Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar askerlik tecilinin bozulacağı tarihe yakın vize sürecinde olursak veya tamamen bittiği zaman vizemiz çıktığında tecile yakın zamanda veya askerlik tecilini bozdurduğumuzda nelerle karşılaşıyoruz ? deneyimi olan var mı k-1 vize ve askerlik ile ilgili şeyler

• @crazycells cok tesekkur ederim surecin basinda (2 yil once) sizin ve forumda tanistigim arkadaslarimin destegi olmazsa cok zor olacakti hersey 🙏🏻 darisi tum bekleyenlerin basina

• @suleo hayırlı olsun tekrardan , imzanız da nvc eylül 14 olarak gözüküyor , acaba bu tarihte mi ready oldu dosyanız ? ve ocak 5 te randevu bulabildiniz ?

• @ob16222 tesekkur ederim ☺️ evet nvcden dosyanizi teslim aldik diye mail alma tarihim o, benim in transit surem biraz uzundu… noa2 ile nvc arasi ise kisaydi. ready oldugunda ise kasim ayina randevu acilmisti ancak ben dogum sebebiyle ocaga almistim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emir-1, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar askerlik tecilinin bozulacağı tarihe yakın vize sürecinde olursak veya tamamen bittiği zaman vizemiz çıktığında tecile yakın zamanda veya askerlik tecilini bozdurduğumuzda nelerle karşılaşıyoruz ? deneyimi olan var mı k-1 vize ve askerlik ile ilgili şeyler

Askerlik gorevinizin, K1 vize surecinize direkt bir etkisi olmayacak bilginize.

• Arkadaşlar I-129f başvurusu için amerikan vatandaşının çalıştığı iş yerinden belge alması veya mektup gibi bir şey alması gerekiyor mu ?

• @Emir-1 hayır

• WhatsApp Görsel 2023-02-06 saat 21.32.36.jpg

selam arkadaşlar böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu acaba ? bu ne demek olabilir sizce teşekkürler şimdiden

• ⭐⭐

@pelin-dikmen case statuse Bakar misin bu. Baktigin yer vaka gecmisi Yani sanirim henuz dosyana bakilmadigi icin yaziyor boyle

• @kewanee hayırlı günler öncelikle benim bazı sorularım olacak benim dosyam Şuan Ankara'da nişan vize dosyam yaklaşık dört hafta oldu hala haber yok ve hızlı randevu alma şansım var mı aceba? Ikinci sorum ben şuan yoklama kacagiyim ve randevuya giderken istenilen belgeler arasında askerlik durum belgesi de istiyorlar ama ne e devlet verebiliyir nede askerlik şubesi verebiliyor durum belgesini onu götürmeden vizeye görüşmesine gitsem vizem yanar mı ? Ve şuan randevu yu beklerken daha kaç hafta haber verecekler çünkü çok uzun sürdü şimdi de teşekkürler 🌹

• @Yeşer-Kaya askerlik durum belgesi istenen zorunlu belgelerden bir tanesi elçilik tarafından , vizeniz onaylansa bile sizden eksik belge evrak talebinde bulunacaklar ve bu belgeyi temin etmeden vizeniz pasaporta basılıp teslim edilmeyecek.Vizeniz yanmaz ama bu evrağı temin etmeden de vizenizi alamazsanız. Bir şekilde bu işi halletseniz bile Artık yurtdışına asker kaçağı iken çıkış yapılamıyor ,pasaport kontrolünden geçemezsiniz. Vize randevusunu bir çok kişi bekliyor açılan randevu yok şu an.Hızlı randevu alamazsanız eğer geçerli bir sebebiniz yoksa ( ölüm , sağlık problemi vb) ,

• @emirgenco WhatsApp Görsel 2023-02-07 saat 08.16.44.jpg
    case history bu şekilde diğeri status idi

• @crazycells evet ama askerlik durum belgesini istiyorlar gerekli evraklar arasında

• @pelin-dikmen dosyanızda bir sorun yok pelin hanım olması gerektiği gibi. mart ayına bakmaya başladıklarında o ekranda değişecektir.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@pelin-dikmen tamamdir Bir Sorun yok. Merak etmeyin

• @ob16222 beyefendi ben iki üç defadır yurtdışına cikiyorum yoklama kaçağı olmama rağmen bakaya olarak geçiyor dosyamda nasıl yurtdışına çıkamam bunu kim dedi size

• ⭐⭐

@Yeşer-Kaya askerlik belgesi isteniyor eksik evraktan vize surecinizin Uzama Durumu söz konusu olabilir

• @Yeşer-Kaya demek ki kanun değişmiş hocam , maalesef değişen bütün kanunları takip edemiyorum kusura bakmayınız 🙂

• ⭐⭐⭐

@Yeşer-Kaya, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@ob16222 beyefendi ben iki üç defadır yurtdışına cikiyorum yoklama kaçağı olmama rağmen bakaya olarak geçiyor dosyamda nasıl yurtdışına çıkamam bunu kim dedi size

Görevinizi en kısa sürede yapmanızı veya tecil hakkınız varsa kullanmanızı öneririm. Normalde ülkeye girişte yakalanıp askeriyede işlemlerin yapılması gerek ama muhtemelen gözden atlıyorlar.

23 Eylül 2010 yılına kadar vergi borcu ve asker kaçağı, bakaya durumunda olanlar yurt dışına çıkış yapmaları yasaktı. Ancak 23 Eylül 2010 yılında Anayasanın “Yerleşme ve Seyahat Hürriyeti” başıklı 23. maddesinde yapılan değişiklikle kişilerin yurt dışına çıkmaları konusundaki yasaklamalar sınırlandırıldı. Bu yasal düzenleme ile “vatandaşın yurt dışına çıkma hürriyeti, ancak suç soruşturması veya kovuşturması sebebiyle hakim kararına bağlı olarak sınırlanabilir” şeklinde açık bir hüküm konuldu. Yani hakim kararı olmadan hiç bir kurum ve merci kişilerin yurt dışına çıkmalarını engelleyemez. Yoklama ve asker kaçağı durumunda olanlar hakkında mahkeme tarafından verilmiş bir yurt dışı yasağı bulunmadığı sürece yurt dışına çıkabilirler.”

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |