Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@bologna Tr için bazen email yolu ile kontrol yapabiliyorlar. Ancak esas kontrol referans verdiğin kişiler üzerinden yapılıyor. İlk dönem gerek referans ve de gerekse Abd de iş yeri olmadığı için sıkıntı oluyor. Abd de iş yeri sayın arttıkça iş başvurusu geri dönüş daha da artacaktır. Ayrıca referans verdiğim kişilerin Abd üzerinde ikamet etmesinde ve telefonun Abd hattı olmasında fayda var. Diplomaların tercümesi
    Ve apostilinin kopyasını PDF olarak başvurularda mutlaka ekle

• @redsat2000 cevabınız için teşekkürler beni de bu korkutuyor , bakıyorum eski işyerlerimde kişiler başka işlere geçmiş referans olarak şirket maili üzerinden yazı isteseler vereceğim kimse kalmamış telefonlarını versem tabi TR hattı ayrıca İngilizceleri de iyi sayılmaz ,İngilizcesi iyi olan çalışma arkadaşlarımın telefonlarini vereceğim çalıştığım yer sayısını da daha az tutacağim umarım sorun çıkmaz.

• Background check esnasinda bir isyeri İzmir savciligindan sabka kaydimi istedi, kendileri hallettiler ben sadece raporun kopyasini istedigim icin gordum, bir firma sadece ABD icindeki sabikami ve SSN gecmisimi sorguladi, postaneye basvurmustum , onlar ise ABD icin de 5 sene gecmişim olmadigindan dolayi red cevabi verdiler. Su ana kadar kimse gecmiş calistigim firmalari arayarak onlardan referans sormadi. Suc gecmişiniz var mi diye bakiyorlar , o da firmadan firmaya degisiyor sanirim. (ABD ici ve disi arastirma manasinda).

• ⭐⭐⭐⭐

@bologna 2 tip background kontrolü var Abd de . Birincisi her iş yerinin istediği Belli özellik gösteren eyaletler başta sorulmak üzere iş giriş öncesi imzalatılan ve belli kuruluşlar tarafından incelenerek iş başvurusu yaptığınız firmaya bildirilen kontrol. Çoğunlukla vergi borcu , cezalar ve davalar olmak üzere araştırılan rutin kontrol. İlk giriş yaptığınız için bu kontrol maksimum bir haftada sonuçlanır. Normalde cevap 3-4 iş gününde gelir. İkincisi Sizin bu işe ehil olup olmadığınız , bu eğitimi alıp almadığınız. ve Sizin nasıl bir insan olduğunuz ile ilgilidir. Türkiye ‘den bir bilgi almaları için aramalar çoğunlukla Abd de Sizin tanıdığınızın olup olmaması ile ilgilidir. Benim ilk referanslarım İyi tanıdığım benimle ilgili sektörde çalışan Türk arkadaşlarım , ev sahibim ve beni yakınen tanıyan Kilise papazım dı. Bazen iyi ilişki kurduğunuz komşularınızda işe yarayabilir. Türk referansları ilk başvurularda çoğunlukla kimse aramaz. Akademik , yönetici pozisyonu , devlet işi ve güvenlik gerektiren işler haricinde kimse onları aramaz. Ayrıca Türk referanslı olanların iş başvuruları ilk dönemlerde fazlada ilerleme de ne yazık ki kaydetmez. Bu açıdan ilk dönem göçmen gelenler şirket transferi olmadığı sürece ne yazık ki rutin işlerde çalışmak durumunda kalıyor. Bu açıdan kendinize sıkıntı yapmadan bulabildiğiniz ilk işe adımızı atın . Ondan sonra gerçek manada iş aramaya başlayın. Ayrıca kilise gibi veya komşu edinme gibi sosyal aktif çevrenizi oluşturmaya başlayın. Size referans olacak kadar güçlü dostluklar kurun. Kendinizi en iyi şekilde ifade edin .

• @redsat2000 evet part time bile olsa ABD de ilk buldugum iş yerinde çalışmaya başlayacagim cidden buradaki deneyim ve okulları ciddiye alıyorlar, resmen sıfırdan başlayacağız hayata ,son dönem TR deki iş hayatından ve karşılığını alamamaktan o kadar bıktım ki çokta kaybettigim birşey olmayacak

• ⭐⭐⭐⭐

@bologna bazı firmaların işe alım politikası uyarınca performansına göre kısa sürede Part time dan tam kadrolu işe geçebilirsin. İlk işin part time olma olasılığı yüksek ihtimal. Bazen part time gözüküp 40 saat iş planı alabilirsin. Hayırlısı olsun

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |