Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Sevilay-Top, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vize Mülakat Deneyimleri

Merhaba arkadaslar turist vizesi icin araci acenta ariyorum bana evraklarimi toplama konusunda yardimci olacbilecek, onerebilecegniz bir acenta var mi?

@denizci10 ulasabilirsin

• ⭐⭐⭐⭐

@waterman teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@Sevilay-Top Forumumuzun yetkili Acentası sayın @denizci10 'a danışabilirsiniz. Kendisi bu konuda çok yardımcı olacaktır. Doğru yerdesiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@Programmer teşekkürler.

• 13.01.2023 tarihinde, saat 07:30'daki mülakatımda reddimi almış bulunuyorum. Özellikle DV22 mağdurlarından olarak süreçle ilgili bir şey bekliyordum, herhangi bir soru gelmemesine şaşırdım. Sorular aşağıdaki sıralamada gitti ve kısa cevaplarıma rağmen arada uzun sessizlikler oldu. Soruları sorarken de yüzüme hiç bakmadı ve bilgisayar başında çok daha uzun şeyler yazdı.
    -Amerika’ya neden gidiyorsunuz?
    Tatil.
    -Amerika’da bir yakınınız var mı?
    Yok.
    -Nereye gidiyorsunuz?
    Los Angeles.
    -Ne kadar kalacaksınız?
    2 hafta.
    -Ne iş yapıyorsunuz? Kaç yıldır?
    Mimarım, 4 yıldır bir mühendislik firmasında çalışıyorum.
    -Daha önce başka ülkelere seyahat ettiniz mi?
    Evet, Yunanistan ve İtalya'ya.
    -....(Türkçe'nin kırıklığından anlayamadığım uzunca bir cümle ve pasaport ile beraber malum kağıdın teslimi.)

• ⭐⭐⭐

@tekruno geçmiş olsun..

• @tekruno Geçmiş olsun sanırım GC ile bağdaştırdılar eğer DS260 Gönderdiyseniz

• ⭐⭐⭐

@tekruno Geçmiş olsun.

• @tekruno çok büyük ihtimal Greencarddan dolayı

• @tekruno geçmiş olsun

• Bu ileti silindi!

• @archix hayırlı olsun🙏🏻 en önemli nokta planlı bir tatil olması bencede. Amerika’da ne yapacaksın sorusuna ‘Ben New York’a gezmeye gidecegim’ demek yerine belirli tarihleri olan, resmi bir etkinlige katılım sağlayacağını söylemek en iyisi..

• ⭐⭐⭐

@archix Transkriptine bakılan olmuş mu hiç? Genelde hiç bakılmamış sanırım.
    Bu arada hayırlı olsun.

• @Programmer, içinde söyledi: Göçmen Olmayan Vize Mülakat Deneyimleri / Görüşme Detayları

@archix Transkriptine bakılan olmuş mu hiç? Genelde hiç bakılmamış sanırım.
    Bu arada hayırlı olsun.

Konuyu takipteyim. Bu önemli..

• J1 Summer Work and Travel vize mülakatında bakılıyor genelde ki bu mülakatlarda bile bazı kişilerin transkriptine bakılmadığını duymuştum en bakılması gerekilen katagori olmasına rağmen. Hangi vize katagorisi ile gidildiği önemli. Benim bir arkadaşım B1/B2 turist vizesine başvurdu, kendisinin de bahsettiğiniz türde greencardı olan bir arkadaşı yerine akrabası vardı. Birazcık davetiye sistemi gibi o akrabasının sponsorluğu ile gidecek. Sanırım danışman firma ona bir form vermiş ve boşlukları doldurt akrabana demiş, direkt şu şu şu kişinin tüm giderlerini karşılayacağım kaldığım yer burası statüm bu gibi bir yazı. Hiç ama hiç öğrenci belgesi/transkript ile ilgili bir şey söylenmemiş. Tabii onlar ailecek bu vizeye başvurdu, bu yüzden biraz farklılıklar yaşanabilir bilmiyorum. @ethsea

• Ben J1 vizesi için mülakata girdiğimde transkriptimi okuldan mühürlü imzalı zarf içinde almıştım açıp bakmışlardı fakat herhangi bir olumsuz durum yaşamamıştım.

• @kaanvercetti, içinde söyledi: Göçmen Olmayan Vize Mülakat Deneyimleri / Görüşme Detayları

J1 Summer Work and Travel vize mülakatında bakılıyor genelde ki bu mülakatlarda bile bazı kişilerin transkriptine bakılmadığını duymuştum en bakılması gerekilen katagori olmasına rağmen. Hangi vize katagorisi ile gidildiği önemli. Benim bir arkadaşım B1/B2 turist vizesine başvurdu, kendisinin de bahsettiğiniz türde greencardı olan bir arkadaşı yerine akrabası vardı. Birazcık davetiye sistemi gibi o akrabasının sponsorluğu ile gidecek. Sanırım danışman firma ona bir form vermiş ve boşlukları doldurt akrabana demiş, direkt şu şu şu kişinin tüm giderlerini karşılayacağım kaldığım yer burası statüm bu gibi bir yazı. Hiç ama hiç öğrenci belgesi/transkript ile ilgili bir şey söylenmemiş. Tabii onlar ailecek bu vizeye başvurdu, bu yüzden biraz farklılıklar yaşanabilir bilmiyorum. @ethsea

Peki arkadaşınız bu refli başvuruyu gerçekleştirdi mi? tarih mi bekliyorlar yoksa?
    Benim direkt amerika vatandaşı arkadaşım var, kendisinden sponsorluk veya davetiye tarzında bir belge alsam vize çıkartma şansım olumlu etkilenir mi acaba..

• @ethsea, içinde söyledi: Göçmen Olmayan Vize Mülakat Deneyimleri / Görüşme Detayları

@kaanvercetti, içinde söyledi: Göçmen Olmayan Vize Mülakat Deneyimleri / Görüşme Detayları

J1 Summer Work and Travel vize mülakatında bakılıyor genelde ki bu mülakatlarda bile bazı kişilerin transkriptine bakılmadığını duymuştum en bakılması gerekilen katagori olmasına rağmen. Hangi vize katagorisi ile gidildiği önemli. Benim bir arkadaşım B1/B2 turist vizesine başvurdu, kendisinin de bahsettiğiniz türde greencardı olan bir arkadaşı yerine akrabası vardı. Birazcık davetiye sistemi gibi o akrabasının sponsorluğu ile gidecek. Sanırım danışman firma ona bir form vermiş ve boşlukları doldurt akrabana demiş, direkt şu şu şu kişinin tüm giderlerini karşılayacağım kaldığım yer burası statüm bu gibi bir yazı. Hiç ama hiç öğrenci belgesi/transkript ile ilgili bir şey söylenmemiş. Tabii onlar ailecek bu vizeye başvurdu, bu yüzden biraz farklılıklar yaşanabilir bilmiyorum. @ethsea

Peki arkadaşınız bu refli başvuruyu gerçekleştirdi mi? tarih mi bekliyorlar yoksa?
    Benim direkt amerika vatandaşı arkadaşım var, kendisinden sponsorluk veya davetiye tarzında bir belge alsam vize çıkartma şansım olumlu etkilenir mi acaba..

Tüm belgeleri hazır, nisan ayına randevu tarihi aldılar ve üçü de o tarihi bekliyorlar. Halası Miami'de, greencard sahibi. Bu sponsorluk mektubunda da adresi, greencard sahibi olduğu, gelenlerin tüm masraflarının kendisi tarafından karşılanacağı falan yazıyordu. Yani kendileri şirketle hareket etmeleriyle birlikte ellerindeki bu imkanı da değerlendirmişler ve danışmanlık şirketi gerekli şablon/letter konusunda yardımcı olmuş. Nisan ayında göreceğiz başarılı olup olmayacaklarını.

• @kaanvercetti Takipteyim hocam, sonuçlanmasına çok var ama detayları paylaşırsanız bir çoğumuza faydası olur..

• Başka bir başlığa yazmıştım ancak daha alakalı olacağını düşündüğüm için buraya da bırakacağım

Herkese merhabalar,
    Biraz önce eşimle beraber malesef b1/b2 vizesi randevumuzdan sarı kağıt elimizde Ankara büyükelçiliğinden ayrıldık. Yani döneceğimize inanmadıklarını söylediler kısaca. Görüşme 45sn-1dk kadar sürdü ve son derece nazik bir genç beyefendi tarafından pasaportlarımız bize iade edildi. Kendisinin sorduğu sorular basitti; ne kadar kalacaksınız çocuğunuz var mı abdde tanıdığınız var mı (eşimin erkek kardeşi bir senedir orda gc talihlisi olarak gitti) vs vs. İki devlet memuruyuz. Muhtemelen bizim sonuçlanmamış DW başvurumuzun da olumsuz bir etkisi olmuştur.
    Çocuğumuz yok. İçerde iki saat sıra bekledik ve bu süre zarfında görüşmeler banko/pencere sistemiyle yapıldığı için diğer insanların görüşmelerine de kulak misafiri oluyorsunuz. Benim kişisel yorumumdur ancak çocuklu ailelerin ve yaşlıların olumlu sonuçlar aldığına şahitlik ettim. Dediğim gibi kimse referans almasın kişisel yorumumdur. Bunun dışında abd vize görüşmesi öncesi pasaport doldurun vs yazılarına da üzülerek alakası yok diyeceğim. 2013-2023 yılları arasında batı ve kuzey avrupadaki ünlü şehirlerin nerdeyse tamamında ve vizesiz girilebilen gürcistan gibi ülkelerde bulundum ancak sonuç olumsuz oldu. ABDde yaşayan aile üyeleri konusunda da formda zaten adrese kadar yazdığımız için yok kimse demek de doğru olmazdı. Nasip kısmet artık şansımız gc olsun :))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |