Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @serkanist ![alt metni](0F6C0D37-3CB9-48A6-8EE9-63862497557D.jpeg görsel url)

Merhaba, bugün itibariyle yayında olan bilgiye göre (yukarıdaki görsel 4. Madde) önceki vize halihazırda geçerli olmalı ya da son 48 ay içinde geçerliliği bitmiş olmalı. Yani bu yazana göre mülakatsız yenilemeye başvurabilirsiniz.

• @kamile abd elciliginin soyledigini yazdim. Yanlis bilgi vereceklerini zannetmiyorum 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• Merhaba

10 yıllık geçerliliği olan B1/B2 vizesini yenilemek için başvuruyor. <= bu seçenek vizesi bitenlerde NO olacak doğrumu ?
    Birde mülakat a çağırılıp çağrılmayacağımız, ödeme yaptıktan sonramı gözüküyor ? ödeme ekranına kadar bunu belirten bir ibare göremedim.

teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@beceke evet sanırım öyle. Ödeme ekranına geldiğiniz zaman mülakat randevularının acıldıgı sayfaya yönlendirmiyorsa mülakata gerek olmadan yeni vizeniz basılacaktır

• @beceke posta yoluyla vize yenileme hakkınızın olması görüşmeye çağırmayacakları anlamına gelmiyor.
    belirteyim de

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beceke, içinde söyledi: Mülakatsız B1/B2 Turist Vizesi Yenileme

Merhaba

10 yıllık geçerliliği olan B1/B2 vizesini yenilemek için başvuruyor. <= bu seçenek vizesi bitenlerde NO olacak doğrumu ?
    Birde mülakat a çağırılıp çağrılmayacağımız, ödeme yaptıktan sonramı gözüküyor ? ödeme ekranına kadar bunu belirten bir ibare göremedim.

teşekkürler

o soruya YES demelisiniz, yoksa mülakatsız vizenizi yenileyemezsiniz.
    gerekli sorulara uygun cevabı verdiğinizde zaten size tarih değil, "Lütfen pasaportunuzu AIS üzerinden gönderin" ibaresi çıkar.

bol şans.

• @gucarslan bey ve bilen diğer arkadaşlara son bir sorum olacak;

Dün evraklar ptt ile istanbul konsolosluğuna teslim edildi. Şuan ceac den baktığımda no status diyor.

Sormak istediğim ise şu : DS160 formunu ve diğer şeyleri doldururken Ankara Büyükelçiliğini seçtim. Lakin ais kaydı oluşup POSTA evrağı otomatik oluştuğunda teslimat adresi İstanbul konsolosluğu oldu.

Bu süreç normal midir. ?

• @beceke Evet normal. Mülakatsız vize yenilemeleri otomatik olarak İstanbul'a yönlendiriliyor. ceac.state.gov üzerinden "visa status check" yaparken de "select a location" seçeneğinde Istanbul seçmeniz gerekiyor.

• Arkadaşlar merhaba. Eşim ve ben 2022 Ağustos'ta vize onayı aldık. 2022 Kasım'da ise eşimle birlikte 15 günlüğüne Dallas'a gittik geldik. Şimdi çocuklarımız için başvuru yapacağız. Üç çocuğumuzda ufak olduğu için (5-7-10) posta yolu ile başvuru yapmak istiyoruz. Yanlış yapmamak adına soruyorum: Nasıl bir yol izleyerek başvuru yapıyoruz? Bilgi verecek arkadaşımız olursa sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐

• @gucarslan @crazycells ve diğer bilgi arkadaşlar herkese merhaba,

Yukarıda belirttiğim üzere posta ile vize evraklarımı ptt tarafından göndermiştim. 14/02'de ceac dan kontrol ettiğimde "Application Received" oldu. (İstanbul)
    Bugün kontrol ettiğimde "Refused" Yazdı. ve ayrıca [email protected] adresinden eposta geldi. Mail içeriğinde ais e girmemi ve ek maddelere ihtiyaç olduğu belirtiyordu.

Ais e girdim, direk ANKARA dan randevu oluşturmamı istedi vize görüşmesi için. En yakın tarih olan 24/02 ye oluşturdum.

Şimdi;
    tüm işlem başvurularımı ANKARA olarak yapmış, fakat ais evraklarımı İSTANBUL a göndermişti.
    Bugün ANKARA'dan randevu oluşturdum, pasaport ve diğer evrak istanbul da olduğuna göre nasıl olacak ? kendilerimi forward ediyor ankara ya.

ais sisteminde istenen belgeler şunlar :
    *Geçerli bir pasaport
    *Konsolosluk bölümü tarafından gönderilen mektup veya e-postanın bir kopyası
    *Randevu mülakatı esnasında Konsolosluk Bölümünce veya elektronik posta ile sizden talep edilen belgeler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beceke peki siz evraklarınızı nereye gönderdiniz ilk başta ankara mı, istanbul mu?

• @gucarslan, içinde söyledi: Mülakatsız B1/B2 Turist Vizesi Yenileme

@beceke peki siz evraklarınızı nereye gönderdiniz ilk başta ankara mı, istanbul mu?

İstanbul

Çünkü ais kaydında çıkan ptt evrağı oraya aitti

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beceke açıkçası neden ankara'ya oluşturmanızı istedi bilmiyorum, ilk defa böyle bir şey görüyorum. sanırım sistem, en yakın tarihte Ankara bulduğu için oraya verdi. bu şekilde ilerleyin, sorun olacağını zannetmiyorum.

• @gucarslan güncelleme

İstanbul eski ve yeni pasaportu ptt ile adresimize geri gönderdi. Pazartesi teslim olacak.

Bu durumda mail de belirtildiği gibi
    Pasaport, mail çıktıları ile randevuyu gideceğiz

• @beceke Randevunuz Cuma gününeydi sanırım, takip ediyorum, umarım sıkıntı yaşamazsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beceke güzel haber. güncelleme için teşekkürler..

• Sayın @gucarslan oğlumun 4 yasında iken aldığımız B1/B2 vizesi 2022 Haziran ayında doldu. Yenileme için başvuracagız. Kendisi su an 15 yasında oldu. Posta yoluyla yenileme olur mu yoksa o yaş grubunu mülakata alıyorlar mı? Herhangi bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@dpdemir, içinde söyledi: Mülakatsız B1/B2 Turist Vizesi Yenileme

Sayın @gucarslan oğlumun 4 yasında iken aldığımız B1/B2 vizesi 2022 Haziran ayında doldu. Yenileme için başvuracagız. Kendisi su an 15 yasında oldu. Posta yoluyla yenileme olur mu yoksa o yaş grubunu mülakata alıyorlar mı? Herhangi bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

Vizesi bittiyse tekrardan posta yoluyla başvurabilirsiniz henüz 18 yaş altı olduğu icin muhtemelen mülakat istemeyeceklerdir.

• ⭐⭐⭐⭐

@waterman 18 yaş ile alakası yok. son 4 yıl içinde vizesi biten herkes posta yolu ile vize uzatabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |