Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hormek elbette hayır, bu önemli bir detay değil.

• @gucarslan Peki neden özellikle o soruları soruyorlar bana? Lise diplomam olmadığına mı inanıyorlar?

• Merhaba, bir sorum var ek belge gonderme ile ilgili. Ailecek basvurumuz var ama ek belge yollarken herkes icin ayri takip no verildi. Herkesinkini ayri, kendi takip nosulya mi gondermemgerekir. Yoksa hepsini tek zarf ile yollamam yeterli olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serdaratalay hepsini tek zarf şeklinde gönderebilirsiniz ama; diğer aile üyeleri için de ais kaydı oluşturup onların çıktısını da zarfa koymalısınız.

• @gucarslan Herkes için oluşturdum zaten ama sonra bakınca takip numaralarının farklı olduğunu gördüm. Acaba dedim ayrı ayrı mı yollamam lazım, karışıklık olmasın. Teşekkürler cevabınız için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serdaratalay herkes için farklı görünmesi normal çünkü her biri farklı ais kaydı.
    tek zarfte gitmesini yeterli, sadece diğer ais kayıtları da çıksın içinden.
    karar sizin, istediğiniz gibi yollayabilirsiniz. yeter ki ellerine ulaşsın..

• Merhaba arkadaşlar ben lise diplomamın aslını mülakatta(03.10.2022) sunamamıştım çünkü o ara ev taşımadan dolayı kayboldu 2 gün önce detaylı bi aramadan sonra buldum götürüp noter onaylı yeminli tercümana çevirttim kaymakamlıktan apostille yaptırdıktan sonra yazıcıdan taratıp resmi bi yazıyla beraber konsolosluğa e-mail yoluyla gönderdim şimdi sonuç bekliyorum en son ds 260 formunu re-opened etmişlerdi bende güncelleyip completed yaptım bakalım hayırlısı deyip bekliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hormek, içinde söyledi: FY2023 & FY2024 Background Check & NNCP (AP durumu / İdari işlem)

@gucarslan Merhaba abicim
    Benim gibi mülakata girip apye kalan var mı 2023 talihlileri içinde?
    (Pasaportumu ve ap kağıdını mülakatta vermişti 3 kasımda)30 eylülü bulan örnek var mı geçmişte?

teknik olarak bu mümkün ama son yıllardır süreç başında AP'ye kalıp 30 eylül'e uzayan olmadı. sizin de yakın zamanda bitecektir merak etmeyin..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hormek bu güzel bir gelişme, umuyorum ki en kısa sürede sonuçlanacaktır.

• Artık bu başlığa son yazan eden de kalmadı, resmen ap dosyalarını unuttu amerika galiba.

• Noel tatili bitmedi mi konsolosluğun henüz bi güncelleme olmadı sayfalarda ne zaman başlarlar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hormek konsolosluk ile hiç iletişime geçtiniz mi?
    eğer geçmediyseniz [email protected] adresine ad-soyad + cn + doğum tarihinizi de ekleyerek bir mail atıp sorun.

• @gucarslan En son benden ds260 formunu tekrar güncellememi istediler bende doldurdum ve bitirdim özellikle istihdam eğitim ve Anne doğum soyadını güncellememi istediler büyük ihtimal mülakatta lise diplomamın aslını sunamadığım için idari işleme kaldım bu düşünceyle lise diplomamın aslını buldum ve noter onaylı yeminli tercümana çevirttim ve apostille yaptırdım bu şekilde yazıcıda taratıp bi yazıyla beraber e-mail attım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hormek anladım. lise diplomanızın orj halini görmek isteyebilirler, bence mail atıp orj. halini postalayabileceğini söyleyin. bu sayede süreciniz daha da hızlanacaktır.

• @gucarslan Evet abicim söyledim isterseniz elden teslim edebilirim diye.

• 13 Ocak 2023- Saat 10:00

Yaklaşık 45 dakika gecikmeli konsolosluk binasına giriş yaptım. Barkodu okutup, 330USDı vezneye yatırdım.
    Evrak teslimine geçtim.
    -Adli sicil kaydı arşivli İngilizce
    -Diplomalar
    -Nufüs kayıt örneği vukuatlı
    -Saglik raporu
    -Banka hesap özeti
    -Askerlik belgesini

Teslim ettikten sonra tekrar beklemeye başladım. Sıra numaram tekrar yandı.
    Yemin ettim
    -Ne iş yapmak istiyorsunuz?
    +İlk başta hizmet sektörü daha sonra turizm sektöründe çalışmak istiyorum.
    -Nereye gitmek istiyorsunuz?
    +New jersey düşünüyorum
    -Çok fazla Türk var doğru seçim, arkadaşınız var mı new jersey de?
    +Evet var ancak formu doldururken greencardın gönderileceği adresi bilerek boş bıraktım, vizem onaylanmadan arkadaşlarımdan adres almak istemedim.
    -(Bilgisayara not almalar) İngilizce biliyor musunuz?
    +A little bit, i prefer to speaking Turkish
    -konuşabiliyorsunuz dedi ve AP ye kaldığımı. Gerekli bilgilendirmenin 3 gün içerisinde mail olarak atılacağını söyledi ve diplomamın aslını, pasaportumu ve sarı AP kağıdını geri teslim etti .

• ⭐⭐⭐

@CErlik AP diye üzülmeyin. Olumlu sonuçlanacağına inanıyorum. AP için bir sebep belirtildi mi?

• @Programmer, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@CErlik AP diye üzülmeyin. Olumlu sonuçlanacağına inanıyorum. AP için bir sebep belirtildi mi?

Canımız sağolsun 🙂 üzülecek bir şey yok zaten olsun olmasın bu hayatı bir şekilde güzel yaşayacağız.
    AP için bir sebep belirtilmedi ancak ben greencard teslimi için adres belirtmediğim içindir diye düşünüyorum.
    Mail geldikten sonra öğreneceğim :))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CErlik geçmiş olsun, mail de gelse AP sebebini konsolosluk belirtmez.
    bu başlığın ilk iletisine bakarsanız neden AP sürecinde olduğunuzu görebilirsiniz, %90 NNCP yüzünden kalır insanlar AP'ye.

gelecek mail de o iletide mevcut, şimdiden doldurmaya başlayabilrisiniz DS5535 formunu.
    desteğe ihtiyacınız olursa buradan yazın lütfen.

• ⭐⭐

@CErlik Sadece birazcık uzun sürecek vizenizi almanız paniklenecek bir durum yok. İstenen Formu eksiksiz ve en kısa sürede gönderin vizenize kavuşmanız dileği ile.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |