Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@egor86 Hayırlı olsun, son günlerde vize onayı nadir görülmeye başlandı. Hadi hayırlısı.

• ⭐⭐⭐

@Tanju-Aydın Geçmiş olsun, bu rakamlara bakılırsa o gün için vize onay ortalaması %5. Neler oluyor?

• @egor86 tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun,iyi tatiller

• @celal-zümrüt, içinde söyledi: Göçmen Olmayan Vize Mülakat Deneyimleri / Görüşme Detayları

@Tanju-Aydın Bana katılmayan çok kişi olabilir ama ben önceden kararın verildiğini düşünüyorum sorulan sorulara verilen cevapların belki %10-15 etkili olduğunu düşünüyorum. benimde yüzüme bakılmadan mülakat gerçekleşmişti ve sonuç onay oldu. Hatta yüzüme bakmadığı için acaba onaylamayacakmı diye düşünmüştüm ama öyle olmadı.

neye göre karar verdiklerini bir anlayabilsek 🙂 ekonomik durum aylık gelirimiz 35 bin türk lirası ev var araba var çok yüksek bir mebla değil ama orlandoya 15 günlük tatil yapabilecek durumdayız, 9 ay kısa gelmiş olabilir desem tatil yapmak için 2 3 yıl çalışmammı lazım yurtdışı dese 7 ülke gezmişim sorunsuz anlamadım gitti.

• Bugünkü vize tecrübemiz,
    10:45 randevumuz için 10:15 de Ankara'da konsolosluğun önündeydik. 10:30 gibi içeri girdik, ilk önce güvenliğe pasaportu verdik onlar kontrol edip içeri aldılar ve güvenlik kontrolünden geçtik. İçerisi çok kalabalık ve yoğundu. İlk önce giriş kapısından girdik ve bankodan numara aldık, orada fotolara baktılar ile DS 160 güncel halini verdik ve kayıt ettiler. Sonrasında 2-5 arası kabinlerden (bizimki 5 numaraydı) kayıt yaptılar, bir fotoğraf aldılar ve numara verdiler. Sonra 1 numaralı kabinden parmak izi verip görüşme için beklemeye başladık. Bize en son sıra geldi ( gerçekten enson, içerde sadece biz kaldık) ve görüştüğümüz kişi çok inceleyen bir görevliydi. bulunduğumuz süre içinde vize alanlar çok fazlaydı, ret alanlar çok daha azdı.
    Sorular ise;
    Nerede çalışıyorsunuz,
    Göreviniz,
    Aylık geliriniz,
    Eviniz size mi ait?
    Yurtdışına çıktınız mi?
    ABD'de nereye gideceksiniz?
    ABD ye daha önce vize başvurusunda bulundunuz mu?
    ABD'ye hiç gittiniz mi?
    Gidiş tarihi ve kaç gün kalacaksınız?
    (Şimdilik aklımda kalanlar bunlar)
    Görevli bizim hiç bir belgemize bakmadı ama belgelerini satır satır incelediği kişiler oldu.
    Bizim özelimizde şartlarımız çok iyiydi bu sebeple vizeyi aldık.

• ⭐⭐ Yasaklı

Şartlar cok iyiydı derken milyoner ceo falanmı olmaktan bahaedıyısunuz

• @Calibraturbo illa milyoner veya CEO mu olmak lazım onay için 🙂 gerekli şartları sağladığımı düşünüyorum

• ⭐⭐⭐

@birisi, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vize Mülakat Deneyimleri

@Calibraturbo illa milyoner veya CEO mu olmak lazım onay için 🙂 gerekli şartları sağladığımı düşünüyorum

İşte o şartları yazarsanız sorulara ne gibi cevaplar verdiğinizi de eklerseniz bizde kendimize bi pay çıkarırız diye düşünüyorum 🙂

• @birisi tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun. İyi tatiller

• @Muhtaradana çok teşekkür ederim

• ⭐⭐

@birisi vizeniz hayırlı olsun 🙂

• @Erkand çok teşekkür ederim

• ⭐⭐

21.12.2022 bugün İstanbul Konsolosluğu saat 8'deki vize randevum için taksi ile İstinye'ye gittim. Saat 7'de oradaydım. Tam karşısındaki kafelerden birinde çay içip zamanımı bekledim. Aynı kafeye çantamı 30 TL ye emanete bıraktım. 8'e 20 kala yaklaşık 10 kişiden oluşan kuyruğa girdim. Üst araması vs den sonra içeri girdim. Gişe şeklinde oluşan yerlerden ilkinde pasaport kontrolü, ikincisinde parmak izi işlemleri yapıldı. İnterview gişeleri 5 taneydi ancak üçü açıktı. 10 dk kadar bekledikten sonra sıra bana geldi. Neden ve kime gideceğimi sordu. Gezi amaçlı 20 yıldır New Jersey'de yaşayan kuzenimin yanına dedim. Ne kadar kalacaksınız? iki hafta dedim. Çalışıyor musunuz? emekliyim dedim. Eşiniz? vefat etti dedim. Çocuğunuz var mı? evet 1 tane dedim. Daha önce yurtdışına çıktınız mı? evet dedim ve ülkeleri saydım. İyi yolculuklar dedi ve onaylandı belgesi verdi. Tamam mı şimdi dedim, gülerek evet tamam dedi.
    Yanımda götürdüğüm tapu, nüfus kayıt, gelir belgeleri, hesap dökümleri vs hiç bir şeye gerek olmadı.
    Öğrendiğim kadarıyla herkesin profili önceden araştırılıyor ve biz gitmeden büyük ölçüde bir karara varıyorlar.
    Gençlerin vize alması gerçekten çok zor, siz her ne kadar dönmeye niyetli bile olsanız, onlar bilemezler, potansiyel tehlike olarak görüyorlar sanırım.
    Bir anne ve 30 lu yaşlarda iki oğlu vardı, kadın 1 yıl önce evlenip giden kızının yanına gidecekmiş. Anne aldı, çocukları alamadı.
    Saat 08.40'ta dışarı çıkmıştım.
    Kafenin sahibi hanım Noel öncesi olduğu için çok tenha olduğunu yoksa bu sıradaki tüm kafelerde oturacak yer bulunamadığını anlattı.

Vize isteyen herkese iyi şanslar diliyorum.

• ⭐⭐⭐

@Serap-2 tebrikler vizeniz hayırlı olsun

• @Serap-2 hayırlı olsun vizeniz, darısı bekleyen herkese inşAllah

• @birisi Çok sevindim, hayırlı olsun vizeniz 🙂

• @dytmelek çok teşekkür ederim Melek hanım

• ⭐⭐⭐

@birisi @Serap-2 Son günlerde bol bol verilen redlerden sonra böyle güzel haberler duymak iyi geldi. Hayırlı olsun ikinize de.

• @Serap-2 Çok sevindim, kolay geçmiş mülakatınız, hayırlı olsun 🙂

• @Programmer çok teşekkür ederim 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |