Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@dearosemary DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

1 kasımda mülakatım var, pasaportum henüz yok yarın başvurucam. sağlık raporu randevusu almam lazım ama sağlık raporu için de pasaport bilgileri isteniyor, en geç ne zaman sağlık raporu için randevu alabilirim sizce?

mulakattan once herhangi bir gune almanizi tavsiye ederim, sonrasina birakmayin.

• @crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

1 kasımda mülakatım var, pasaportum henüz yok yarın başvurucam. sağlık raporu randevusu almam lazım ama sağlık raporu için de pasaport bilgileri isteniyor, en geç ne zaman sağlık raporu için randevu alabilirim sizce?

mulakattan once herhangi bir gune almanizi tavsiye ederim, sonrasina birakmayin.

yani asıl merak ettiğim mülakattan üç gün öncesine yer kalır mı acaba biraz geç alıcağım için randevuyu, çok yoğun olur da bize randevu kalmazsa diye düşündüm 😕

• @crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@uda4a DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese merhaba
    Sanirim daha once buna benzer bir soru sordum ama ilgili forum konusuna ulasamadim yada o kadar cok konu okudum ki bu soruyu ben mi sordum onuda karistirmis olabilirim.Bizimde aciklanacak tahmini rakamlara gore Ocak ayi gibi sanirim gorusmemiz olacak, yurtdisindan almam gereken evraklar disinda Turkiyeden alacagim evraklari hazirlamaya ne zaman baslamaliyim.
    Tesekkurler.

2 hafta onceden hazirlayabilirsiniz. Zaten genelde TR'den alinacak belgeleri hazirlamaniz 24 saatten az bir zaman aliyor, dolayisiyla son gune biraksaniz bile hepsini yetistirebiliyorsunuz 🙂

Tesekkur ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

yani asıl merak ettiğim mülakattan üç gün öncesine yer kalır mı acaba biraz geç alıcağım için randevuyu, çok yoğun olur da bize randevu kalmazsa diye düşündüm 😕

eger hic yer kalmazsa o durumda mulakat sonrasi da isinizi halledebilirsiniz.

• Arkadaşlar etraftan ancak 11 bin euro topladimda bu da yaklaşık 12.5 bin dolara denk bu miktara sizce sıkıntı cikartirlarmi ?

• @isag
    Geçen yıl ve bu yıl kurdan dolayı biraz esnek davranıyorlar. bir kişi içinse yüksek ihtimalle sorun çıkartmazlar. Yinede araç ruhsatı / ev tapusu gibi gayrimenkuller de varsa yanınızda belge götürmeniz faydanıza olur .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isag DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar etraftan ancak 11 bin euro topladimda bu da yaklaşık 12.5 bin dolara denk bu miktara sizce sıkıntı cikartirlarmi ?

sorun olmaz, DV2018 mulakat deneyimlerinden tek kisi icin 8000 dolarin bile kabul edildigini hatirliyorum. Tabii bu konsolosun sizin yasiniz, egitim durumunuza, dil seviyenize vs. bakip verecegi bir karar ama siz sadece minimumu hedeflememelisiniz, ne kadar birikiminiz varsa hepsini gostermelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐

@isag benim banka hesabım yeterli olmadığı için yanımda tapuya ait resmi bir emlakçı dan(remax gibi) alınan tek sayfalık ekspertiz raporu yanımda götürdüm izah ettim bu raporları da aldılar. Sorun olmadı.

• @redsat2000 benim üzerime hiçbir şey yok sadece işte toplayabildigim rakam var artık umarım sıkıntı cikarmazlar zaten türkiye sartlarinda bir öğrencinin hesabında o kadar miktar in olamayacağını benden iyi onlar bilir

• Yukarı da arkadaş 1 kasım da randevum var demis benimkisi 6 kasım sağlık raporu için siteye girdiğimde 6 ekim den sonrasına kapalıydı yani bir ay arada sure bırakıyordu arkadaş nasıl alicak randevuyu

• @isag DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Yukarı da arkadaş 1 kasım da randevum var demis benimkisi 6 kasım sağlık raporu için siteye girdiğimde 6 ekim den sonrasına kapalıydı yani bir ay arada sure bırakıyordu arkadaş nasıl alicak randevuyu

6 ekimden öncesine kapalı olması lazım siz yanlış anlamış olabilir misiniz acaba?

• Bu ileti silindi!

• @dearosemary yok bana sadece 1 ekim 6 ekim arası açıktı diğer sayfalar hep alınamaz gozukuyordu

• Benim sormak istediğim şu benim sağlık raporu mülakattan tam 32 gün öncesinde alınmış gozukecek bu bir sıkıntı teşkil eder mi?

• Merhaba;
    Ben yurt disinda saglik raporu randevusu aldim. Fakat israrla asi karti istiyorlar. Ben tum asilarimi olmusum turkiyede ama asi kartim yok. Turkiyede sistemde de bulamadilar. Bu asilari tekrar olmasam olurmu? Bu konuda yapabilecegim bir sey varmi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isag DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Benim sormak istediğim şu benim sağlık raporu mülakattan tam 32 gün öncesinde alınmış gozukecek bu bir sıkıntı teşkil eder mi?

Saglik raporunu ne zaman aldiginizin mulakat icin bir onemi yok, fakat ABD'ye hemen girmeyecekseniz saglik raporu sizin vize tarihinizi belirlemis olacak. Genelde saglik raporlari 6 aylik veriliyor, ve bu tarih sizin vizeyi son kullanma tarihinizi belirliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@opalcasperacer DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba;
    Ben yurt disinda saglik raporu randevusu aldim. Fakat israrla asi karti istiyorlar. Ben tum asilarimi olmusum turkiyede ama asi kartim yok. Turkiyede sistemde de bulamadilar. Bu asilari tekrar olmasam olurmu? Bu konuda yapabilecegim bir sey varmi?

Bu karari o hastanedeki doktor verecek, uygun bir sekilde Turkiye'de sistemin farkli oldugunu anlatmaniz lazim. Ya da asilari oldugunuza dair kayitlari gostermeniz lazim (anlattiklarinizdan buyuk ihtimal buna erisemezsiniz diye dusunuyorum). Fakat asi karti olmasa da sorun olmamasi lazim, zaten eksik gordukleri ve yasiniza uygun olan asilari yapacaklardir, dolayisiyla saglik anlaminda bir zarari dokunmaz size.

• @ahmett DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

bul

Hayırlı olsun.

• @crazycells numaramız current olup da ds260 formunu henüz yollamamış olsak mülakatla ilgili mail vs. gelmeyecektir değil mi? kasım gitmem gereken mülakatımı ertelemek için geç göndereceğim DS260 formunu, formu yolladıktan sonra mülakat randevusu biz mi talep edeceğiz yoksa direkt sıraya mı alınırız?

• herkese merhaba mülakat tarihim belli oldu fakat askerlik sebebiyle katılamayacağım.Konsolosluktan mülakat tarihini ertelemem için ais.visa sitesinden değişiklik yapabileceğimle alakalı bir mail aldım ama sitede değişiklik yapabileceğim herhangi bir yer bulunmuyor veya ben giriş yapamıyorumdur. Umarım bilgisi olan arkadaşlar vardır

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |