Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@MuRtY evet süreciniz mülakatsız onaylanmış tebrikler

• Cevabiniz icin tesekkur ederim @waterman

içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@MuRtY evet süreciniz mülakatsız onaylanmış tebrikler

• @MuRtY Tebrikler, gözünüz aydın.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Herkese merhaba
    Ben 2016 dan beri eşimle evliyim..kendisi abd vatandası..oğlumda abdede 2017 de doğdu..bu sene ücretsiz izin alarak kendim devlet memuruyım amerikaya geldim..pandemi git gel sıkıntı olmasın diye bu seneye kadar basvurmadık..bu sene basvurmuzu yapmak isyiyoruz..ancak 3,5 aydır burdayım ve bu süreçte annem rahatsızlandı taporları var.ben burdan basvuru yapsm hastane raporlarını göstererek seyahat iznim gelir mi gelirse ne zaman dilimİnde gelir? Normalde seyahat izni kaç ayda geliyor bilen var mı? Yoksa hiç risk alamyıp burdan eşim basvursa yaza doğru gidip te de beklesem ve anlaradan mı alsam? Bu trden basvurup gelme kısmı ne kadar sürer bilen varsa ve cevaplarsa çok sevinirim..zaten görüşme olmaksızın uzun süreli grenncard çıkması yuZde yuZ bizim için ve tüm evraklarımız mevcut sadece sorunum seyahat izni ..diğerlerinin gelme süresi çok önemşi değil..en kısa nerden halledenilirim onu sormaktyım tesekkürler

• @burakshop, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Herkese merhaba
    Ben 2016 dan beri eşimle evliyim..kendisi abd vatandası..oğlumda abdede 2017 de doğdu..bu sene ücretsiz izin alarak kendim devlet memuruyım amerikaya geldim..pandemi git gel sıkıntı olmasın diye bu seneye kadar basvurmadık..bu sene basvurmuzu yapmak isyiyoruz..ancak 3,5 aydır burdayım ve bu süreçte annem rahatsızlandı taporları var.ben burdan basvuru yapsm hastane raporlarını göstererek seyahat iznim gelir mi gelirse ne zaman dilimİnde gelir? Normalde seyahat izni kaç ayda geliyor bilen var mı? Yoksa hiç risk alamyıp burdan eşim basvursa yaza doğru gidip te de beklesem ve anlaradan mı alsam? Bu trden basvurup gelme kısmı ne kadar sürer bilen varsa ve cevaplarsa çok sevinirim..zaten görüşme olmaksızın uzun süreli grenncard çıkması yuZde yuZ bizim için ve tüm evraklarımız mevcut sadece sorunum seyahat izni ..diğerlerinin gelme süresi çok önemşi değil..en kısa nerden halledenilirim onu sormaktyım tesekkürler

Malesef en kısa diye bir durum söz konusu değil. Hiç değilse 6-8 ay sadece seyahat veya çalışma izni gelmesi. Daha uzun bekleyenler de var, ve belki daha kısa ama bu zamandan daha kısa zamanda alanlar çok çok nadir. Ayrıca dosyanızın bulunduğu service center göre de bu durum değişkenlik gösteriyor. Ve ne yazık ki service center seçebilme gibi bir lüks de söz konusu değil.

Elinizde bulunan ailenize ait raporları belki “Expedite “ yapabilirsiniz ancak bunu dosyanızı gönderir göndermez yapamazsınız. Her şeyin belli bir süre çerçevesi var. Malesef uscis içerisinde işler bu şekilde ilerlemiyor. Tr’den başvuru başlatıp başlatmamak tamamen sizin kararınız elbet. Abd içi başvurulara nazaran biraz daha uzun sürdüğü aşikar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MuRtY, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba Sayın @crazycells
    I-130 ve I-485 formlari icin USCIS account dan kontrol ettigimde, dun itibariyle statülerin “case approved” olduğunu görüyorum. Bu evlilik sebepli green card sürecimin mülakatsız onaylandığı anlamına mi geliyor yoksa bilmediğim başka birşey mi var? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Eger I-485 onaylanmissa mulakatsiz onaylanmis demektir sayin @MuRtY , tebrikler 🙂 gozunuz aydin...

• Sayin @crazycells cevabiniz iicn tesekkur eferim. 3 hafta icinde green card’in tarafima ulasacagini varsaysak surecim toplam 5 ayda sonuclandi. Bu tahminimin cok ilerisinde ve guzel bir gelisme. Demekki pandemi sebebiyle biriken dosyalari hizli hizli mulakatsiz tamamlamaya calisiyolar.

• @MuRtY merhaba evlilik yoluyla grenncard basvurunuz 5 ayda mı sonuçlandı.uzun süreli bir evlilik miydi?

• Herkese merhaba,

Amerikan vatandasi kiz arkadasimla Subat ayinda Amerikaya tatile geldigimde tanistik ve daha sonra ben Turkiyeye donus yaptim.
    Devam eden surecte telefonla gorusmelerimiz vs devam etti ve isim geregi 1-2 gunlugune 2-3 sefer Amerikaya geldigimde de gorustuk.
    Daha sonra da Eylul ayinda kendisi Turkiyeye gelerek 10 gun beni ziyaret etti, bu sirada ailemle de tanisti.
    Kasim ayinin sonunda isten izin alip ben Amerikaya kiz arkadasimi ziyarete geldim ve simdi ise evlilik karari aldik, 90 gunluk sureyi beklemekteyiz.
    Forumda yazilanlari mumkun oldugunca okuyup inceledim ancak kafama takilan bazi seyler var ve bunlarla ilgili yardimci olabilirseniz cok sevirim.

-Kiz arkadasimi Turkiyede ailemle tanistirdigimi belirtmem, turistik vizeyle geldigim icin onceden evliligi planlamisiz gibi gozukup eksi olarak mi doner yoksa evliligimin gercekligini gosterip kanit olarak arti mi olur?

-90 gun bekledikten sonra evliligi yapmak, turist vizesiyle gelip evlenmenin onundeki engeli kaldirmis mi oluyor? Yani sormak istedigim "Sen buraya turist vizesiyle gelip evlenmissin ama daha onceden zaten devam eden bir durumunuz var boyle yapamazsin" gibi bir durumla karsilasabilir miyiz?

-Evliligin ardindan kendisi benim soyadimi almak istiyor, eger evraklari simdiki soyadi varken yollarsak ve bu surecte soyadi degisikligi oldugunda tekrar mi evrak yollamamiz gerekir yoksa surec etkilenmeden devam eder mi?

-Evliligin ardindan benim Turk konsolosluguna evliligimi beyan etmem gerekiyor mu buradaki evraklari yollamadan once?

-Kiz arkadasimin yillik geliri istenen gelirin cok ustunde ancak hesabinda birikmis parasi pek yok. Bu bir sorun olur mu? Asil onemli olan gelir mi yoksa birikim olarak beklenen bir miktar var mi?

-Gelirken yanimda getirdigim bir miktar para var. Bu parayi onun hesabina yatirirsak hesap hareketlerinde bu olumsuz bir izlenim verir mi inceleme yapildiginda?

Tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tiba, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Herkese merhaba,

Amerikan vatandasi kiz arkadasimla Subat ayinda Amerikaya tatile geldigimde tanistik ve daha sonra ben Turkiyeye donus yaptim.
    Devam eden surecte telefonla gorusmelerimiz vs devam etti ve isim geregi 1-2 gunlugune 2-3 sefer Amerikaya geldigimde de gorustuk.
    Daha sonra da Eylul ayinda kendisi Turkiyeye gelerek 10 gun beni ziyaret etti, bu sirada ailemle de tanisti.
    Kasim ayinin sonunda isten izin alip ben Amerikaya kiz arkadasimi ziyarete geldim ve simdi ise evlilik karari aldik, 90 gunluk sureyi beklemekteyiz.
    Forumda yazilanlari mumkun oldugunca okuyup inceledim ancak kafama takilan bazi seyler var ve bunlarla ilgili yardimci olabilirseniz cok sevirim.

-Kiz arkadasimi Turkiyede ailemle tanistirdigimi belirtmem, turistik vizeyle geldigim icin onceden evliligi planlamisiz gibi gozukup eksi olarak mi doner yoksa evliligimin gercekligini gosterip kanit olarak arti mi olur?

-90 gun bekledikten sonra evliligi yapmak, turist vizesiyle gelip evlenmenin onundeki engeli kaldirmis mi oluyor? Yani sormak istedigim "Sen buraya turist vizesiyle gelip evlenmissin ama daha onceden zaten devam eden bir durumunuz var boyle yapamazsin" gibi bir durumla karsilasabilir miyiz?

-Evliligin ardindan kendisi benim soyadimi almak istiyor, eger evraklari simdiki soyadi varken yollarsak ve bu surecte soyadi degisikligi oldugunda tekrar mi evrak yollamamiz gerekir yoksa surec etkilenmeden devam eder mi?

-Evliligin ardindan benim Turk konsolosluguna evliligimi beyan etmem gerekiyor mu buradaki evraklari yollamadan once?

-Kiz arkadasimin yillik geliri istenen gelirin cok ustunde ancak hesabinda birikmis parasi pek yok. Bu bir sorun olur mu? Asil onemli olan gelir mi yoksa birikim olarak beklenen bir miktar var mi?

-Gelirken yanimda getirdigim bir miktar para var. Bu parayi onun hesabina yatirirsak hesap hareketlerinde bu olumsuz bir izlenim verir mi inceleme yapildiginda?

Tesekkur ederim.

1. Kiz arkadasiniz ailenizi taniyor olabilir, bu sorun degil. Onemli olan ABD'ye girerken evlilik amaci gutmemeniz. Siz neden ABD'deyken evlilik karari aldiginizi aciklayabildiginiz surece bir sorun yok...

2. 90 gun alti olmadigi icin dosya otomatik olarak bayraklanmiyor, dolayisiyla daha kolay bir surecten geciyor.

3. Hangi soyadini kullanacaksa direkt formlari bu sekilde doldursun, zaten evlilik belgesi yeterli gorulecektir. Ayrica Green Card alacak kisi kendisi olmadigi icin belgeleri sonradan guncellemenize de gerek yok.

4. Gerekiyor ama bu iki surecin birbirileriyle baglantisi yok, birbirini etkilemeyecek. Yanlis hatirlamiyorsam TC yasalarina gore 40 gun icinde bu evliligi bildirmelisiniz.

5. Hayir, onemli olan gelir seviyesi.

6. Hayir, ama olumlu etkisi olmasini istiyorsaniz evlilik sonrasi ortak bir banka hesabi acmanizi tavsiye ederim. Evliligin gercek ve ciddi oldugunu gosteren bir kanit olarak bunu kullanabilirsiniz.

• I-485 ve I-130 gorusme olmadan onaylandi. 232 gun surdu.

• ⭐⭐⭐

@Caner-0 hayırlı olsun muhtemelen backlogları temizlemek amacı ile direk mülakatsız onaylanıyor

• @Caner-0 Hayırlı olsun, gözünüz aydın.

• Merhaba @burakshop,
    Turist vizesi ile Amerikaya gelip 90 gun kuralini bozmadan, tahmini olarak Amwrikaya gelisimden 110 gun sonra evlenip, evlendikten 1 hafta sonra evrakrimi toplu sekilde gonderdim ve evrak gonderdigim tarihten itibaren toplamda 5 aylik bir zamanda surecim mulakatsiz onaylandi.

@MuRtY merhaba evlilik yoluyla grenncard basvurunuz 5 ayda mı sonuçlandı.uzun süreli bir evlilik miydi?

• Merhaba @tiba,
    @crazycells soylediklerinin tamamina katiliyorum. Kendi tecrubemden yola cikarak ekleme yapacak olursam;
    1- Benim kiz arkadasim da once Istanbula gelip beni ve ailemi ziyaret etmisti. Bu durum olumlu bir referanstir. Sorun teskil etmez. Hatta aileyle birlikte olan fotolar kanittir.
    2- 90 gun kurali niyetinizin kotu olmadigini gosteren bir iyi niyet gostergesidir. Bu sebeple beklemelisiniz. Aksi takdirde surecinize supheyle yaklasilir.
    4- Evet Turk konsolosluguna evliliginizi ve ikamet degisikligini bildirmelisiniz. Ben evrak gonderiminden 3-5 gun once bunu yapmistim.
    5- Hesabinda birikmis parasi olmasina gerek yok. Son 3 yila yayilan ve belirli bir ortalamanin ustunde olan gelir yeterli olacaktir. Ancak ortak hesap acilmasi ve ufak bir birikimin(1-2k dolar) hesapta gozukmesi saglikli olacaktir. Bunun disinda kira kontrati ve bazi insurance’larin ortak olmasi da olumlu referanstir.
    6- Size ait bir parayi kisa vadede kiz arkadasinizin hesabina yatirmamanizi tavsiye ederim. Ya da ben biraz pimpirikliydim bilmiyorum. Ben evrak gonderiminden sonra bu dediginizi yapmistim. Calisma izninden sonra da kendi adima banka hesabi acip bu hesaba transfer etmistik. Biginize,

@tiba, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Herkese merhaba,

Tesekkur ederim.

1. Kiz arkadasiniz ailenizi taniyor olabilir, bu sorun degil. Onemli olan ABD'ye girerken evlilik amaci gutmemeniz. Siz neden ABD'deyken evlilik karari aldiginizi aciklayabildiginiz surece bir sorun yok...

2. 90 gun alti olmadigi icin dosya otomatik olarak bayraklanmiyor, dolayisiyla daha kolay bir surecten geciyor.

3. Hangi soyadini kullanacaksa direkt formlari bu sekilde doldursun, zaten evlilik belgesi yeterli gorulecektir. Ayrica Green Card alacak kisi kendisi olmadigi icin belgeleri sonradan guncellemenize de gerek yok.

4. Gerekiyor ama bu iki surecin birbirileriyle baglantisi yok, birbirini etkilemeyecek. Yanlis hatirlamiyorsam TC yasalarina gore 40 gun icinde bu evliligi bildirmelisiniz.

5. Hayir, onemli olan gelir seviyesi.

6. Hayir, ama olumlu etkisi olmasini istiyorsaniz evlilik sonrasi ortak bir banka hesabi acmanizi tavsiye ederim. Evliligin gercek ve ciddi oldugunu gosteren bir kanit olarak bunu kullanabilirsiniz.

• @MuRtY @crazycells Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim, cok yardimci ve aciklayici oldu. Bir sorum daha var size @MuRtY , anladigim kadariyla saglikla ilgili evragi da tum evraklarla yolladiniz degil mi? Onu sonradan yollamadiniz? Tesekkurler.

• @MuRtY teşekkürler..evrakları sanırım avukatla beraber yaptınız?i31 seyahat izni grencarddan önce gelmedi sanırım size de..varsa avukat ismini alabilir miyim?

• Selam @tiba,
    Evet I-693 formunu da(saglik raporu) butun formlarla birlikte doldurup gonderdik. Hicbir ekstra adimimiz ya da formumuz olmadi.

@MuRtY @crazycells Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim, cok yardimci ve aciklayici oldu. Bir sorum daha var size @MuRtY , anladigim kadariyla saglikla ilgili evragi da tum evraklarla yolladiniz degil mi? Onu sonradan yollamadiniz? Tesekkurler.

• Merhaba @burakshop,

Evet eşimin saatlik(4 saat) avukat hakki vardi. Kendisine doldurdugumuz ve bir araya getirdigimiz butun evraklari ilettik. Kendisi eksikleri, hatalari ve duzeni olusturdu ve bize teslim etti. Biz de son kez goz gezdirip gonderimini sagladik. Avukatin ismini ben bilmiyorum. Esime sorarim ogrendigimde bilgilendiririm.

@MuRtY teşekkürler..evrakları sanırım avukatla beraber yaptınız?i31 seyahat izni grencarddan önce gelmedi sanırım size de..varsa avukat ismini alabilir miyim?

• @crazycells Evet var

Benzer Başlıklar

• 116
  • 3000
  • 2
  • 4818
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

45

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |