Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Mert-Sarac Merhaba, sizin durumunuzda bir önemi yok. Peki siz Amerika'da hangi statüde bulunacaksınız ?

• @Programmer eşim amerikan vatandaşı amerikaya gidersek diye ögrenmek istedim bilgi için teşekkürler

• Merhabalar… GC 2023 Kazananıyım. sıralamam ve submit tarihi itibariyle Aralık yahut Ocak gibi mülakat alabileceğimi düşünüyorum. Bilindiği gibi Mülakat görüşmesi için istenilen belgeler arasında askerlik belgesi de istenmekte. Sorum şu; ben asker kaçağıyım. Vizem onaylandıktan sonra bedelli yapmayı planlıyorum. Bu durumda, mülakat görüşmesinde bu durumu nasıl ifade edebilirim. Bildiğim kadarı ile vize almaya engel değil bu durum. Yine de tam olarak nasıl hareket edeceğimi bilemiyorum doğrusu. Bilen yahut bu konuda deneyim sahibi arkadaşların tavsiyelerine sığınıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   W waterman 

• Herkese merhabalar j-1 ile Amerikada bulunuyorum 3 ay sonra vizem bitiyor fakat sponsor sirket buldum kalacagim burda . Sonuc olarak amerika da olacagim icin bedelli askerlik gorevimi getiremedim. Suan kacak durumda gozukuyorum bunun icin ne yapmam gerekir bilgisi olan var mi tesekkur ediyorum simdiden

• Herkese merhabalar, green card sahibiyim yaklasik 5 yildir Amerikadayim, askeriligimi tecil etmek istiyorum, bakaya durumdayim. Bu islemi gerceklestiren oldu mu aramizda, hemen halloluyor mu ?

• ⭐⭐⭐

@basoglukoray1 askerliğinizi dövizli askerlik yaparak tamamlayabilirsiniz. Yaşınız 35i geçmediyse konsolosluktan tecil ettirebilirsiniz

• Merhaba amerikan vatandaşlığımın var şuan çalışıyorum tecil sürem aralıkta doluyor tekrar tecil ettirebilir miyim? Yoksa dövizli askerlik mi yapmam lazım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐

@shin, içinde söyledi: Green Card ile Askerlik Tecili

Merhaba amerikan vatandaşlığımın var şuan çalışıyorum tecil sürem aralıkta doluyor tekrar tecil ettirebilir miyim? Yoksa dövizli askerlik mi yapmam lazım bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz?

ABD’de mi yaşıyorsunuz Türkiye’de mi?

• @waterman Abd’de yaşıyorum 3 yıldır Abd vatandaşıyım

• @shin https://www.konsolosluk.gov.tr/Procedure/ShowProcedureDetail/?procedureId=5&procedureDetailId=5007 bu LA konsoloslugu sayfasi, calistiginiz icin tecil hakkiniz var anladigim. bu linke gidip , orada gerekli evraklar sekmesine giderseniz, istenene belgeleri gorebilirsiniz. Bulundugunuz bolgedeki Turk konsoloslugu web sitesinide kontrol edebilir ya da konu ile ilgili e-posta atabilirsiniz, konsolosluklar gerekli bilgileri iletiyorlar.

• ⭐⭐⭐

@shin, içinde söyledi: Green Card ile Askerlik Tecili

@waterman Abd’de yaşıyorum 3 yıldır Abd vatandaşıyım

O zaman aradan çıksın diyorsanız dövizli askerlik hakkınızı kullanın. Zaten uzun süredirde green cardla yaşadığınızı düşünürsek en makul olanı bu bence

• Teşekkür ederim arkadaşlar cevaplarınız için konsoloslukla görüştüm çalışma ve vatandaşlık hakkından dolayı 35 yaşına kadar tecil hakkım varmış 35 yaştan sonra dövizli yapmak gerekiyormuş

• Herkese merhaba, askerlik tecili yaptırmadan Türkiyeye giriş çıkış yapan var mı? Aldığım duyumlara göre e devlette askerlik şubesine başvurun deseler dahi ülkeye girişte koldan tutup götürme olmuyormuş. Bu doğru bir bilgi midir? Veya yurtdışında çıkma yasağı diye birşey var mıdır?Veya sonrasında ülkeden çıkarken sorun yaşanır mı?

• ⭐⭐⭐

@merlin2020, içinde söyledi: Green Card ile Askerlik Tecili

Herkese merhaba, askerlik tecili yaptırmadan Türkiyeye giriş çıkış yapan var mı? Aldığım duyumlara göre e devlette askerlik şubesine başvurun deseler dahi ülkeye girişte koldan tutup götürme olmuyormuş. Bu doğru bir bilgi midir? Veya yurtdışında çıkma yasağı diye birşey var mıdır?Veya sonrasında ülkeden çıkarken sorun yaşanır mı?

Eğer bakaya düştüyseniz sınırda bunu görürler. Sizin dediğiniz olayın olması için milli savunma bakanlığının size dava açması gerekir, hakkınızda arama kararının çıkması lazım ki böyle bişey uygulansın. Sizin yasal statünüz nedir?

• @waterman Greencardlı yım 2 senedir. Peki bakaya düşüldüğünde yurtdışı yasağı vs var mı?

• ⭐⭐⭐

@waterman Greencardlı yım 2 senedir. Peki bakaya düşüldüğünde yurtdışı yasağı vs var mı?

Evet bakaya düştüğünüz zaman yurtdışı yasağı koyuluyor diye biliyorum. Eğer iltica dışı green card aldıysanız bu kart ile konsolosluktan tecilinizi yaptırabilirsiniz

• @waterman direkt dövizle askerlik için bütün belgeleri ve parayı hazırlayıp gitsem, iltica sorun çıkarır mı sizce? İltica dışında diyorlar biliyorum websitesinde, fakat çevremizde birçok kişi ilticadan alıp tecil veya dövizle askerlik olayını halletti. (Nasıl bilmiyorum ya sorulmadı çok ilgilenilmedi işlemi yapıldı, ya da dövizle olduğundan direkt para gireceği için ülkeye sıkıntı yapılmadı, nedir ne değildir bilmiyorum) Ben hala endişeliyim ondan sormak istedim var mıdır bilginiz diye

• ⭐⭐⭐

@waterman direkt dövizle askerlik için bütün belgeleri ve parayı hazırlayıp gitsem, iltica sorun çıkarır mı sizce? İltica dışında diyorlar biliyorum websitesinde, fakat çevremizde birçok kişi ilticadan alıp tecil veya dövizle askerlik olayını halletti. (Nasıl bilmiyorum ya sorulmadı çok ilgilenilmedi işlemi yapıldı, ya da dövizle olduğundan direkt para gireceği için ülkeye sıkıntı yapılmadı, nedir ne değildir bilmiyorum) Ben hala endişeliyim ondan sormak istedim var mıdır bilginiz diye

Dediklerinizden iltica yolu ile alınmış green carda sahip olduğunuzu anlıyorum. Dövizli askerlik şansınızı deneyin kaybedeceğiniz tek şey biraz para olur. Vatandaşlık işlemleri tamamladıktan sonra en kötü Türkiye’ye gelin o sırada askerlik görevinizi yapmanız gerekiyorsa en kötü o zaman yaparsınız. Veya bedelli askerlik için başvurun Türkiye’ye gelip 20 gün kadar yaptıktan sonra geri dönersiniz. Tabi bu yazı üzerinde kolay ama pratikte zor olacak yöntemler

• @waterman teşekkür ediyorum sağolun

• Greencard ile Askerlik tecilini Türkiyeden yapabiliyor muyuz ?

Benzer Başlıklar

• 2
  • 15
  • 19
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |