Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dream1 noa2 tarihiniz nedir hocam ? Bir de websitesi üstünden nvcnin inquiry oluşturun.

• @ob16222 olusturdum da cok gec dönüyorlar maalesef. Noa2 Eylül 2.

• @dream1 bu zamana kadar oluşturduğum bütün inquirylere 5 gün içinde dönüş yaptılar eğer bilgileriniz de hata varsa dönüş yapmıyorlar tekrar gözden geçirin.

• @ob16222 teşekkür ederim ama hayır bilgilerimde hata yok defalarca kontrol ettim. Bana da nedense 2-3 haftadan önce asla dönmüyorlar. Bu da benim şansım sanırım

• Konu dışı olabilir.

Amerikalı kız arkadaşım Türkiye’ye nasıl gelebilir e vize almak zorunda mı havaalanında alabilir mi türkiye ‘de ?

• @dream1 [email protected] buraya da atın durumunuzu açıklayın ikisi aynı kurum ama bağımsızlar istediğiniz kadar mail atabilirsiniz inquiry mantığı ile çalışmıyor tabi bir mail den sonra bekleyin en azından 2-3 gün verin genelde 4-5 iş gününde yazıyorlar

• @Emir-1 hocam bu kadar basit soruları lütfen burada sormayınız kendiniz söylüyorsunuz konu dışı bir zahmet google a yazıp öğrenin. Yapmayın lütfen insanlar burada k1 ile ilgili bilgi almaya çalışıyor bu kadar basit bir soruyu burada soruyorsunuz.

• arkadaşlar bu noa1 noa2 falan nedir biri açıklayabilir mi? erkek arkadaşımın şu an vize için yeterli geliri yok ama iş arıyor muhtemelen de bulacak. şu an bizim başlangıç formunu doldurmak için nelere ihtiyacımız var? gelirinin yeterli olduğunu sürecin hangi aşamasında kanıtlamamız gerekiyor?

• noa1 - 129f formunu gönderdiğinizde uscis in formu sizden aldığı tarihi belirten onay tarihi. noa2 129f i formunun onayladığı tarih. gelir kısmı onaydan sonra elçilik aşamasında olan bişey. Formu doldurmak için 1-2 sayfa öncesinde bir video paylaştım ona bakınız kafanızda bişeyler canlanır.

• @Ayse-Cemre-Sertdemir bilgiler için çok teşekkür ederim. en ince ayrıntısına kadar yazmışsınız. tek kafama takılan sorun bende de nişanlımın boşanma belgesinin orijinali yok ve her yerde bunun kopyasının yeterli olduğunu okumuştum. sadece benim belgelerimin orijinal olması gerektiğini biliyorum.

• @pin harika bir haber! ready oldunuz mu en son yazdığınızdan beri merak ettim.

• @Ayse-Cemre-Sertdemir çok teşekkür ederiz bizimle süreci paylaştığınız için 🙏🏻

• @akaraca merhaba, henuz 5 gun oldu ve “in transit” gorunuyor.
    Bekliyoruz 🙏

• arkadaşlar merhaba. biz başvuru sürecindeyiz ve ilk adımla alakalı belgeleri size yazmak istedim. ek belge olarak koymam gereken bir şey varsa söyler misiniz?

I-129F doldurmak.
    ne zaman, nasıl, nereden tanıştığımızı belirtmek.
    aradaki mesajlaşmalar ve arama kayıtlarını göndermek. (arama kayıtları snapchat üzerinden görünmüyor biz de genelde snapchat kullanıyoruz ve bir aramamız en az 2-3 saat sürüyor bu arama kayıtlarını nasıl çıkaracağımdan emin değilim.)
    ülkeme geldiği ve görüştüğümüze dair uçak biletleri, airbnb faturası, benim sipariş ettiğim yemeklerin faturası, beraber yaptığımız harcamalar.
    beni ziyarete gelidğinde yüzük almıştık onun banka kaydı.
    beni ziyarete kuzeniyle gelmişti onunla olan fotoğraflarımız. arkadaşlarımla buluştuğu foroğraflarımız.
    geldiğinde ailemle görüşemedi fakat online olarak benim annem ve onun annesi yazışıyor onların yazışmalarından birkaç kesit.
    evlenirsek kuzenini şahit yapmayı düşünüyoruz onun bizimle alakalı mektubu.
    benim arkadaşlarımın bizim ilişkimiz hakkında mektubu.
    beraber çekildiğimiz bolca fotoğraf.
    onun annesinden mektup.
    annesi ve benim aramdaki yazışmalar.

niyet mektubu vs gördüm fakat bunlar tam olarak ne anlama geliyor anlayamadım? yukarıdaki listede önemli bir eksik görürseniz söyleyebilir misiniz?

ayrıca erkek arkadaşım bir seyahat daha planlıyor fakat bu formu gönderene kadar gerçekleşmesi mümkün değil. gelecekteki seyahatlerimizle alakalı plan yaptığımıza dair yazalım mı?

biometrik foto koyalım mı? ek olarak ilk başvuru tam olarak ne kadara mal oluyor?

• ⭐⭐⭐

@thisnew bence kanıtlar yeterli gözüküyor, ücretlendirme konusunda uscis.gov ziyaret edin. Diğer konularda bilgim yok o yüzden cevaplayamayacağım muhakkak süreçte olan arkadaşlar yazar bol şans hayırlı olsun..

• @thisnew hocam 2 sayfa önceki video yu incelediniz mi bir önce ki mesajımda da söyledim sorduğunuz bütün sorunların cevabı o video da zahmet edip incelerseniz kafanızda ki bütün soruların cevabını bulacaksınız.

• Merhaba, ANK ile baslayan numarami kontrol ettigimde “ in transit” devaminda da “ Your case is in transit to the Consular Section. Your interview date was provided to you by the National Visa Center. ” yaziyor. Herkesin in transit asamasinda bu cumle yaziyor mu? Yine de randevularimizi biz kendimiz aliyoruz sistemden diye biliyorum dogru mu?

• @pin evet evet herkeste yazıyor, ben de onu kontrol etmiştim 😂

• @dream1 donus icin tesekkurler 🙂 gunu onlar belirlemis gibi algilaniyor bu cumleden ama simdi eminim, herkese boyle gidiyorsa, beklemeye devam...

• Arkadaşlar merhaba k-1 vizesi için facebook gruplarından birinde k-1 dolandırıcılığının yüksek olduğu ülkelerin başvurularının çoğunun reddedildiğini duydum. hatta bunun için bir liste bile paylaştılar. türkiye bu listede görünmüyor ama sizce kara listede olabilir mi?

image.png

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |