Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @historian, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@gokhan_fb07 bu sabah arkadaşımada ayni şekilde davrandılar. Hiçbir belgeye bakmamış. İnsanların emeklerine yazık direkt eleme moduna geçmişler.. gerçekten tatil yapacak insanlara bile izin vermiyorlar

ben bir aydır o belgeler için koşturuyorum elimdeki belgeler neredeyse patates çuvalıncasına kadar doluymuşçasına iş yerinin faaliyet belgesinden tut yeni ds160 formuna kadar fotoğrafına kadar uğraşmışım ama bir adam geliyor bir dakikada sadece iki defa yüzüme bakarak direk beni reddediyor ne bir soru sordu ne bir evrak istedi ne başka birşey, bana birşeyler için açıklama fırsatı dahi vermedi eğer kolay yolun hiç uğraşmayıp direk ret veriyorsan veya baştan ben ret yiyeceksem ve sen bunun için ordaysan neden ben yoruluyorum bu süreçte?

• @waterman, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@gokhan_fb07 babanız konsolosluk çalışanıymış green cardı var ABD’de mi yaşıyor? Halanız ABD’de yaşıyor siz evli misiniz? Ds160 formuna nasıl cevaplar yazdınız?

babam konsolosluktan 2020 yılnda emekli oldu green kartlı aynı zamanda social securityden emekli kendisi bizimle türkiyede yaşıyor ama sık sık abdye gidiyor halamın yanına, ben bekarım aynı zamanda aileye dayalı f2b green kart davamda var babamdan dolayı

• @gokhan_fb07 doğru olmayan işler var. İnsanları harcıyorlar 1 dakikada.. Çok geçmiş olsun

• @waterman, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@waterman, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@gokhan_fb07 babanız konsolosluk çalışanıymış green cardı var ABD’de mi yaşıyor? Halanız ABD’de yaşıyor siz evli misiniz? Ds160 formuna nasıl cevaplar yazdınız?

Konuyla alakalı edit: Profilinizi inceledim zaten göçmenlik başvurunuz var, bu sebepten dolayı red aldığınız bariz belli. Muhtemelen ds160a göçmenlik başvurunuz olduğunu da yazdınız diye düşünüyorum. Bu tarz durumlarda göçmen olmayan bir vize almanız cok zor

göçmenlik başvurum var ve tabikide bunu yazdım ve yazmamda gerekliydi sonuçta yalan söylemem fakat ben göçmenlik sürecimi tehlikeye atacak kadar herhangi bir nonimmigrant vize ile uzun yıllar abdde kalıca kadarda akılsız bir hareket yapmayacaktım kesinlike, fakat oradaki vize yetkilisi bu konuyu masaya yatırmadı ben buna cevap verecektim sonuçta ikiside farklı bir vize kategorisi

• ⭐⭐⭐

@gokhan_fb07 tabi ki siz doğru olanı yapmışsınız reddedilmesine üzüldüm ama maalesef ben bu süreçlerde hiç göçmenlik başvurusu olup göçmen olmayan vize alanı görmedim (şahsen ben denk gelmedim) umarım göçmenlik süreciniz daha cok hızlanır bol şans dilerim

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana evet onlar da akşam bulmuşlar 31 Ağustos’ta görüşmeleri ☺️ umarım sorunsuzca vizelerini alabilirler hepsi 🙏🏻

@gokhan_fb07 tabi ki siz doğru olanı yapmışsınız reddedilmesine üzüldüm ama maalesef ben bu süreçlerde hiç göçmenlik başvurusu olup göçmen olmayan vize alanı görmedim (şahsen ben denk gelmedim) umarım göçmenlik süreciniz daha cok hızlanır bol şans dilerim

teşekkür ederim, burada problem olan şey madem böyle bir sorundan dolayı ret yediysem vize görevlisinin bana şu bu sebepten dolayı detaylı birşekilde açıklamasını isterdim,bir tane kağıt hazırlamışlar ret yiyen herkese aynı kağıdı veriyorlar benim için bu yeterli değil, sonuçta bu bir interview

• ⭐⭐⭐

@kartalveat her ikiniz için de ayrı ds160 formu dolduruyorsunuz. Daha sonra eşiniz ya da sizin adınıza ais kaydı oluşturup aynı kullanıcı girişi ile yeni başvuru sahibi daha ekle deyip bilgilerinizi giriyorsunuz ve 2 kişilik ödeme yapıp ikiniz için de aynı gün ve saat için randevu almış oluyorsunuz. Zaten sistem sizi yönlendiriyor

• @gokhan_fb07 bosuna belge topluyorsunuz. Herkes ayni hatayi yapiyor garip bir sekilde.
    Belgeye bakmaz elcilik. Bazi kisiler benimle ayni fikirde olmasa da,bu fikrin sonuna Kadar arkasindayim.
    Profiliniz Ve ds160 formu onemlidir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waterman @denizci10'u atlamayalım

• Herkese iyi günler.
    Ds 160 formunu doldururken aylık yaklaşık gelirinizi giriniz diyen bir yer var. Bu bilgi özellikle çalıştığımız iş yeri bilgilerinin altinda yer aliyor.
    Soruma gelirsek biz bu fiyat bilgisini verirken çalıştığımız iş yerinden aldığımız maaşımı yoksa maaşımızin yaninda (aylik kira, faiz getirisi vb) elde ettiğimiz gelirlerin toplamini mi yazmalıyız?
    Şimdiden emeğinize sağlık. (Aynı başvuruyu eşime de yapacagimdam onun gelirini de ayni gelirim gibi gostermekte bir sakinca yoktur umarim Hane geliri gibi
    Düşünülebilir.)

• Bu ileti silindi!

• @levo siz kendi formunuza kendi gelirinizi, eşinizin formuna onun gelirini yazmalısınız. Her form kişiye özeldir ve sadece o kişinin bilgilerini içerir. Zaten görevli ihtiyaç duyarsa ailenizin toplam gelirini sorar. İspatlayabileceginiz bütün gelirlerin toplamını yazabilirsiniz.

• @birisi çok teşekkür ederim emeğine sağlık. 🌷

• @dytmelek, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@kartalveat her ikiniz için de ayrı ds160 formu dolduruyorsunuz. Daha sonra eşiniz ya da sizin adınıza ais kaydı oluşturup aynı kullanıcı girişi ile yeni başvuru sahibi daha ekle deyip bilgilerinizi giriyorsunuz ve 2 kişilik ödeme yapıp ikiniz için de aynı gün ve saat için randevu almış oluyorsunuz. Zaten sistem sizi yönlendiriyor

Verdiğiniz detaylı bilgiler için size çok teşekkür ederim.

• Herkese merhabalar.
    Asgari ücretin net 8.500 tl olarak açıklanmasından sonra bizi ilgilendiren kısımla ilgili bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
    Sorum şu: ben bu ay içerisinde turist vize başvurusunda bulunacağım. Ancak ocak ayı itibarıyle yeni asgarî icreti alacağız peki biz aylık gelirimizi beyan ederken hangisini yazalım?
    Şimdiden emeğinize sağlık.

• Su siralar onaylanan vizelerin pasaporta basılıp teslim edilmesi süreci uzun mu sürüyor? Ben 13 ünde görüşmem vardı approved denildi ama ceac sisteminde halen approved görünüyor.

• @levo formu şuan dolduruyorsan şuan aldığın ücreti yazmalisin, görüşmen Aralık ayı içindeyse bu ay eline geçen tutarı yazarsın. Eğer randevun Ocak ve sonrasında ise ve formu şuan dolduruyorsan şuan aldığın miktari yazarsın ve görüşmeye gitmeden önce yeni bir form doldurup gelir kısmını enson güncel gelirine güncellersin.
    Eğer formu Ocak ayında dolduracaksan Ocak ayında ki gelirine göre doldurursun

• @birisi çok teşekkür ederim 🌷

• @levo faydamız oluyorsa ne mutlu bize

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |