyorum. Bugün NVC’ye mesaj atıp soracağım.
    Belki de onlar bana bekle biz senden isteyeceğiz veya görüşmeye götür diyecekler…

• @adedammy009
    Görüşme, randevu süreleri hakkında bir bilgim yok malasef
    Fakat Türkiye elçiliği yavaş çalışıyor.
    Bildiğim kadarıyla Türkiye’den 30 aile mülakat için Avusturya Amerikan elçiliğinden randevu aldı. Benim bir tanıdıkta dahil
    Zor ve çok maliyetli bir süreç başka ülkede olursa eğer

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TOK bir not olarak eklemek isterim;

mülakatı farklı ülkeden almak her vize türü için geçerlik bir durum değil sn. @TOK
    süre sınırı olan vize türünde (dv gibi) mülakat için case transfer olasılığı mümkün. ama süre sırını olmayan vize türlerinde (EB, F2, IR vb gibi) case transferi ihtimal ne yazık ki çok ama çok düşük. bu elbette denenmeyecek anlamında bir ifade değil, sadece ihtimallerin düşük olmasından dolayı yaptığım bir yorum.

• Sayın @gucarslan
    Bence de gerek yok başka ülkeye. Umarım gerek kalmaz benim için de. Maliyet ve kurallar açısından çok sıkıntılı.
    Size bir sorum olacak. Siz kanıtlayıcı belgelerinizi nasıl gönderdiniz?

• Merhaba, DS260 formunu doldurduktan sonra NVC’den size mail gelmesi lazım. Mail geldikten sonra NVC’ye digital ortamda istenilen evrakları yüklüyorsunuz. Öyle hatırlıyorum. travel.state.gov sitesinden yapmanız gereken adımları takip edebilirsiniz.

Elden gönderilmiyor diye biliyorum. Dijital ortama yüklüyorsunuz. @TOK

• @TOK Bu arada bizim vize türümüz EB3. Tüm aşamaları avukatımızın yönlendirmesiyle yaptık. Şu an Ağustos 2021 den beri sadece konsolosluktan mülakat verilmesini bekliyoruz. 18 aydır mülakat bekliyoruz. Daha da ne kadar bekleriz belli değil. Büyük sabır gerektiriyor.

• @dpdemir
    Bakalım bize ne zaman sıra gelecek. Benim EB-2 vize türünde başvurum. Fakat süreci etkiler mi bilmiyorum...
    Sabretmeye devam...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TOK ben EB-2 süreci ilerletmedim ne yazık ki.

• @TOK bende posta yoluyla gönderdim civil dokümanları online yükleme açılmamıştı posta gönderdik aralık ayında

• Son eb vakalarda belgeleri postayla gönderiyorsunuz

• Sayın @Mustafa-Kemal-Atay-0

NVC - Inquiry'e yazdım belge gönderme konusunu cevap bekliyorum...
    haber vereceğim sizlere de...

• @TOK ben gönderdim onaylandı zaten 23 ocakta onaylandı 30 aralıkta göndermiştim

• Merhaba,
    Bana cevap geldi NVC'den, benimde dosyam elektronik olmadığı için posta yolu ile belgeleri göndereceğim.
    Bana gelen maildeki cover sheet'te yazan belgeleri teker teker hazırlıyorum. Orada anlamadığım "Signed Affidavit of Support" kısmı. Bana sponsor olan kimse yok, EB-2 türünde sponsor gerekmiyor ki zaten. Neden bununla ilgili belge istemişler?
    Bu kısımdaki belgelere "Not Applicable" işaretlesem olur ?
    Ne dersiniz?

• @ktur Merhaba, forumlardan veya facebook vb. gruplarından öğrenmiş olmalıyım. Bu başlık altında da EB3 için 18 aydır bekleyen biri var. Şu yararlı bir site olabilir: https://www.trackitt.com/usa-immigration-trackers/i140/page/7

• @TOK merhaba, vize görüşmesi başvurusu için herhangi bir kredi kartı yeterli değil mi? Nasıl aştınız bu sorunu?

Benzer Başlıklar

• 5
  • 1427
  • 2
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

135

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |