Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer_83 ve @Muhtaradana konuyu eyaletten çıkartıp berber / saç konusuna çevirmişsiniz 🙂
    okurken çok eğlendim ama; muhabbetinize sağlık. umarım istediğiniz berberi bulmuşsunuzdur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: Massachusetts

@civilengineer_83 ve @Muhtaradana konuyu eyaletten çıkartıp berber / saç konusuna çevirmişsiniz 🙂
    okurken çok eğlendim ama; muhabbetinize sağlık. umarım istediğiniz berberi bulmuşsunuzdur.

uyari icin sagolun 🙂 ben o iletilerin hepsini ayirip farkli bir baslik olusturacagim 🙂

• Merhaba, ben de Boston'da Türk pasaportu için biyometrik fotograf çektirebileceğim bir yer var mı diye deneyimi bulunanlara danışmak isterim. Cvs vs gibi yerlerde çektikleri pasaport fotografı Amerikan standartlarına uygun ancak Türk pasaportu için gereklilikler biraz daha farklı diye biliyorum, konsolousluk sanırım onların verdiği ölçülerdeki fotografı kabul etmeyebilir.. Sordugumda fotografta geniş bir oynama yapamayacakları söylediler. Sayın crazycells'in konusunu takip ederek kendim bir fotograf çektim ama oldu mu tam emin değilim bu nedenle her ihtimale karşı bildiğiniz bir yer varsa yönlendirebilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@padawan, içinde söyledi: Massachusetts

Merhaba, ben de Boston'da Türk pasaportu için biyometrik fotograf çektirebileceğim bir yer var mı diye deneyimi bulunanlara danışmak isterim. Cvs vs gibi yerlerde çektikleri pasaport fotografı Amerikan standartlarına uygun ancak Türk pasaportu için gereklilikler biraz daha farklı diye biliyorum, konsolousluk sanırım onların verdiği ölçülerdeki fotografı kabul etmeyebilir.. Sordugumda fotografta geniş bir oynama yapamayacakları söylediler. Sayın crazycells'in konusunu takip ederek kendim bir fotograf çektim ama oldu mu tam emin değilim bu nedenle her ihtimale karşı bildiğiniz bir yer varsa yönlendirebilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

biyometrik fotografi, abd vizesi fotosuna donusturemezsiniz; ama biyometrik yakin cekim oldugundan tam tersini yapabilirsiniz. O nedenle ABD'de pasaport fotosu cektirip bunu email ile ya da USB ile alabileceginiz bir yer bulun. (cevrenizdeki eczaneler yapiyorlardir diye dusunuyorum)

Fotografi aldiktan sonra su konudaki bilgilerle hareket edip, sudan ucuza biyometrik foto baskisi yapabilirsiniz 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/718/pasaport-ve-vize-fotograflarini-ucuza-almanin-yolu

• @crazycells, içinde söyledi: Massachusetts

Merhaba, ben de Boston'da Türk pasaportu için biyometrik fotograf çektirebileceğim bir yer var mı diye deneyimi bulunanlara danışmak isterim. Cvs vs gibi yerlerde çektikleri pasaport fotografı Amerikan standartlarına uygun ancak Türk pasaportu için gereklilikler biraz daha farklı diye biliyorum, konsolousluk sanırım onların verdiği ölçülerdeki fotografı kabul etmeyebilir.. Sordugumda fotografta geniş bir oynama yapamayacakları söylediler. Sayın crazycells'in konusunu takip ederek kendim bir fotograf çektim ama oldu mu tam emin değilim bu nedenle her ihtimale karşı bildiğiniz bir yer varsa yönlendirebilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

biyometrik fotografi, abd vizesi fotosuna donusturemezsiniz; ama biyometrik yakin cekim oldugundan tam tersini yapabilirsiniz. O nedenle ABD'de pasaport fotosu cektirip bunu email ile ya da USB ile alabileceginiz bir yer bulun. (cevrenizdeki eczaneler yapiyorlardir diye dusunuyorum)

Fotografi aldiktan sonra su konudaki bilgilerle hareket edip, sudan ucuza biyometrik foto baskisi yapabilirsiniz 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/718/pasaport-ve-vize-fotograflarini-ucuza-almanin-yolu

Evet kulağa en makbul gelen yöntem kesinlikle diye düşünüyorum 🙂 iki fotograf türünün birbirine dönüştürülebilmesi hakkında verdiğiniz ayrıntı için de teşekkür ederim. İnsan mantığını anlayınca daha kolay oluyor zira.
    Bununla birlikte fotograf çekimini USPS'te gerçekleştirdim. Dijital kopya da verebildiklerini teyit edebilirim. 🙂 Usb aracılığıyla aldım, e-mail de gönderebileceklerini söylemişlerdi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Massachusetts

Evet kulağa en makbul gelen yöntem kesinlikle diye düşünüyorum 🙂 iki fotograf türünün birbirine dönüştürülebilmesi hakkında verdiğiniz ayrıntı için de teşekkür ederim. İnsan mantığını anlayınca daha kolay oluyor zira.
    Bununla birlikte fotograf çekimini USPS'te gerçekleştirdim. Dijital kopya da verebildiklerini teyit edebilirim. 🙂 Usb aracılığıyla aldım, e-mail de gönderebileceklerini söylemişlerdi.

Dogrudur, normalde ABD basvurulari USPS ofislerinde yapiliyor, o nedenle buyuk ofislerin fotograf bolumu de olmali. Bilgilendirme icin tesekkurler...

• ⭐⭐

Merhaba,
    Geçmiş sayfalarda ve diğer bazı başlıklarda MA'in sosyal devlete en yakın eyaletlerden olduğundan ve sağlık hizmetlerinin çok iyi olduğundan bahsedilmiş. Kronik rahatsızlığı olup, düzenli ilaç kullanan (goodrx fiyatı aylık 750usd civarı), her üç ayda bir 1-2 branşta rutin muayene ve çok özel olmayan kan testleri yaptırması gereken birinin bu eyaleti tercih etmesinin bir mantığı var mı? Sağlık harcamalarında diğer eyaletlere göre ciddi bir fark olur mu, ne dersiniz?

• Arkadaşlar iyi günler. Bu eyalete giden talihli arkadaşlarımız mülakata kaç bin dolar ile gitti ? 12.000 usd ile mülakata gidip ma'da yaşamak istiyorum desem problem yaşatırlar mı ? Bir de uber lyft gibi iş olanakları açısından genel değerlendirmeniz nasıl olurdu ? Şimdiden çok teşekkür ederim hepinize keyifli günler dilerim.

• ⭐⭐⭐

@İbrahim-ALTIN, içinde söyledi: Massachusetts

Arkadaşlar iyi günler. Bu eyalete giden talihli arkadaşlarımız mülakata kaç bin dolar ile gitti ? 12.000 usd ile mülakata gidip ma'da yaşamak istiyorum desem problem yaşatırlar mı ? Bir de uber lyft gibi iş olanakları açısından genel değerlendirmeniz nasıl olurdu ? Şimdiden çok teşekkür ederim hepinize keyifli günler dilerim.

2019 senesinde DV2020 talihlisi bir arkadaşımız mülakatta Boston şehrine gitmek istediğini söylemiş; 10,000 dolar ve arsa bedeli göstermiş fakat kendisinden sponsor bulması istenmiş.

12,000 dolar MA için yeterli görülmeyebilir. Tutarı arttırmaya ya da iş teklifi / sponsor ile kendinizi güvence altına almanızda fayda var.

https://yesilkartforum.com/forum/post/100601

• Ben Vancouver, WA da yasıyorum amacım Boston, MA a taşınmak. Boston amerikanın en nezih, temiz ve tarihi şehirlerinden biri, medeniyetin oldugu bir yer.

• Merhaba. 5 Ocak 2022'de başlayacağım görevim dolayısıyla Aralık ayı içerisinde Boston'a taşınacağım. İş yerim Boston Common'a yürüme mesafesinde. Tek kişiyim ve iş yerime kolayca ulaşım sağlayabileceğim, metro hattı üzerinde (özellikle red,green,blue line) stüdyo veya oda arıyorum. Yardımcı olabilirseniz veya yönlendirme yaparsanız çok sevinirim.

• merhaba @sadriabi . eşim ve 3 yaşındaki cocuğumla beraber amerikaya yerleşmeyi planlıyoruz. araştırma yapaken MA-Burlington dikkatimi çekti. okul puanlarıda fena değil. bu town hakkında bilginniz var mı? bu townun dışında nereleri önerirsiniz?

• @Erman-demirkıran, içinde söyledi: Massachusetts

merhaba @sadriabi . eşim ve 3 yaşındaki cocuğumla beraber amerikaya yerleşmeyi planlıyoruz. araştırma yapaken MA-Burlington dikkatimi çekti. okul puanlarıda fena değil. bu town hakkında bilginniz var mı? bu townun dışında nereleri önerirsiniz?

Merhaba,
    Pandemi oncesinde bile cok yuksek olan Boston cevresinde ev fiyatlari ve kiralar pandemi ile birlikte amerikanin pek cok yerinde oldugu gibi ucusa gecti. Sectiginiz yerde degil paranizin yettigi yerde yasayabiliyorsunuz. Nokta atisi plan yapmanizi onermem. Massachusetts'te okul puanlari genelde yuksek zaten. Boston'un kuzeyine ve batisina bakin. Kolay gelsin.

• @sadriabi, içinde söyledi: Massachusetts

@Erman-demirkıran, içinde söyledi: Massachusetts

merhaba @sadriabi . eşim ve 3 yaşındaki cocuğumla beraber amerikaya yerleşmeyi planlıyoruz. araştırma yapaken MA-Burlington dikkatimi çekti. okul puanlarıda fena değil. bu town hakkında bilginniz var mı? bu townun dışında nereleri önerirsiniz?

Merhaba,
    Pandemi oncesinde bile cok yuksek olan Boston cevresinde ev fiyatlari ve kiralar pandemi ile birlikte amerikanin pek cok yerinde oldugu gibi ucusa gecti. Sectiginiz yerde degil paranizin yettigi yerde yasayabiliyorsunuz. Nokta atisi plan yapmanizi onermem. Massachusetts'te okul puanlari genelde yuksek zaten. Boston'un kuzeyine ve batisina bakin. Kolay gelsin.

Boston ve cevresinde ev fiyatlari zaten pandemi oncesinden yuksekti. 2019 yilinda arkadaslarla orada bir Turk restaurantina gitmistik, yan tarafinda bir emlakci vardi. Vitrininde satilik ev ilanlari vardi ve en ucuz olani $750K idi. Yani ev fiyatlari boyle yuksek ise, kiralar da o oranda yuksektir genelde. Tahminimce sehrin dis bolgelerine dogru uzaklastikca ev fiyatlari ve kiralar da dusuyor olabilir.

• Merhaba,
    Northampton ve springfield hakkında bilginiz var mı?
    Buralarda yaşam nasıl? Aşırı soguk mu, kiralar çok pahalı mı, okulları nasıldır sosyal, hayat var mı?

• Merhabalar. Waltham, MA de yasayan ya da daha once yasamis kisiler varsa ya da Waltham hakkinda bilgisi olan kisiler varsa kendilerinden bilgi almak isterim. Waltham da bulunan bir sirketten is teklifi aldik. Henuz dusunme asamasindayiz. Yapacaginiz yorumlar bize cok yardimci olacak.

• MASSACHUSETTS LEARNER'S PERMIT/ID BASVURUSU

Selamlar,

Massachusetts’a yerlesmeyi planlayan forum uyelerine referans olmasi adina Learner’s Permit/Standard ID basvurumla ilgili yasadigim sureci kisa ve oz bir sekilde aktarmaya calisacagim.

Gectigimiz ay Apply for Learner's Permit linkinden, 8 Kasim icin Boston(Haymarket) RMV ofisine randevu aldim. Randevu aldiktan sonra e-posta adresinize confirmation maili gelecek, 15 dakika icinde onaylamazsaniz randevunuz gecersiz sayilir, bu konuya dikkat etmenizi tavsiye ederim. Ardindan bilgilerinizi doldurdugunuz basvuru formunu yazdirin. Herhangi bir RMV ofisinden $5 karsiliginda Driver’s Manual kitabi temin edebilir, veya https://www.mass.gov/doc/drivers-manual/download linkinden kitabin PDF haline ulasarak sinava calisabilirsiniz.

Slotlar her gun 07.00 gibi guncelleniyor, o yuzden randevu bulamazsaniz endiselenmeyin.

Randevu gunu mesaim bittikten sonra RMV ofisine dogru yol aldim. Government Center veya Haymarket duraginda inerek ofise yuruyerek cok rahat bir sekilde ulasabilirsiniz, zaten sehrin tam gobeginde, kime sorsaniz gosterir.

Ofisin onunde 3 adet guvenlik gorevlisi vardi, gelen randevu mailini gostermem yeterli oldu. 2. kata ciktim ve randevu ID’mi kiosk’a girerek sira numarasi aldim. Randevum 15.30’daydi, siranin gelmesi ise 16.15’i buldu.

Yanimda getirdigim evraklar sunlardi:

1)SSN ve Greencard

2)Pasaport

3)Adres kaniti olarak kira sozlesmemin asli ve bankadan aldigim son ayin statementi.

Gorevli once benden basvuru formumu, daha sonra pasaportumu istedi. Greencard’imi cikartinca pasaportu geri verdi ve karti istedi. Ardindan SSN kartimi aldi. Bu sirada Mass ID’ye de basvurmak istedigimi soyledim. Ardindan arkamda bulunan mavi panoda resmimi cekti ve gozluk/lens kullanip kullanmadigimi sordu, 1 dakika suren birkac goz testinin ardindan solumda bulunan cihazdan imza attim ve Learner’s Permit icin $30, ID icin $25 odeme yaptim. Apple Pay gecmiyor, banka/kredi kartiniz fiziki olarak elinize ulasmadiysa cash odemenizi tavsiye ederim. Ardindan sundugum belgelerle birlikte gecici Mass ID’mi ve learner permit sinaviyla ilgili yonergelerin yazili oldugu kagidi uzatti ve ID'min 2 hafta icinde adresime gelecegini soyledi.

Yazili sinav online olarak alinabiliyor. Sinav 25 sorudan olusuyor ve verilen sure 25 dakika. 7 yanlis yapma hakkiniz var, cevaplayamadiginiz soru oldugunda diger soruya gecebiliyorsunuz (en fazla 7 defa gecebilirsiniz). Bana mi denk geldi bilmiyorum ama sorularin %80’i cezalar/yaptirimlar, %20’si ise tabelalardan geldi. O yuzden trafik kurallarinin disinda “License Suspension or Revocation” basligini iyi bir sekilde gozden gecirin. Ornek veriyorum 2. kez speeding ticketi alirsaniz ehliyetinize ne kadar sureligine el konulur ve ne kadar ceza odersiniz, bunlari bilmeniz gerekiyor. Sinavi gectim ve sinav biter bitmez permitin PDF'ini kaydettim, bu arada permiti adresinize postalamiyorlar, kendiniz yazdiriyorsunuz.

Simdilik anlatacaklarim bu kadar, road test randevusunu henuz almadim, ehliyetimi aldiktan sonra iletiyi guncelleyecegim.

Herkese saglikli gunler.

• @berke1998 Leominster’da gecen haftalarda road test’e girdim. Boston’da uzak bir yer lâkin çok sakin ve trafiğin olmadığı bir yer. Ben sınava online girdiğim için permit kağıdı almadan gitmişim kendi randevumda giremedim ama bir sonraki randevu turunda eksiğimi tamamlayıp girebildim. Waterdown’da girseydim büyük ihtimalle bu kadar işim rahat olmazdı çünkü çok yoğun bir RMV şubesi

• @berke1998 sponsor lazım olacak en az 1 yıllık Massachusetts eyaletinin ehliyetine sahip. Ben olmak isterdim ama mağlum geleli daha 3 ay oldu 🤭 bulamazsan haber et ama çevremkilerden rica ederiz hallederiz

• 29 haziranda boston'a geliyoruz eşim ve ben. Turist vizesi ile geleceğiz, bütün tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |