Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @AE123 yok malesef ama biz konuştukça burda kulakları çınlıyo heralde bi hareket oluyo konsoloslukta 🙂

• Haziran dqlar aralık,Temmuz dq ları ocak ayında , agustos dq subatta mülakata girecek herhalde ..

• @missy ben Aralık ayına uzar diye ihtimal bile vermiyodum ki şimdi Ocak şubata bile razıyım tarih belli olsun yeter diyorum

• Haziran dq dosyaları henüz randevü almış değil bide

• @Handan maalesef hala ses yok bizde de ..

• @missy bana da öyle geliyor temmuz sonu ağustos başı dq olanlar ocak sonu şubat başına verirler diye düşünüyorum.

• @cokbekledik86 bence almış olanlar vardır hazirandan ama buraya herkes yazmıyor sonuçta bir de forumda olmayanlar da var tabii. O yüzden ümitsizliğe kapılmayalım😊

• @enayt knk sana tavsiyem sicil kaydini sil e devletten hem turkce hem yeminli tercumandan cevir yukle ben ondan 1 kere red yedim

• @enayt pasaport ,evlilik cüzdanı ve biyometrik fotoğrafta yüklediniz dimi birde adli sicil Kaydı barkodlu olması gerekiyo

• @cokbekledik86
    Diğerlerini de yükledik evet , fakat adli sicil kaydını adliyeden aldım ,

• @mertdzkr adliyeden kırmızı mühürlü olarak aldım kabul edilmiyor mu

• @enayt i130 formlarında da adliyeden almıştım

• @mertdzkr e devletten İngilizce olarak da alabiliyoruz onu da mı kabul etmiyorlar
    En kötü e devletten de alıp yükleriz
    Fakat yabancı dilde veriyor e devlet çeviri gerekir mi

• @enayt ben e devletten İngilizce olarak almıştım kabul ettiler ama barkodlu olmalı diye biliyorum özellikle siz yinede avukatınıza danışın yanlış bişeye sebep olmak istemem

• @enayt zaman zaman kontrol edersiniz burdaki bilgileri aldıkça teyit edin düzeltirsiniz inceleme sıranız gelmeden

• @enayt belgelerin sadece türkçe kabul edildiğinide söyleyen var ama belli olmuyo ben evlilik cüzdanınıda tercüme ettirdim hem türkçe hem ingilizce yolladım bütün evrakları eksik evrak çok can sıkıcı oluyo bol şans

• @cokbekledik86 merhaba eksik evraktan sonraki süreci nasıl izliyoruz. Yani eksik evrak yüklendikten sonra ne zaman tekrar onaylanacak, onaylanmasına ne kadar süre var nereden takip ediyoruz?

• Merhaba maalesef dün NVC’dan eksik evrak ve düzeltme istendi ve aylardır beklediğimiz süreç yine uzadı. Tekrar yükledik istenenleri. Ne zaman tekrar bakılıp onaylanacak? nasıl takip edebilirim. 1 yıldır oğlumdan ayrıyım artık sinirlerim bozuldu.

IR2- category
    Noa1 : 19 Eylül 2021
    Noa2 : 27 ağustos
    NVC Received : 1 Eylül
    D-S 260 Submitted: 11 Eylül
    NVC eksik evrak talebi: 1 Kasım
    DQ: ??

• @Sinem-Arslan merhaba şuanda nvc süreci 50-55 gün gibi görünüyo yani malesef başa döndünüz https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/nvc-timeframes.html buradan takip edebilirsiniz

• @Sinem-Arslan VisaWhen Google da aratıp NVC yi seçip oradan kontrol edebilirsiniz. Şu anda 53 gün sürüyormuş yeniden incelemeler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |