Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Programmer Çok teşekkür ederim😊 evet yaşım potansiyel “giderse geri gelmez bu” aralığında. Avrupaya çıkışım 5 yıldan eski olduğu için önemsemedi. Şu yüzden diye net bi açıklama alamadığımız için de varsayımdan öteye geçemiyoruz

• @waterman, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vize Mülakat Deneyimleri

@levo, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vize Mülakat Deneyimleri

Herkese merhabalar.
    Bu başlık altinda yapilan sohbetlerde dikkatimi çeken bir husus var.
    Turist Vizesi onaylanan bütün arkadaslar (yanlış okumadıysam) memur ya da schengen vizesi olan kişiler.
    Acaba çok önemli olan bu iki özelliğe sahip olmayipta yakın zamanda vize alabilen bir arkadaş var mi?
    Şimdiden emeğinize sağlık.

Valla eskilerde de vardı böyle kişiler. Yakın zamanda alan çoğu kişi özel sektör çalışanı, ama çoğunda da schengen var. Bende böyle bi profili haritası çıkarmayı planlıyorum. Kim hangi profille vize aldı vs diye

Ben yakın zamanda turist vizesine başvurmayı düşünüyorum. Eğer alabilirsem son zamanlarda saydığımız özellikler olmadan alabilen nadir kişilerden olabilirim 🙂 ocak gibi başvurmayı düşünüyorum.
    Insallah basvurumu yaptiktan sonra deneyimlerimi aktarırım.

• @lutfiye bu profilin red almasi normal. Onay Alsaydi sasirirdim aslinda.

Eksileri yazayim;
    -yas genc
    -bir iste calismiyor
    -es gelmiyor seyahate
    -abdde akrabalar var.

Konsolos= bu gider, illegal calisir zaten akrabalari da orada.

Eger ki belli bir iste bir sure calissaydiniz Ve es ile yapilmis avrupa seyahatleri olsaydi vizenin verilme orani cok artardi.

• daha önce yurtdışı çıkışım olmadan , çalışmıyorken ve hiçbir zaman memur olmamışken turist vizemi aldım. kendinizi kasıp olmayacak diye gerilmeyin. stresli olmak mülakatta size yanlış yaptırabilir. formdaki bilgiler ne kadar akla mantığa uygunsa o kadar şansınız vardır belki. tabiki mülakatta formla paralellik gösterildiği sürece. mantıklı bir gezi planı oluşturduğunuzda a'dan z'ye size mantıklı gelmiyorsa herhangi bir yeri , karşı tarafa zaten aykırı gelecektir. genç ,orta yaşlı, yaşlı, evli, bekar, tek çift bunların hepsi daha sonra bakılan konular da olabilir. etkiler mi tabiki etkiler ama benim eşim yıllar önce tek başvurdu aldı, ben tek başvurdum aldım. ( 37 yaşında aldım vizemi ) mantıklı ve tutarlı bir formla mülakattaki konuşmalar bir olmazsa diğer detaylara bakıyor olabilirler mi acaba?
    sonuçta hiçbirimiz neye göre belirleniyor bilmiyoruz. benimki sadece düşünce, herkese gönlü kadar güzel mülakatlar 🙂

• @charon Teşekkürler. Doğrudur.
    Etken sayısı fazla.
    Haziran’dan beri çalışmıyorum sadece aslında. 2008 den beri çalışıyorum, son işyerimde 7 yıl çalıştım.

• ⭐⭐⭐

@AyferVera, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vize Mülakat Deneyimleri

daha önce yurtdışı çıkışım olmadan , çalışmıyorken ve hiçbir zaman memur olmamışken turist vizemi aldım. kendinizi kasıp olmayacak diye gerilmeyin. stresli olmak mülakatta size yanlış yaptırabilir. formdaki bilgiler ne kadar akla mantığa uygunsa o kadar şansınız vardır belki. tabiki mülakatta formla paralellik gösterildiği sürece. mantıklı bir gezi planı oluşturduğunuzda a'dan z'ye size mantıklı gelmiyorsa herhangi bir yeri , karşı tarafa zaten aykırı gelecektir. genç ,orta yaşlı, yaşlı, evli, bekar, tek çift bunların hepsi daha sonra bakılan konular da olabilir. etkiler mi tabiki etkiler ama benim eşim yıllar önce tek başvurdu aldı, ben tek başvurdum aldım. ( 37 yaşında aldım vizemi ) mantıklı ve tutarlı bir formla mülakattaki konuşmalar bir olmazsa diğer detaylara bakıyor olabilirler mi acaba?
    sonuçta hiçbirimiz neye göre belirleniyor bilmiyoruz. benimki sadece düşünce, herkese gönlü kadar güzel mülakatlar 🙂

Düşünün 22-23 yaşında ki genç grup işi gücü yok, okul okumuyor geliri yok bağlayan sebebi yok ama ne hikmetse ABD’ye gezmeye gidiyor. Bu da akla yatmaz. Bekar olmanın dezavantajı da var avantajı da var. Yurtdışına çıkmanın pozitif yanı cok cok var.. ve sizin vize aldığınız yıl nedir merakımdan soruYorum. Çünkü bi aralar ABD ile tr arasında o kadar güvenilir bağlar vardı ki 2007-2008 yılları arasında wat yapıp ek cok ülkesine geri dönenlerde 1.sıradaymışız.

• Arkadaşlar, son kasım yada içinde olduğumuz aralık ayında turist vizesi için İstanbul konsolosluğuna başvuran arkadaşlar kaç ay sonraya tarih verdiler? teşekkürler.

• @sugarmouse ben ilk olarak 11 Eylül'e almıştım. Sonrasında sürekli kotrol edip 13 Ocak'a çekmeyi başardım.

• ⭐⭐⭐

@lutfiye Çok üzüldüm umarım tekrar dener ve alırsınız vizenizi. Annenizin görüştüğü görevli ile biz de eşimle ağustosta görüştük ve aldık vizemizi, takip ettiğim kadarıyla o görevli çok pozitif ve insanları rahatlatan, dinleyen birisi ve şimdiye kadar kimseye red verdiğini okumadım tabi varsa da ben denk gelmedim. Bir de zaten orta yaş üstüne daha rahat vize veriyorlar.

• ⭐⭐⭐

@lutfiye @denizci10 danışmanlık veriyor, biz de sayesinde çok rahat ve sakin bir görüşme gerçekleştirdik ve vizemizi aldık. Kendisine yazabilirsiniz isterseniz

• @dytmelek Çok teşekkür ederim. İnşallah. Sizin almanıza çok sevindim. Sevgiler.

• @dytmelek aa bilmiyordum iletişime geçeceğim tekrar çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐

@dytmelek teşekkür ederim duygu ve düşünceleriniz için.

• @waterman söyledikleriniz çok doğru katılıyorum size. fakat vize almada avantaj ya da dezavantajı neler onları bilemiyoruz. 22 eylül 2022 de girdim mülakata ben

• Merhabalar,

Foruma yeni üye sayılırım. Amerika turistik B1-B2 vize başvurusunda bulunacağım. Öncesinde sizlerden bir kaç bilgi almak istiyorum.

Antalya'da yaşıyorum. 12 Yıldır bir Alman-İsveç ortaklığında kurulmuş İsveç merkezli medikal bir şirkette çalışıyorum. Ekip lideriyim. Şirketimin Amerika New Jersey'de 2 tane tesisi var. Aslında bir çok avrupa ülkesinde tesisleri var uluslararası kurumsal bir şirketiz. Vize başvurusunda mülakatta nasıl bir yol izlemeliyim. Sorulan cevaplara nasıl bir yanıt vermeliyim.

Turistik gezi yapmak için gitmeyi düşünüyorum fakat Mülakatta Amerika'ya gitme sebebimi iş yeri ziyareti, meslektaşlarımla tanışmak ve turistik gezi yapmak desem yeterli olur mu? Daha önce geçen sene Ukrayna ya gittim haricinde henüz yurtdışına çıkmadım. Kısa zamanda eğer Schengen çıkarsa İsveç'e gidip geleceğim. Evliyim, 1 kızım var. Eşimle başvuracağız. Eşimle aynı şirkette 2010’dan beri çalışıyoruz.Eşimin 7-8 sene önce Schengen vizesi vardı Almanya'ya gitti.

Profilim bu şekilde tavsiye verirseniz sevinirim.

• 12.12.2022 tarihinde mülakata girdik ankarada

Profilimiz şu şekilde eşim 4 yıldır ev tekstil mağazasında satış danışmanı bende özel bir tekstil fabrikasında 9 aydır üretim müdürüyüm 5 yaşında kızım var. Hepimiz Ds160 doldurup hepimiz için ücretini ödedim anıtkabire gideceğimiz için kızımıda götürdüm mülakata.

K.G: Merhaba
    Ben: Merhaba
    K.G: Abd Nereye gideceksiniz ?
    Ben:Fl. Orlando world Disney ve Universal stüdyolarına
    K.G:Ne iş yapıyorsunuz?
    Ben:Tekstil şirketinde üretim müdürüyüm
    K.G:Ne kadar kalacaksınız?
    Ben:15 Gün
    K.G:Daha Önce yurtdışına çıktınız mı
    Ben:Evet 7 ülkeye seyahatim oldu
    K.G:Ne üretiyorsunuz ?
    Ben:Teksitil ürünleri tişört gömlek
    K.G:Bu işten önce ne iş yapıyordunuz
    Ben:Otomobil alım satım işi yapıyordum pandemi ile fiyatlar yükseldiği için sektör değiştirdim.
    K.G:2. Defa Daha önce yurtdışına çıktınız mı
    K.G: şirketinizde kaç kişi çalışıyor
    Ben:100 civarı
    Maalesef Onaylayamıyorum

Görüşlerim; Eşime ve kızıma hiç soru sormadı hatta yüzümüze bile bakmadı 🙂 hatta önümüzde 35 40 a yakın Türk vatandaşı görüştü 2 veya 3 kişi onay alabildi sadece, yabancı uylukla 8 9 kişinin hepsi onaylandı ve daha güleç ve samimi bir görüşme oluyordu Türkler ile soru cevap gibi geçiyordu. Hiç kimsenin evraklarına baktığını görmedim.

• 12.12.2022 tarihinde mülakata girdik ankarada

Profilimiz şu şekilde eşim 4 yıldır ev tekstil mağazasında satış danışmanı bende özel bir tekstil fabrikasında 9 aydır üretim müdürüyüm 5 yaşında kızım var. Hepimiz Ds160 doldurup hepimiz için ücretini ödedim anıtkabire gideceğimiz için kızımıda götürdüm mülakata.

K.G: Merhaba
    Ben: Merhaba
    K.G: Abd Nereye gideceksiniz ?
    Ben:Fl. Orlando world Disney ve Universal stüdyolarına
    K.G:Ne iş yapıyorsunuz?
    Ben:Tekstil şirketinde üretim müdürüyüm
    K.G:Ne kadar kalacaksınız?
    Ben:15 Gün
    K.G:Daha Önce yurtdışına çıktınız mı
    K.G:Ne üretiyorsunuz ?
    Ben:Teksitil ürünleri tişört gömlek
    K.G:Bu işten önce ne iş yapıyordunuz
    Ben:Otomobil alım satım işi yapıyordum pandemi ile fiyatlar yükseldiği için sektör değiştirdim.
    K.G:2. Defa Daha önce yurtdışına çıktınız mı
    K.G: şirketinizde kaç kişi çalışıyor
    Ben:100 civarı
    Maalesef Onaylayamıyorum

Görüşlerim; Eşime ve kızıma hiç soru sormadı hatta yüzümüze bile bakmadı 🙂 hatta önümüzde 35 40 a yakın Türk vatandaşı görüştü 2 veya 3 kişi onay alabildi sadece, yabancı uylukla 8 9 kişinin hepsi onaylandı ve daha güleç ve samimi bir görüşme oluyordu Türkler ile soru cevap gibi geçiyordu. Hiç kimsenin evraklarına baktığını görmedim.

• @Tanju-Aydın Bana katılmayan çok kişi olabilir ama ben önceden kararın verildiğini düşünüyorum sorulan sorulara verilen cevapların belki %10-15 etkili olduğunu düşünüyorum. benimde yüzüme bakılmadan mülakat gerçekleşmişti ve sonuç onay oldu. Hatta yüzüme bakmadığı için acaba onaylamayacakmı diye düşünmüştüm ama öyle olmadı.

• Vize tipi: B1/B2 (3 Ekim 2022)
    görüşmemiz baştan sona ingilizce geçti
    Görevli Bayan : Amerikaya neden gitmek istiyorsunuz?
    Ben ve Eşim : Tatilimizi orada geçirmeyi planlıyoruz.

Görevli Bayan : Nereye gitmeyi planlıyorsunuz ?
    Ben ve Eşim : Net bir plan yapmadık fakat florida ve new yorka gitmeyi düşünüyoruz

Görevli Bayan : Kaç gün kalacaksınız
    Ben ve Eşim : 19.

Görevli Bayan : Ne iş yapıyorsun
    Ben ve Eşim : ben kimya mühendisiyim, eşim çevre mühendisi

Görevli Bayan : yani ikinizde mühendissiniz
    Ben ve Eşim : evet.

Görevli Bayan : bilgisayara dönüm 5 dk birşey yazdı, duvardan sarı kağıt alıp bize uzattı. idari işleme tabisiniz dedi, detaylar bu kağıtta yazıyor dedi. Mail gelecek cevaplayıp gönderin dedi.
    Ben ve Eşim : tamam dedik çıktık.

30 kasım da case last ubdated oldu, 3 aralıkta pasaportları gönderin dediler. gönderdik. 5 aralıkta ellerine ulaştı. 8 aralıkta Administrative processing oldu aynı gü approved oldu. 14 aralıkta da issued olup pasaportları kargoladılar.

• @Tanju-Aydın çok üzüldüm, geçmiş olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |