Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Pelşin-Kardeş, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells çokk tesekkur ederim bu bilgi icin bunu dolduruyor olacağiz. Bugun doğum sertifikami aldim. Bunun fotokopisini koysam olur mu ?

posta ile mi gonderiyorsunuz? Direkt orijinal dokumani scan edip yukleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brkncnt, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba. Konu hakkında doğru bilgisi olan varsa yardım edebilir mi acil?
    Turistik vize ile geldim ve amerikalı eşim ile evlendim. Online I103 ve I130a formunu gönderdik. 6 aydırda greencard dosyalarını bekletiyorduk. Bu süreçte çok yoruldum ve sürecime türkiyeden devam etmek istiyorum. Türkiyeye gidip dosyalarımı konsolosluk üzerinden halledebilir miyim. Yoksa artık çok mu geç.
    Çok teşekkürler

I-485 formunu gondermediniz mi? ABD icinde Green Card almak icin asil bu formu gondermeniz gerekli...

ama hala halledebilirsiniz, AOS surecini CP olarak devam ettirmek icin, I-824 formunu doldurup gondermeniz gerekecek. Ama bunu sadece I-130 basvurunuz onaylandiktan sonra yapabilirsiniz.

( @waterman @gucarslan )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brkncnt, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@waterman çok teşekkürler ancak I130 u gönderdik en başta. 5-6 aya sonuçlanacaktır sanırım. Ama turist vizemde hala devam ediyor. Tüm vizelerim iptal mi olacak ?

Vizeler otomatik olarak iptal olmuyor ama evliliginizden dolayi sonraki girisleriniz sorunlu olabilir.

I-485'i gondermediginizi yazmissiniz imzanizda, I-130'u doldururken mulakata konsoloslukta mi gireceginizi soylemistiniz? Yoksa ABD'de mi Green Card almayi planlamistiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@musthawe, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Teeekkurler anlatmak istedigim sadece evlensem basvuru yapmasam green card icin
    Ikinci soru ise eger ki red alirsam bunun ardina evlenmem bir sorun yaratir mi ?

ABD vatandasi esleri statulerini kaybetmis olsalar dahi AOS yapabiliyorlar.

Ama COS basvurusundan red aldiktan sonra evlenmek, supheli ve gocmenlik amaciyla yapillmis bir evlilik olarak algilanabilir, bilginize.

• Oncelikle selamlar herkese biraz kendimden bahsedip daha sonra da surecimi nasil yonetmeliyim bunun hakkinda tavsiyelere ihtiyacim var
    Amerikaya 8 ay once Work and travel Ile geldim geldikten 5 gun sonra amerikali kiz arkadasimla tanistim kendisi de yaz icin calismaya gelmis work and travel surecimden sonra dil okulu icin statu degisikligine basvurdum bir ay sonra Geri donus Aldim ek belge istendi onumuzdeki Iki hafta icinde bana verilen surenin sonuna gelecegim ,belgeleri yollayacagim endiselendigim kisim eger ki red alirsam daha sonra evlensem Sorun yasarmiyim iliskim tamamen iyi niyetli, kiz arkadasim da mayista universitesinden mezun olduktan sonra benimle evlenmek istiyor suanda evlenmememizin nedeni mayista suan yasadigimiz yerden tasinicak olmamiz ve suanda beraber yasamamamiz demem o ki nedir en mantikli yol cidden tavsiye almaya ihtiyacim var fikri olan yazabilirse cok memnun olurum tesekkurlerrr

• Selamlar,

Bugün sonradan US vatandaşı olmuş bir arkadaşımla konuşurken daha önce bilmediğim bir detay paylaştı. Yakın zamanda kartını alıp bunu yaşayan var mı? Kendi ifadesiyle kart basıldığı günün değil evlilik tarihinden ya da USCIS’e dosyaların iletildiği tarihden itibaren sayılıyor, dedi. Bu konuda bilgisi olan var mı? Ben kart onaylandığı zaman itibariyle green cardlılık statüsü başlıyor ve kart basıldıktan 3 yıl sonra vatandaşlık başvuru hakkı alınıyor diye biliyordum.

Teşekkürler şimdiden.

• @tampagv tam olarak bildiginiz gibi. LPR kosullari icin uscisi ziyaret ederseniz bahsettiginize benzer seyler yazdigini goreceksiniz. Arkadasinizin dedigi gibi olsaydi herkes simdi vatandas olmus olurdu.

• @mazk2104 Teşekkür ederim yanıtınız için.

• @tampagv rica ederim. yine de bir seyi yanlis yazdiysam bilen lutfen duzeltsin.

• Arkadaşlar merhaba;
    Dün itibariyle dosyamda böyle bir ibare gördüm l 130 için
    Daha önce bu şekilde dosyasında işlem süresi kısmında bir bildirim gören var mı ? Varsa herhangi bir işlem yaptımı.
    Bugun itibari ile 9 ay oldu başvuru yapalı.
    Teşekkürler.

Estimated time until case decision:
    Your case is taking longer than expected to process. You do not need to take any action at this time

• ⭐⭐⭐

@karakedi yoğunluk sebebi ile isleminiz beklenenden biraz daha uzun sürebilir bilginize

• @karakedi hangi eyalettesiniz ? Bu süre beni çok korkuttu...

• @Pelşin-Kardeş
    NJ CLIFTON
    Siz ?
    Daha önce aynı durumunu yaşadınız mı ?

• @karakedi ben yasadim hatta gulup gecmistim ayni sekilde Newark field officedeyim. Bir ay sonrasinda karar alinmasi icin kanit talebi mektubu geldi. Cok takilmayin bence ona. Daha 9 ay olmus ben Calisma iznimi 11. ayda almistim daha. Cok kisa surmeyecek yani boyle bir beklentiniz olmasin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@musthawe, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Oncelikle selamlar herkese biraz kendimden bahsedip daha sonra da surecimi nasil yonetmeliyim bunun hakkinda tavsiyelere ihtiyacim var
    Amerikaya 8 ay once Work and travel Ile geldim geldikten 5 gun sonra amerikali kiz arkadasimla tanistim kendisi de yaz icin calismaya gelmis work and travel surecimden sonra dil okulu icin statu degisikligine basvurdum bir ay sonra Geri donus Aldim ek belge istendi onumuzdeki Iki hafta icinde bana verilen surenin sonuna gelecegim ,belgeleri yollayacagim endiselendigim kisim eger ki red alirsam daha sonra evlensem Sorun yasarmiyim iliskim tamamen iyi niyetli, kiz arkadasim da mayista universitesinden mezun olduktan sonra benimle evlenmek istiyor suanda evlenmememizin nedeni mayista suan yasadigimiz yerden tasinicak olmamiz ve suanda beraber yasamamamiz demem o ki nedir en mantikli yol cidden tavsiye almaya ihtiyacim var fikri olan yazabilirse cok memnun olurum tesekkurlerrr

Eger evliliginiz gercekse, bunu belgelerle kanitlayabilirsiniz demektir. Bu durumda telaslanmanizi gerektiren bir durum yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tampagv, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Selamlar,

Bugün sonradan US vatandaşı olmuş bir arkadaşımla konuşurken daha önce bilmediğim bir detay paylaştı. Yakın zamanda kartını alıp bunu yaşayan var mı? Kendi ifadesiyle kart basıldığı günün değil evlilik tarihinden ya da USCIS’e dosyaların iletildiği tarihden itibaren sayılıyor, dedi. Bu konuda bilgisi olan var mı? Ben kart onaylandığı zaman itibariyle green cardlılık statüsü başlıyor ve kart basıldıktan 3 yıl sonra vatandaşlık başvuru hakkı alınıyor diye biliyordum.

Teşekkürler şimdiden.

Arkadasiniz yanlis bilgi vermis. Sayin @mazk2104 'un de dedigi gibi eger arkadasinizin dedigi gibi olsaydi insanlar evlendikten sonra 3 yil bekleyip sonra hemen GC, ardindan hemen vatandaslik basvurusu yapardi, oysaki sizin de bildiginiz gibi boyle bir sey mumkun degil 🙂

GC tarihi, yani sizin yasal gocmenliginizin baslangic tarihi mulakat gununuz veya USCIS'in dosyanizi mulakat olmadan onayladigi tarihtir. Vatandaslik icin bu tarihten sonra 3 yil saymaniz lazim...

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• I-485 formunu doldururken bize A-number soruyor bu nedir neteden bulunur . Benim pasaportta yok .

• @Pelşin-Kardeş Alien number'ınız olmaması normal, daha önce USCIS ile bir işlem yapmadıysanız bu numara atanmamıştır. Zorunlu bir bilgi değil zaten.

• @tampagv cok tesekkur ederim.

• Tüm evraklarimiz hazir hepinizin desteği için öncelikle çok tesekkur ederim. Ṣimdi form ucretleri ile ilgili money order yapmamiz gerekiyor ama tam olarak nasil yapacagiz
    . Her form icin farkli farkli money order mi yapmaliyiz. Bu konuda bilgisi olan varsa paylasabilir mi ? Tüm belgeleri tek bir pakette yolluyoruz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |