Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Atlantis00 28 den beri basvuruyorum artık 35 im :))

• @elektra

Once yildiz sonra da kuyruklu yildiz olabilen bir karakter icin cok zor bir islem olmasa gerek 🙂

Saka bir yana, umarim kazanirsiniz ve bu konu gundeme bile gelmeden cok kolay bir mulakatla vizenizi alirsiniz.

• @turkishcowboy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@vuslatim hocam bence 1 çocuk daha yapip elon muska ortak falan olursun belki :)) şaka bir yana, green cardla neden uğraşıyosunuz ki yatırımcı vizesi vs çok kolay alabilirsiniz aslında.

Yatırımcı vizesi için belli bir birikim şart. Buradaki işletme pandemi nedeniyle biraz durgun bir dönem geçirdi. Şimdi toparlıyor. İnşallah belli bir birikim toparlayacağım, en az 300-400 bin dolar olması lazım yoksa boşuna hayal. Onuda 2 seneden önce sağlamak zor. Bu arada çekiliş vs içinde başvuru yapıp en azından çıkarsa belli bir limiti çalışma iznini vs ortadan kaldırmak istiyorum.

• @nicky, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@vuslatim, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Mrblar arkadaşlar Aralıkta 34yaşına girecem 9yıllık evliyim ve bi çocuğum yok 😞 çünkü bakamıcağımı bildiğim için yapmak istemiyorum, ben çok zorluk çektim o çekmesin dedim , ve onun her istediğini alıp yapamıcaksam anne olmama gerek yok dedim... bana dua edin de çıksın. çıksın da gideyim , biliyorum oradaki hayat şartları buradan kat be kat iyi o zaman inşallah bi çocuk sahibi olurum... yaptığım herşey bütün çabam bunun için....
    bugün biraz duygusalım, kusuruma bakmayın... umarım gerçekten yürekten isteyen ihtiyacı olan herkese çıkar , banada inşallah..

benim 3 tane çocuğum var. Bence çok yanlış yapıyorsunuz. Çocuk berekettir emin olun benim kızım olduğunda ev aldım hiç bir hazırlığım yokken, oğlum olduğunda araba aldım Allah nasip etti son ufaklıkta ise eşimle fabrika kurduk Allah eşimden razı oldun bir projesi vardı ve kabul edilerek kurduk. Ama yukarda da yazdım ülkede her şeyin suyu çıktı. Cennet gibi ülkede yaşadıklarımıza bakın. Emin oldun bizi bu hale yöneticiler getirdi. Bu din diye diye bizi söğüşleyenlerin yüzünden Allah ıslah etsin. Yine diyorum çocuk berekettir.

öncelikle çocuklarınız ve ailenizle mutlu, saglıklı yasamlar dilerim. hayatınız boyunca hep mutlu ve huzurlu olun.

lakin "çocuk berekettir" lafı afrika ve bilimum az gelişmiş ortadogu ülkelerinde pek "bereket" getirmediği net. açlık, sefalet, yoksulluk, ölüm o cografyadaki çocukların olagan kaderi olmus. hayatın ve yaşadıgınız cografyanın gerçekleri, bazı ruhani isteklerle her zaman örtüşmüyor.

eşi çalışmıyor ev hanımı, baba işçi asgari ucret hadi asgari ücretin üstü diyelim. ev kira ama 3-4 tane çocuk yapıp "bereket" beklemek hiçbir dini inancın içinde olacak şeyler değil. realite önemli. insanın maddi durumunun olagan ve gelecekte görebildiği olanaklarının çerçevesi azbuçuk bellidir. buna ragmen yapılan o cocugun layıkıyla bakımının yapılması, iyi bir eğitim alıp, saglıklı şekilde beslenmesi pek olanaksız duruyor. ve bu ugurda yitip giden hayatlar.

Elbette haklısınız. Ama ben kendimden örnek verdim. Bir amaç olmalı ben yaş dolayısı ile dedim. Elbette herkesin inancı kültürü farklı olabilir. Saygı duyuyorum. Ama benim hayatıma çok etki etti. Belki de şans demeli ama hayalimin almadığı şeyleri yaşadım yaşıyorum. İnşallah Allah herkesin gönlüne göre versin

• @goyro666, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@vuslatim abi cikarsa ortak ararsaniz buradayim 😃

İnşallah neden olmasın. Farklı olmak lazım

• ⭐⭐

@istanbuladami Bende ciddi şekilde katılmaya 23ümde başladım şu an 24üm artık hayırlısı bakalım 🙂 Hasbunallahu ve nimel vekil 🙂

• ⭐⭐

@elektra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

geçen seneye kadar ben başvuruları ciddi önemserdim. evde beyaz çarşafı ütüleyip kapının üstünden sarkıtırdım, önünde dikilirdim ve dslr makinemle kardeşime fotoğraf çektirirdim. düzenlerdim, kırpardım, photo tool'da uygun hale getirirdim. sonra da başvuru yapardım.

bu sene büyük bir mallık yaparak fotoğraf olarak selfie kullandım. nasıl bir mallık anıma denk geldi, nasıl bir boşluğa düştüm de düşünme becerilerimi yitirdim bilmiyorum o ara. 5. defa da reddedilince sanırım çok da önemsememeye başladım nasılsa çıkmıyor diye. selfie kullandım mal gibi... selfie!!! üstelik yüzüm simetrik değil 😥 normalde sağ yanağımda olan ben, fotoğrafta sol yanağımda......

gc çıkarsa ve bu sebepten mülakatta ret yeme durumu olacaksa eğer benimi sağdan aldırıp sola taktırmam lazım 😆

herkese bol şans, bana sabır.

Herkes itiraf ediyor ben de edeyim. Ben de bu sefer fotoğrafın arka planını photoshop'la beyazlattım bakalım ne olacak :)) Hafif bir gölge vardı en iyi çıkan fotoğrafımda üşendim öylece hallettim. O kadar özenli fotoğraflarıma has not been dediler buna da desinler koymaz artık.

• 27 yaşındayım ve hayatımda sadece 1 kere çekiliş kazandım o da ufak bir şeydi ve yolda da bir kere 10 tl bulmuştum o kadar. Bunu kendime dur demek için yazıyorum çünkü kazanmışım da gidecekmiş gibi derin araştırmalara giriyor ve hayaller kuruyorum. Kazanana kadar başvuracak mıyım? evet. Ama gerçekliği de yitirmemem lazım, günümüzde de bunu nasıl sağlayacaksam...

• @Chromium daha önce yazmıştım tekrar yazayım gündeme gelmişken. Ben fotoğrafçıda çektirdim ama fotoğrafçı arkaplanı kendisi shopla beyaz yaptı ve https://dvlottery.me/dv-lottery-photo-checker şuradan tamamen geçer not alana kadar saçımın kabarıklığını shopta sündürerek düzeltti 😃 dediğim kadar major bir değişiklik değil aslında, birkaç saç telini aşağı yatırdı o kadar.

• ⭐⭐⭐

Aha fotoğraf konusu tekrar hortlamış arkadşlar bitti bitti vallahi bitti başvurular, bu saateen sonra diyebileceğimiz tek şey olduyla öldüye çare yok 🙂

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Aha fotoğraf konusu tekrar hortlamış arkadşlar bitti bitti vallahi bitti başvurular, bu saateen sonra diyebileceğimiz tek şey olduyla öldüye çare yok 🙂

Abi dur daha çekiliş açıklanınca fotoğraftan mı elendim konusu var 😂

• ⭐⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Abi dur daha çekiliş açıklanınca fotoğraftan mı elendim konusu var 😂

İşte tamam o zaman zaten konuşulacakta şuan araftayız yapacak hiç bişey yok bıraksınlar fotoğrafların kemiklerini ruhları sızlıyo gariplerin 😂

• @istanbuladami çıkmazsa senin yaşa kadar başvurmayı düşünüyorum ondan sonra da çıkmazsa yapacak birşey yok 😂

• ⭐⭐

@turkishcowboy aynen madem bu kadar bereket bereket Mithat bereket olmuşlar para gırladır bencede yatırımcı vizesi alıp gidebilirler hemen :))) 2 çocukta orada yaparlar Amerikalılar bu konuda zaten rekor kırıyor orası uygun herşey için:)))

• ⭐⭐

@waterman bir iki şey sorabilir miyim sistem bu fotoyu eğer yanlış formattaysa nasıl kabul ediyor bu birinci sorum ikinci sorumda şu ben orada koyduğun fotoyu çek edebileceğin bir yer buldum... başvurulan sitede bunu check edebiliyorsun ve foton için onay veriyor... bunu neden yapmıyorlar acaba... foto bilgilerini ayrıntılı olarak açıkladığı bölümde yükleyeceğin fotoyu check edebiliyorsun...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 resim için bir kriter yok. Sadece aralık olarak koyuyor. 600 x 600 ile 1200 x 1200 arasında dediği için yada boyut olarak bu rakama kadar dediği için ondan kabul ediyor. Tek bir kriter olarak rakam koysa ozaman dediğin gibi hataları söyler.

• ⭐⭐

@ayvalik10 anladım aydınlık, arka fon ve duruş vs bunlar o zaman nedenler arasında boyutu zaten check ediyor sistem di mi? doğru mu anlamışım :))9

• ⭐⭐

burada bilgisi olan varsa merak ettim suanda hastayım biraz hani şu 3 lü kombin var ya... boğaz burun akıntısı vs ha işte ondan oldum.. halimde yok... mesela burada hemen aile hekimine gidiyosun küçük bir kontrol ilaçlar veriyor gerekirse kan testi vs yapıyor serum takıyor... Amerika'da bu tarz ufak ayakta geçirilen ama ilaç takviyesi almadan toparlanamayan hastalıklar için ne yapıyor..cvs den kafamıza göre ilaçlar olup yatıyor muyuz evde:))) . öyle hastaneye gittin mi hemen hoşgeldin mi diyorlar böyle durumlarda? randevusuz almıyorlar mı? mesela ateşlendik vs yapıyoruz... çok merak ediyorum bilen varsa yazar mı lütfen burada bu konuyla ilgili açılmış sayfa var mı bilmiyorum ben zaten hala sitede kaybolanlardanım.... yada özel hastanelerde durum ne fiyatlar ne mesela muayene ücreti bir serum vs grip oldun mu 3000 dolarlık mı oluyorum yani :%

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 amerika da devlet hastanesi yoktur. Türkiye de devlet - özel hastane diye 2 çeşit varken orada tek bir çeşit var. özel hastane var başka yok. Ondan dolayı en çok sevdikleri tarkan şarkısını hep dinletiyorlar gelenlere. Bu yüzden şarkıyı dinlemek istemiyorsan sağlık sigortası yaptırman gerekiyor. Yazdığın gibi fiyatlar çıkıyor.

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@debbieLA77 amerika da devlet hastanesi yoktur. Türkiye de devlet - özel hastane diye 2 çeşit varken orada tek bir çeşit var. özel hastane var başka yok. Ondan dolayı en çok sevdikleri tarkan şarkısını hep dinletiyorlar gelenlere. Bu yüzden şarkıyı dinlemek istemiyorsan sağlık sigortası yaptırman gerekiyor. Yazdığın gibi fiyatlar çıkıyor.

Ben hala ordaki sağlık sigortası sistemini de anlamadım. Sağlık sigortası yaptırınca bunlar biraz olsun hafiflemiyor mu acaba ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

152

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |