Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Hermitus yok bende gözükmüyor hatta bugün de sordum bulamıyoruz linkini 🙂

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Hermitus yok bende gözükmüyor hatta bugün de sordum bulamıyoruz linkini 🙂

Sanırım script ile siteye gömülü. Ama özelden br link atacağım. Direkt sayaç çıkıyor.

• herkese merhaba ben bir şey sormak istiyorum yardımcı olur musunuz. ben üniversitemde yapılan bir program gördüm staj için abd gönderiyorlar kalıcak yer uçak biletleri cep harçlığı vize masrafları vs her şeyi onlar karşılıyor şartları karşılıyorum ama bir şartta green carda başvurmamak yazıyor. ben geçenlerde yapmıştım sizce şimdi programa başvursam bir sorun olur mu onlar sistemden falan görür mü. normalde göremiyorlar diye bişey okumuştum sanırım sadece green card sana çıkarsa görülüyor ve başka vize türleri ile yurt dışına çıkamıyorsun diye biliyorum. bilgisi olan cavplayabilir mi.

• @mert75 greencard işlemleri süresince yalnızca dv2024 programında belirtilen hususlar incelenir, üniversite ile aranızda olan protokol Açık Kaynaklı veri olmadoğı için isteseler de ulaşamazlar

• ⭐⭐⭐

@mert75 green carda başvurmak derken burda kastedilen sizin adınıza USCIS üzerinden herhangi bir göçmenlik başvurusu olup olmadığı. Eğer böyle bi durum yoksa sorun çıkmaması lazım.

• @uykucu @waterman şunu merak ediyorum bu program üniversitenin yapmış olduğu bir program abd dış işleri bakanlığının belli bölümler için yapmış olduğu bir program yani bu şartı abd istiyor sanırsam. eğer ben başvurmadım dersem ve vize görüşmesinde bu gözükürse kötü olur eğer sorulursa başvurup başvurmadığımı hatırlamıyorum dicem orda başvurduğum gözükürse en azından yalan beyanda bulunmamış olucam. ama benim merak ettiğim şu vize görüşmesinde herhangi bir sorun olmıcaktır maddi bir gelir göstermemede gerek yok çünkü onlar sponsor oluyor çünkü. ama green carda başvurduğum sistemden gözükür mü onu merak ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mert75 @hyller gibi turist vizesine başvuru yaparken mülakatta Green card başvurusunu gördüler aynı şekilde senin için vize çıkarırken mülakatta Green card başvurun görürlerse vizenin ret verebilirler. @uykucu @waterman sorun mülakatta konsolosluk başvuruyu görebiliyor @hyller başına geldi

• @mert75 niye böyle bir sart var ki ya ne garip 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goyro666 geri dönmez de ondan

• @ayvalik10 sanırım yanlış anladınız burada üniversite sorun çıkartıyor ve gc ye başvurmayın diyor, üniversite ve ABD konsolosluğu aynı veri tabanını kullanmadığı için sorun olmaz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uykucu üniversite vize için konsolosluğa başvuru yapmıcak mı senin bilgileri konsolosluğa vermicek mi konsolosluk haricinde vizeyi nasıl alacak üniversite

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goyro666 haberi oku bak

• @ayvalik10 hahahha beni de gönderseler dönmezdim mantikliymis 😹

• @ayvalik10 hocam peki bir kere bile başvurmuş olmak bizi yakmış olmuyor mu o zaman. atıyorum 3 sene önce green carda başvurdum ve bu sene turist vizesi için mülakata gittiğimde bunu önüme çıkarabilirler demek doğru mu anladım.

• @levo, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@levo, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkese iyi akşamlar. Naçizane bir sorum olacaktı forum üyelerine.
    Yurt dışı doğumlu olanların (Avusturya mesela) bu olaydaki şansları ne? Varsa bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Şimdiden emeğinize sağlık.

Tekrardan iyi akşamlar saygıdeğer forum üyeleri. Konu ile ilgili bilgisi olanlar varsa tekrardan bir hatırlatmak istedim. 🌷

Tekrardan iyi günler. Sorumu biraz daha net hale getirerek sorayim.
    Yaptığım araştırmalar sonucunda şöyle bir açmaz karşıma çıkıyor.
    Avrupa adı altında bizler green card kazanıp mülakatlara çağrılıyoruz ancak avrupadan başvuranlar icerisinde (Türkiye ya da Avusturya vb.) Hangi ülke ne zaman mülakata gidecek ya da kontenjanlarda hangi ulke kaç kişi ile mülâkat ediyor sanirsam bilinmiyor.

Ayrica Avrupa kontenjanı olarak case number kaç kişiye veriliyor? (Yani avrupadan kaç kişi green card kazaniyor, ülke bazlı bilgi veriliyor mu?)

Mesela Türkiye'den 100.000 basvurudan 2.500 küsür vize onaylanirken (rakamları uyduruyorum) Avusturyadan 5.000 basvurudan 35 kişiye vize onaylanıyor.
    Buradaki mantığı bilen kimse var mi?

• @datanist çok teşekkür ederim alakan için 🌷

• ⭐⭐⭐

@byn_dogan suçun ne şekilde büyük olduğunu konsolosluk görevlisi değerlendirir eğer sistemde görülebilen bir noktası varsa, yani oradan alacağı adli sicil kaydında gözüküyorsa.

İş konusunda da yani zaten CVler genelde ay üzerinden düzenlenir elinizde nokta atışı gün beklemez kimse hatırlayabildiğiniz kadar yakın tarihleri yazmanız yeterli konsolosluk çalışanı daha önceki çalıştığınız yerleri arayıp bu adam bu tarihlerde sizde çalıştı mı demeyecek merak etmeyin

• Eveet zaman sayacını buldum kullanacaklar için linki aşağıya bırakıyorum 🙂
    @hadi-BE arkadaş sayesinde teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mert75 ne kadar geçmişe kadar görüyorlar yada göz önüne alırlar bilinmez. Başka ilginç bir bilgi veriyim @denizci10 her sene green kart başvuru yapmasına rağmen turist vizesi de verdiler. Ondan dolayı çok ilginç hareket ediyorlar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |