Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@tolgasatir o neydi ya inanmadım defalarca izledim 4 yaşındaki oğluma giydirsem utanır nasıl bir akıl tutulması kimlere emanet canımız

• depremden beri tadım tuzum yok ancak kendime gelebildim. özellikle deprem bölgesinde depremi bizzat yaşamış arkadaşlara büyük geçmiş olsun. milletimizin başı sağolsun. ne söylenebilir ki? çok acı, çok can sıkıcı. bu cografya maalesef felaketlerin, acının, gözyaşının, savaşların coğrafyası. ahlak anlayışımız, eğitimimiz, hayata bakışımız ucundan kıyısından hepimizin sorunlu. ne zaman deprem ülkesinde yaşadığımızı hatırlar ve bilimin ışığında ona göre "ahlaklı ve ilkeli" şekilde hareket ederiz, o zaman bu acılar bir nebze de olsa azalır. rahmetli ahmet mete ışıkara ne güzel demişti "deprem öldürmez. binalar öldürür" diye. kader planına değil, bilimin planına sarılmazsak bu acıları misliyle yaşamaya devam ederiz.

• @yenihayaletadam Aynen Şafak 80 Osmaniye
    Adana ya Az kaldı ✅

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu hadi ya 🙂 şaka bir yana biliyorum... atatürkçü olduğu için adamı yok ettiler gibi birşey... bile isteye... kendi kurdukları hiç bir birlikten bir şey olmadığını gördük...

şimdi afad ın başındaki adamda imammış... anca ölenler için cenaze namazı kıldırır diyorlar çok acı çok acı...

@debbieLA77 gerçekten çok acı televizyona çıkıp müdahale etmediğimiz enkaz yok diye konuşurken daha hataya hiç bir ekip girmemişti bile inanılır gibi değil kime inanıcaz kime güvenicez bu memlekette

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tufank offff valla içim çürüdü neresinden tutsak elimizde kalıyor... seçim olur inşallah ben ondan da pek umutlu değilim sonuçtan da çok umutlu değilim... buranın toparlanması da yine 20 yıl... 20 yılda bu hale geldik olurda bir değişiklik olursa yine 20 yıl... soğana dönmüş bir ülke var elimizde yazık...

Ah güzel ülkem ah canım ülkem ah... 20 seneeee... 20 sene sonra ben 49 yaşında olucam çocuklarımın biri 24 biri 22 yaşında olucak. Bendeki benden çoktaaan geçmiş olucakta belki çocuklarımız iyi bı geleceğe sahip olur, insani şartlarda yaşayabilirler belki... bı şeyler değişir inşallah ama umudum kalmadı artık. Seçim olur mu ben de şüpheliyim anayasaya göre olması gerekiyomus geçen gün bı avukatı dinledim ama ah... Herşey olması gerektiği gibi olsa memlekette...

• ⭐⭐ Yasaklı

İstanbul depreminde kadar buradan arazi olma motivasyonunu edinmek lazim

• Günaydın arkadaşlar. Az önce Nisan bülteni açıklandı diye bir yazı ve fotoğraf gördüm. Orada Mart 26.000 Nisan 30.000 yazıyor bunlar case number değil mi? Yani Nisan da 30k ya kadar kişiler mülakata girecek. Doğru mu anlamışım?

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Günaydın arkadaşlar. Az önce Nisan bülteni açıklandı diye bir yazı ve fotoğraf gördüm. Orada Mart 26.000 Nisan 30.000 yazıyor bunlar case number değil mi? Yani Nisan da 30k ya kadar kişiler mülakata girecek. Doğru mu anlamışım?

Hayır nisan ayına kadar case numarası 30.000 olan herkes mülakat alabilir ds260 formunu submit etme tarihine göre.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yenihayaletadam diğer tüm kazanan kişilerin yaptığı hatayı yapıyorsun kesinlik yok sadece @waterman yazdığı gibi olasılık var mülakat gelebilir gelmeyebilir kesin olay yok gerçek bir şey var şuanda bülten 30k fakat mülakata numarası 6100 olan insan girdi anladın mı

• ⭐⭐⭐

@Zelene ben yadırgamıyorum artık ya, saray açılışında da buna benzer görüntüler vardı

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam 30k ya kadar kişi mülakat alabilme ihtimali var mülakat yolu açıldı demek bundan sonra istersen başka konsolosluğa da taşıyabilirsin Ankara'dan da mülakat gelebilir, bu olayın tek olayı artık bir şansın olduğu ama kesin değil. Örnek veriyorum numaran 32k ise dosyanı taşıtamıyorsun bile

• @tolgasatir baska bir ulkede oturum iznin olduktan sonra yine tasiyabilirsin.

• @ayvalik10 evet evet abi anladım teşekkürler ederim. Sadece bir umut yani. Evet çekilişi kazanmak zor bu stresi yaşamak da bir o kadar zor anlaşılan.

• ⭐⭐⭐

@datanist okuduğum kadarı ile dosyanı taşımak içinde current olmasını beklemen gerekmiyor mu yani ? ilk günden taşımaya başlayabiliyormusun ?

• ⭐⭐

@tolgasatir current olmadan tasiyamazsin. Günaydın bu arada

• ⭐⭐⭐

@Emrah-Borazan tamam bende öyle biliyorum, arkadaş oturum aldıktan sonra yine de taşıyabilirsin dedi de bildiğimi de şaşırdım 🙂

• @tolgasatir @Emrah-Borazan tasimak istediginiz ulkede oturum izniniz oldugunda current olmadan tasiniyordu. Bu durum degismis herhalde, siz benden daha iyi biliyorsunuzdur.

• ⭐⭐

@adgercu araştır bak daha neler neler göreceksin... bunlara şaşırmayalı çok oldu bizim buralarda 😞

• ⭐⭐

@Simge-Kutlu bir minare bir kılıf... onuda uydururlar yolunu bulurlar bir seneye ihtiyacım var falan diyormuş...

• ⭐⭐

@Simge-Kutlu maalesef kimseye 😞 Silivri soğuk esprileri dolanıp duruyor insanlar susuyor ama enkaz daha soğuk... yakınlarımızı çocuklarımızı annemizi babamızı enkazın altına sokunca mı sesimizi çıkartıcaz... yetmedi mi? çok üzülüyorum diyecek şey bulamıyorum kelimeler anlamsız kalıyor bir de bu şarlatanların videoları çıkıyor aklımı kaçırıyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |