Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @thisnew yaşınızın genç olduğunu düşünüyorum sormuş olduğunuz sorulardan sebep , birincisi uscis in böyle yayınladığı bir liste yok ikincisi burada onay alan binlerce insan var. Nereden bu varsıyama vardınız çok merak ediyorum. Benden size tavsiye olsun bu tarz gereksiz bilgilerle beyninizi meşgul etmeyin. Vizenize odaklanın son olarak belirtmiş olduğunuz ülkelerden onay alan bir çok insan var.

• Merhaba herkese bir sorum olacakti. Mulakat icin istenen irs transcript yani tax return transcript su an elimizde var mevcut. Elciligin bana gonderdigi mail de sadece bu istenmis, w2 ile ilgili birsey yazmamislar fakat cogu kisiden almislar sanirim. W2 transcript versiyonu yok elimizde. Nisanlimin is vereninden aldigi w2 var. Bunu versek kabul olur mu? Yoksa illa irs in sitesinden w2 transcript ini mi istetecegiz? Simdiden tesekkur ederim yardimlariniz icin.

• @Valfry aynısı en güncel olan w2 yi dosyaya eklemeniz yeterli. İş yerinde ki w2 veya irs üstünde ki aynı evrak zaten

• Herkese merhaba,
    Bir sorum olacak
    Dosya ready aşamasında 10 gündür , ds160 doldurdum ,randevu almak istediğimde Ankarada uygun randevu yok uyarısı alıyorum ve ödemeyi yapamıyorum. Evime de hala posta veya email gelmedi.
    K1 için ne aralıklar ile randevu açılıyor. 1 haftadır sürekli sisteme giriş yapıyorum ne kadar daha sürer ortalama fikri olan var mı?
    Teşekkürler.

• @Sevil-Kazdal Belli bir süre yok maalesef ara ara kontrol etmeniz gerekiyor.

• @Sevil-Kazdal merhaba, biz de ready oldugumuzu dun sistemden gorduk ve bugun talimatlar mailini aldik, suan randevu gorunmuyor dediginiz gibi ama yakinda acilir diye dusunuyorum🙏Kontrol etmeye devam...

• @ob16222 cok tesekkur ederim yanitiniz icin

• Merhabalar, Ben US doğumlu bir ABD vatandaşıyım. Aynı zamanda Türkiyede ikamet ediyorum. Kısacası çift vatandaşlığım var. Şu anki sevgilim ile nişanlandık ve Amerika'da evlenmek istiyoruz ve oraya taşınmak istiyoruz. Bununla ilgili K1 vizesi sürecini başlatacağız. Fakat ilk aşama olan I129-F formunu doldurmak ile ilgili bir kaç sorumuz var.

1. Bu formu doldurmak için resmi olarak Amerika'da mı bulunmalıyım? Bu kaynakta "I-129F başvuruları sadece Amerika’daki Göçmenlik ve Vatandaşlık Bürosu (USCIS)aracılığıyla başlatılabilir." deniliyor.

2. USCIS ofis adreslerini websitesinde gördüm. Türkiye'den ABD'deki bir arkadaşıma ben bu formu postalasam ve ordan o arkadaşım bu post office'e benim adımda evrakları gönderebilir mi? Ya da ben direk bu adrese gönderim yapabilir miyim?

3. Bu konular ile ilgili ilerleyen süreçlerde danışmak için önerebileceğiniz bir danışman var mı?

Şimdiden yanıtlarınız için çok teşekkür ederim.

• @gkorkmaz

1- Amerika da bir adres vermeniz lazım resmi olarak kaldığınız uscis tarafından gönderilen postalar için

2- dediğiniz şekilde yapabilirsiniz form zaten pc üstünde dolduruluyor PDF formatında sadece bir kaç yerini elle doldurmanız lazım o kadar. İmza vs.

3- şahsi görüşüm danışmana gerek yok. 2-3 sayfa geride bir video paylaştım dosyada neler olması gerektiği ile ilgili onu referans alarak yapabilirsiniz.

• @gkorkmaz aslında gideceğiniz yere göre süreçleri kontrol ederseniz burada evlenip başvuru yapmak daha mantıklı görünebilir benim gideceğim yerin bekleme süresi çok uzun burada evlenmiş olsaydık şimdiye orda ihtimalim vardı K1den daha kısa gibi sanki zaten yaşamak içinde gitmek istiyorsunuz önce buna bir karar verin derim , bekleme süresi insanı yıpratıyor sahiden sadece bir tavsiye

• Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim.

Form ile ilgili kapsamlı bir araştırma yaptık, sanıyorum ki kendimiz doldurup ilerletebiliriz dediğiniz gibi. Ben doldurduktan ve imzaladıktan sonra arkadaşıma göndereceğim ki o direk kendi adresinden yollasın.

Sadece şu konudan emin olamıyorum. Ben resmi olarak Amerika'ya giriş yapmadım fakat arkadaşımın adresini adresim gibi göstereceğim. Burada problem olmaz mı?

@pelin-dikmen Bu konuyu da düşündük fakat o vizenin daha uzun sürede çıktığı bilgisini aldık. 1 sene gibi bir vaktimiz var, bu süreçte K1'i deneyeceğiz gibi görünüyor şimdilik.

• @gkorkmaz k1 süreci için kafanızdan en az 17 ayı silin ( en iyi ihtimalle ). 1 sene sadece hayalperestlik olur dediğim gibi Amerika’da tarafınıza gönderilecek kağıtlar için resmi bir adres belirtmeniz yeterli. Amerika’ya resmi olarak giriş yapmadım kısmını tam anlamadım ancak Amerikan vatandaşı olup herhangi bir kaydınız Amerika’da yoksa süreç nasıl ilerler bir fikrim yok. O konuyu iyi araştırmanızı tavsiye ederim

• Selamlar çok teşekkürler.. süreç epey uzunmuş gerçekten. Amerikada bulundum, en son 2017 de orada çalıştım fakat sonradan tekrar gitmedim demek istedim. Yeni bir adres vereceğim için sorun olur mu emin olamamıştık. Biz bir konsolosluğa danışalım olmazsa bu konuyu. Çok teşekkürler yanıt için.

• @gkorkmaz evet süreç uzun oda herşey yolunda giderse , 1 sene de bu işi halletmeniz için elinizde geçerli sağlık sebepleri olmalı süreci etkileyecek doktor onaylı bu onay da başvuran kişinin Amerika’dan alması lazım. Onun dışında savaş mağduru ise nişanlınız süreci hızlandırabilirsiniz. Bu iki seçenek dışında minimum 17 ayı gözden çıkarın. Beklentiniz 1 sene ise şimdiden değiştirmenizi tavsiye ederim.

• K1 vizesine başvuru için kız arkadaşıma Türkiye’den hangi evrakları hazırlayıp vermem gerekiyor.

• @KaanN 2-3 sayfa geride ki paylaştığım videoyu ve konunun ilk sayfasına bakınız!

• Bu ileti silindi!

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ob16222 ob16222 

• arkadaşlar öncelikle herkese mutlu yıllar dilerim. I-129F formundaki adres kısımlarınıdoldururken çok az boşluk var. adresinizi ingilizceye nasıl çevirip yazdınız?
    .... mahallesi.... caddesi ... sokak bunu ingilizce olarak mı yazmalıyız türkçe mi?

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

• 57
  • 1476
  • 1
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |