Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Teşekkür ederim. Yalnız bir sorum olacak. Biz 6 ocak 2023 tarihine randevu verilmiş fakat yararlananlar kısmında eşim ve kızımın ismi var. Kızım 21 yaşından büyük olduğu için ona ds 260 formu doldurmamıştık. Sadece greencard çıkan eşim ve benim için doldurmuştuk. Ne yapıcaz şimdi?

• @cemalerhan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Teşekkür ederim. Yalnız bir sorum olacak. Biz 6 ocak 2023 tarihine randevu verilmiş fakat yararlananlar kısmında eşim ve kızımın ismi var. Kızım 21 yaşından büyük olduğu için ona ds 260 formu doldurmamıştık. Sadece greencard çıkan eşim ve benim için doldurmuştuk. Ne yapıcaz şimdi?

Lütfen cevap verin yaa.

• @cemalerhan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Teşekkür ederim. Yalnız bir sorum olacak. Biz 6 ocak 2023 tarihine randevu verilmiş fakat yararlananlar kısmında eşim ve kızımın ismi var. Kızım 21 yaşından büyük olduğu için ona ds 260 formu doldurmamıştık. Sadece greencard çıkan eşim ve benim için doldurmuştuk. Ne yapıcaz şimdi?

Bir karışıklık olmuş olabilir mi? 21 yaşından büyük çocukların vize alamadığını eski deneyimlerden okumuştum.

• Muhtemelen karışıklık oldu ama nasıl düzeltiriz bunu. Sonuçta kızım için ds 260 formu bile doldurmadık

• Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

• ⭐⭐⭐

@cemalerhan Öncelikle tebrik ederim, anladığım kadarıyla telegram grubunda yoksunuz daha önce bir çok kez konuşuldu bu konular o kısımda. Eğer katılmak isterseniz DV23 Talihli Formu bu linkten kayıt olarak bir çok sorunuza oradan da cevap bulabilirsiniz.

Önemli olan nokta şu çocuğunuz DS formunu doldurduktan sonra mı dünyaya geldi eğer öyleyse Ankaraya mail atarak dosyanızı açtırmayı talep edebilirsiniz nedeniyle birlikte onlar dosyanızı açar ve hem çocuğunuzu Add Applicant yaparsınız hemde kendi bilgilerinize çocuğunuzu eklersiniz

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@cemalerhan Öncelikle tebrik ederim, anladığım kadarıyla telegram grubunda yoksunuz daha önce bir çok kez konuşuldu bu konular o kısımda. Eğer katılmak isterseniz DV23 Talihli Formu bu linkten kayıt olarak bir çok sorunuza oradan da cevap bulabilirsiniz.

Önemli olan nokta şu çocuğunuz DS formunu doldurduktan sonra mı dünyaya geldi eğer öyleyse Ankaraya mail atarak dosyanızı açtırmayı talep edebilirsiniz nedeniyle birlikte onlar dosyanızı açar ve hem çocuğunuzu Add Applicant yaparsınız hemde kendi bilgilerinize çocuğunuzu eklersiniz

Hayır benim kızım 21 yaşında. 21 yaşından büyük olduğu için bizimle birlikte gelemeyeceğinden o zaten ds260 formu doldurmadı. Eşim ve kendim doldurduk ve ikimizede ds260 formunu doldurduğumuz için mail gelmişti. Ama şimdi mülakat mailinde greencard tan yararlanacakların isimlerinde eşim ve kızımın adı var. Benim ismim yok. Ne yapacağız, bu yanlışı nasıl düzelteceğiz onu bilmiyoruz

• Telegram kullanmadığımız için orada yokuz. Yardımcı olabilecekmisiniz.

• telegrama nasıl alınabiliriz foruma üyeyim ama telegrama alınmayı istiyorum yardımcı olabilirmisiniz

• @cemalerhan

• Cekilise basvurdugunuzda kiziniz 21 yasini doldurmus muydu?
    • Cekilis basvurunuza kizinizi eklemis miydiniz?

• @Sharm, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@cemalerhan

Evet kızım 21 yaşını doldurmuştu ve kendisi başvurmuştu ama ona greencard çıkmadı.
    Hayır kızımı eklememiştim

• @cemalerhan

Onceki mesajlarinizda "kizim 21 yasinda" diye yazdiginiz icin tam olarak anlayamamistim; Ekim/Kasim 2021 tarihlerinde zaten 21 yasini doldurmus (21. yasgununu kutlayip 22'den gun almaya baslamis) bir kisi -bir yil sonra- su anda 21 yasinda olamaz, 22 yasinda olmasi gerekir.

Bir umitle kizinizin "Child Status Protection Act (CSPA)" yararlanarak sizinle green card alma ihtimalini dusunmustum.

Verdiginiz son bilgiye gore

• Kiziniz cekilise basvurdugunuzda 21. dogumgununu kutlamisti (22'den gun almaya baslamisti)
    • Siz kizinizi cekilis basvurunuza eklemediniz
    • Asil talihli sizsiniz
    • Asil talihli esiniz degil ve O da basvuruya kizinizi eklemedi, kizinizin dogum yilini yanlis girmedi.

Bu durumda sizin de sasirdiginiz uzere mulakat mektubunuzda kizinizin adinin gecmemesi gerekiyordu.

ABD Ankara Konsoloslugu ile iletisime gecip konuyu sormak isteyebilirsiniz (mulakatiniz verildigi icin):

E-posta (Ankara): Soru Formu
    Telefon (Turkiye): +90 (850) 390-2884
    Telefon (ABD): +1 (703) 520-2490

• @Sharm, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@cemalerhan

Onceki mesajlarinizda "kizim 21 yasinda" diye yazdiginiz icin tam olarak anlayamamistim; Ekim/Kasim 2021 tarihlerinde zaten 21 yasini doldurmus (21. yasgununu kutlayip 22'den gun almaya baslamis) bir kisi -bir yil sonra- su anda 21 yasinda olamaz, 22 yasinda olmasi gerekir.

Bir umitle kizinizin "Child Status Protection Act (CSPA)" yararlanarak sizinle green card alma ihtimalini dusunmustum.

Verdiginiz son bilgiye gore

• Kiziniz cekilise basvurdugunuzda 21. dogumgununu kutlamisti (22'den gun almaya baslamisti)
    • Siz kizinizi cekilis basvurunuza eklemediniz
    • Asil talihli sizsiniz
    • Asil talihli esiniz degil ve O da basvuruya kizinizi eklemedi, kizinizin dogum yilini yanlis girmedi.

Bu durumda sizin de sasirdiginiz uzere mulakat mektubunuzda kizinizin adinin gecmemesi gerekiyordu.

ABD Ankara Konsoloslugu ile iletisime gecip konuyu sormak isteyebilirsiniz (mulakatiniz verildigi icin):

E-posta (Ankara): Soru Formu
    Telefon (Turkiye): +90 (850) 390-2884
    Telefon (ABD): +1 (703) 520-2490

Çok teşekkür ederim

• @dytmelek

Izninizle kucuk bir duzeltme (gelecekte bu paylasimlari okuyacaklar icin):

DV Program cekilisini kazanan talihlinin dosya numarasi guncel oldugunda (case number- current); ilgili vize bulteninin yayinlandigi ayin ilk gunu itibariyle (bu gune "cocuk yas kontrol tarihi" diyelim) cocuklar icin bir degerlendirme yapiliyor.

Cekilise basvuru sirasinda 21 yasini doldurmamis ve ailesinin basvurusuna eklenmis cocuk, yukarida belirttigim gun (cocuk yas kontrol tarihi) geldiginde 21 yasini doldurmus ve 22 yasindan gun almaya baslamis olsa bile ailesiyle birlikte gocmen vize/green card almaya hak kazanabilir.

Bunun dayanagi: Child Status Protection Act (CSPA)

CSPA hesaplamalari yapilirken kullanilan Bekleme Suresi (Pending Time); cekilis basvurularinin basladigi ilk gun ile kazandiginizi gosteren mektubun uzerindeki tarihin arasinda gecen zamandir.

CSPA formulune gore:

Cocugun CSPA Yasi = Cocugun "cocuk yas kontrol tarihi"ndeki yasi - Bekleme Suresi

Ornegin; cekilis basvurusu yapildiginda 21 yasini doldurmamis cocugun yasi, "cocuk yas kontrol tarihi" geldiginde 21 yil 5 ay olsun.

Bekleme Suresi de 6 ay olarak hesaplanmis olsun.

Bu cocugun CSPA yasini hesaplayalim;

CSPA Yasi = 21 yil 5 ay - 6 ay = 20 yil 11 ay < 21 yas

Bu ornekteki cocuk gercekte 21 yasini gecmis olsa dahi DV Programi kurallari dahilinde 21 yasindan kucuk kabul edilir ve ailesi ile birlikte gocmen vize/green card alabilir.

• @crazycells @Muhtaradana @gucarslan
    Yukaridaki iki iletide atladigim veya dogru ifade edemedigim birsey varsa lutfen duzeltir misiniz?
    Biraz paslanmis olabilirim 🙂

• ⭐⭐

@cemalerhan excel listesine dahil olmak için de doldurabilirsiniz form’u. Ceac verilerini göremediğimiz için şimdilik elimizde sadece excel var ve istatistikleri ona göre yorumlamaya çalışıyoruz.

• ⭐⭐⭐

@felemez hadi hayırlı uğurlu olsun, güzel bir hazırlık aşamasına girin 🙂 Hemen unganlardan randevunuzu alın sizin için en uygun tarihe

• Ankara amerikan konsolosluğun mail adresini bilen var mı? Yapılan yanlışlığın düzeltilmesi için mail atacağım. Ama asıl sorum şu, ankaradaki amerikan konsolosluğuna mı yoksa kentucky’e mi mail atmam gerekiyor?

• ⭐⭐⭐

@cemalerhan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Sharm, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@cemalerhan

Evet kızım 21 yaşını doldurmuştu ve kendisi başvurmuştu ama ona greencard çıkmadı.

kızınızın tam doğum tarihi başvuru tarihinizi ve DS260 doldurma tarihi gibi bilgileri paylaşırmısınız ? Arkadaşlar da kontrol ederler bir ümit kızınız da durumdan faydalanabilir. Sorunuz çok ucu açık olduğundan gümbürtüye gitmesin bazen çok ince ayrıntılar girebiliyor devreye

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@cemalerhan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Sharm, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@cemalerhan

kızınızın tam doğum tarihi başvuru tarihinizi ve DS260 doldurma tarihi gibi bilgileri paylaşırmısınız ? Arkadaşlar da kontrol ederler bir ümit kızınız da durumdan faydalanabilir. Sorunuz çok ucu açık olduğundan gümbürtüye gitmesin bazen çok ince ayrıntılar girebiliyor devreye

Kızım aralık 2000 tarih doğumlu. 2021 yılındaki müracaat da kendisi başvurdu. Keşke kendisi de gelebilse, zaten faydalanamıyor diye çok üzüldü. Eşim kazandığı için ds260 formu doldururken sadece ikimiz için doldurduk kızım için doldurmadık. Hatta bana ve eşime doldurduğumuza dair mai geldi. Ds260 doldurma tarihimiz 11 mayıs 2022. Ama dün gelen mülakat mailinde benim adım yok. Eşim ve kızımın adı var. Nasıl oluyor anlamadım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |