Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar Merhaba

Ben ve eşim Amerikalı bir şirket ile anlasip Calisma vizesine başvurduk. Şuan son aşamadayız Mülakata çağırlmayı bekliyoruz. ((Ama )) Şuana kadar şirket bize herhangi bir sozlesme sunmadı. Aslinda amacımız oradaki sirketle bir süre calisip yollarımızi ayırmak. Önümüze sunulucak Anlasma da isten ayrilma süresi yaziyor olucak mı? 6 ay sonra isten cikabiliyormuyuz mesala Bu konu hakkinda bilgisi olan varmı? yardimlarinizi bekliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@siostarr, içinde söyledi: EB vizesi aldıktan sonra işten ayrılma süresi

Arkadaşlar Merhaba

Ben ve eşim Amerikalı bir şirket ile anlasip Calisma vizesine başvurduk. Şuan son aşamadayız Mülakata çağırlmayı bekliyoruz. ((Ama )) Şuana kadar şirket bize herhangi bir sozlesme sunmadı. Aslinda amacımız oradaki sirketle bir süre calisip yollarımızi ayırmak. Önümüze sunulucak Anlasma da isten ayrilma süresi yaziyor olucak mı? 6 ay sonra isten cikabiliyormuyuz mesala Bu konu hakkinda bilgisi olan varmı? yardimlarinizi bekliyorum.

Simdiden tebrikler, lutfen daha sonra surecinizi foruma aktarmayi unutmayin.

EB vizelerini alip ABD'ye girdikten sonra size sponsor olan isverene ulasip ise baslamaniz gerekiyor, bu vizelerin verilme amaci bu, siz de bu sekilde kullanmalisiniz. Ise basladiktan sonra ise minimum 6 ay ayni isveren ile calismanizi tavsiye ederim, cok kisa calisip ayrilmayin, cunku bu sekilde yaparsaniz daha sonraki vatandaslik surecinde bu durum problem olabilir.

Bol sanslar, iyi haberlerinizi bekliyoruz.

• @siostarr Merhabalar, Şirketin adını alabilir miyiz BDV mi? memnun musunuz?

• Unskilled EB3 le green card alıp mecburi sürenin sonunda skilled işlere başvurabilmek

Arkadaşlar Merhaba

Ben Amerikadan 2004 yılında MBA almış birisiyim. O zamanlar 1 yıllık OPT(OptionalPractical Training ) süresince H1-B sponsor edecek bir işveren bulamamıştım ve Türkiyeye dönmüştüm. Amerikada skilled işlere çok fazla Çinli ve Hintli talip bu nedenle çok rekabet var. Türkiyeye geldikten sonra 13 yıldır satınalma ve dış ticaret alanlarında çalışıyorum. Deneyimlerim KOBİ'lerde oluştuğu için ve international şirketlerde çalışmadığım için yaptığım iş yoluyla skilled bir EB3 Green Card alabileceğimi sanmıyorum. Anladığım kadarıyla bu şekilde green carda hak kazanmak daha zor.Sizlere sorum şu şekilde. Buradan unskilled EB3 programına başvursam greencardı aldıktan sonra Mc Donalds veya Wendysde zorunlu 1 sene çalışma süresini unkilled worker olarak tamamlasam. Süreyi tamamladıktan sonra ABD de skilled profesyonel joblara başvurabiliyomuyum ? Buna bir engel varmı ? Yoksa ABD vatandaşlığını alana kadar 5 yıl boyunca Mc Donalds, Wendys tarzı unskilled işler yapmaya mahkummuyum ? Yani greencardı EB3 unskilled worker olarak alan bir kişi 1 yıl zorunlu çalışma süresinin sonunda skilled işlere başvurup çalışabiliyormu ?
    Bu soruyla ilgili cevaplarınızı beklyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Baran-İst, içinde söyledi: EB vizesi aldıktan sonra işten ayrılma süresi

Unskilled EB3 le green card alıp mecburi sürenin sonunda skilled işlere başvurabilmek

Arkadaşlar Merhaba

Ben Amerikadan 2004 yılında MBA almış birisiyim. O zamanlar 1 yıllık OPT(OptionalPractical Training ) süresince H1-B sponsor edecek bir işveren bulamamıştım ve Türkiyeye dönmüştüm. Amerikada skilled işlere çok fazla Çinli ve Hintli talip bu nedenle çok rekabet var. Türkiyeye geldikten sonra 13 yıldır satınalma ve dış ticaret alanlarında çalışıyorum. Deneyimlerim KOBİ'lerde oluştuğu için ve international şirketlerde çalışmadığım için yaptığım iş yoluyla skilled bir EB3 Green Card alabileceğimi sanmıyorum. Anladığım kadarıyla bu şekilde green carda hak kazanmak daha zor.Sizlere sorum şu şekilde. Buradan unskilled EB3 programına başvursam greencardı aldıktan sonra Mc Donalds veya Wendysde zorunlu 1 sene çalışma süresini unkilled worker olarak tamamlasam. Süreyi tamamladıktan sonra ABD de skilled profesyonel joblara başvurabiliyomuyum ? Buna bir engel varmı ? Yoksa ABD vatandaşlığını alana kadar 5 yıl boyunca Mc Donalds, Wendys tarzı unskilled işler yapmaya mahkummuyum ? Yani greencardı EB3 unskilled worker olarak alan bir kişi 1 yıl zorunlu çalışma süresinin sonunda skilled işlere başvurup çalışabiliyormu ?
    Bu soruyla ilgili cevaplarınızı beklyorum.

Normalde is sponsorlu vizelerle gelmeniz durumunda minimum 6 ay o is yeri ile calismanizi tavsiye ederim. Bu sekilde daha sonraki hicbir surecte problem yasamazsiniz. Ama 1 senelik sozlesme yaptiysaniz bu durumda sozlesmeye sadik kalip minimum 1 yil calismalisiniz. Fakat sonrasinda kendinize dilediginiz baska bir is bulup calisabilirsiniz. 1 yildan sonra ayni iste kalip kalmamak sizin tercihiniz.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

42

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |