Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba, DV2023 CEAC DATA sitesinde numaramı sorguladığımda "AB bölgesinde sizden önce 3729 , sizden sonra 14727 vaka var . Bu, sizden önce yaklaşık 8095 kişi ve sizden sonra 31968 kişi verir. 20. persentildesin. Görünümün oldukça iyi görünüyor!" böyle diyo bu ne demek bilen var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Neslihan-Yaşar kısaca;
    CEAC'daki DV2023 verilerine göre bulunduğunuz konumu (sizden önce / sonra) ifade eden bir cümle. sadece sizden önceki caseleri, sizden sonraki caselere göre bir sistem yorumu hepsi bu.

çok önemli bir veri değil.
    mülakata gireceğiniz konsolosluk mülakat vermediği müddetçe bunun hiçbir önemi yok.

• @Neslihan-Yaşar Konudan bağımsız excel listesinde bulamadım sizi cn niz düşük yüksek ihtimal bir sonraki dağıtımda alırsınız mülakat maili.

• @baran-bozdogan inşallah ya excel listesine katılmak zorunlu mu

• Selamlar DS260 formunu 21/08/2022 tarihinde submit etmişim. Hala dönüş olmadı. Muhtemelen geç submit ettiğim için. Halbuki case number 1000'den bile düşüktü. muhtemelen niye geç yolldın diyenler olacaktır. Özel sebepler diyelim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tunaoncu öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    geçen sene yaşananların benzeri, sizin gibi düşük cn'ler geç submit yüzünden mülakat alamadı.
    sabırla beklemelisiniz ya da imkanınız varsa dosyanızı farklı konsolosluklara taşıyın.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@tunaoncu öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    geçen sene yaşananların benzeri, sizin gibi düşük cn'ler geç submit yüzünden mülakat alamadı.
    sabırla beklemelisiniz ya da imkanınız varsa dosyanızı farklı konsolosluklara taşıyın.

teşekkürler. açıkcası bu süreçler hakkında çok bilgim yok. taşıma olabiliyor mu submitten sonra bilmiyordum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tunaoncu geçmiş yılların deneyimlerini ve bu başlığı detaylı okumanızı tavsiye derim.
    ayrıca lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• @gucarslan teşekkürler uyarı için. sanırım imza işi hal oldu.

• @tunaoncu case numberınızı açık açık yazmanıza gerek yok 7XX yapabilirsiniz

• Merhabalar, DV 2023 talihlisiyim. Forma yeni katıldım, Excel tablosunu doldurmak ve telegram grubuna katılmak istiyorum, link verebilir misiniz ?

• @tunaoncu Gecerli bir USA Vizeniz var ise AOS da dusunebilirsiniz . Opsiyonlarinizi arastirmanizi oneririm .

• @Figen turist vizem var ama sanırım kısa süreli kalmalarda alınmıyor hemen diye anladım. daha önce duymamıştım AOS'yi. teşekkürler. biraz daha araştırayım

• Merhabalar. Ankarada mülakata gireceğim. Tahminizce bana mülakat maili hangi ayda gelir? O zamana kadar banka hesabı vb gibi işlemleri halletmek istiyorum.

• @gucarslan Merhabalar. Benim arkadaşın case no 18.300'lerde. DS 260 formu 11 Mayıs submit etmiş ve Ankara'dan gidiyor dosyası. Çok büyük ihtimal en az 3.tip yada 4.tip dosyası. Bu arkadaşımın Kanada'da kalıcı oturum var ve orada yaşıyor. Pişman olmuş Ankara'dan dosyasını başlattığına. KCC'ye dosya transferi in email atmış ama yanıt aşağıdaki gibi. Ne yapmak gerekiyor Kanada'ya dosyayı almak için. Deneyimli ve bilgi arkadaşları yardımcı olabilirse çok memnun olurum. Şimdiden çok teşekkürler.

Thank you for your inquiry.
    Your interview location is XXX and will be used by KCC for scheduling purposes. When we have scheduled your interview, you will be required to log into the Entrant Status Check (ESC) to view your appointment notification. At that time, please verify that your appointment is scheduled for the correct post. If for any reason it is not, you may contact KCC again at [email protected].

• ⭐⭐⭐

Merhaba, Buradan lütfen kayıt olun.

• @Erkan-Gürsoy Ben arkadaşım adına sordum aslında. Kendisi rica etti yazmam için. Kayıt için talihli olmak gerekiyor.

• @tunaoncu AOS yani Adjustment of Status Amerika icinden yapacaginiz GC basvurusu . Turist Vizeniz ile buraya gelip , basvurunuzu buradan yapip yurutebilirsiniz . Dosya tasima isinden daha kolay bir surec . Forumda detaylici anlatan bir bolum var , boyle bir opsiyonunuz var ise mutlaka degerlendirin .

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar, listede case number ı yüksek olup başka ülkelerden mülakat almış kişiler var, özellikle avrupa ülkeleri için merak ediyorum. Bunun için özel bir şart var mı? Bu süreçle ilgili bir bilgilendirme yazısı var mıdır? Yoksa da kısaca bilgi rica edebilir miyim. Çok teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 145
  • 296
  • 2
  • 4861
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

166

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |